Pomocí goji můžete harmonizovat své čakry

Ayurvéda i tradiční čínská medicína praví – vše v kosmu je léčivé, když víme jak to správně používat. Pojďme si vysvětlit, proč a jak plody kustovnice čínské ovlivňují naše čakry a kdy jich využít.

REKLAMA

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Plody goji jsou velice vhodné pro vzdušné lehké lidi, kteří mají problém se uzemnit a zklidnit, také pro lidi s nedostatkem sexuální energie. Naopak lidé, kteří jsou sami o sobě hodně stabilní jak psychicky, finančně tak i fyzicky by se měli vyhnout jejímu nadměrnému užívání, ale při správném užívání a dávkování (viz. níže) nehrozí komplikace.

Stabilita a sexualita jsou tématy první a druhé čakry. Proto je velice vhodné si při užívání plodů kustovnice čínské vytvořit denní režim a stabilní návyky. Tradiční čínská medicína doporučuje jíst, pít a spát v pravidelnou denní dobu a to i přes víkendy. Máte-li problém v noci usnout, jelikož jste neklidní, tak večeře z ovesných vloček s trochou medu a sušených plodů goji, vám příjemně osladí večer a pomůže vám usnout.

Máte-li problém s nedostatkem sexuální energie či plodností, tak plody goji jsou pro vás vyloženě záchranou. Pomohou vám nastartovat chuť k sexu a zvýší šanci na úspěšné otěhotnění. K dalšímu zkvalitnění a harmonizaci druhé čakry pomáhá smyslnost, dobré jídlo, spánek ve kvalitní pohodlné posteli, příjemná hudba a prostředí, které lahodí jak naším očím, tak i našemu čichu.

Fakta, účinky a způsob užívání

První zmínky o kustovnici čínské nalezneme z doby přibližně 2500 let před naším letopočtem ve spisech císaře Shen Nunga – zakladatele čínského zemědělství a léčitelství. Historikové objevili spisy tradiční čínské medicíny, ve kterých čínští učenci popisují plody goji jako zázračnou rostlinu mládí a nesmrtelnosti schopnou aktivovat energii chi.

Plody kustovnice čínské jsou velice blahodárné pro náš organismus , obsahují nezměrné množství prospěšných antioxidantů a dalších látek. Pojďme se podívat na základní složení.

Složení plodů Goji:

 • 22% vlákniny
 • 5% tuku
 • 11% bílkovin
 • 54% sacharidů
 • 8% jiných látek

I když různé studie si rozporují, tak jedno je jisté – kustovnice čínská patří mezi nejúčinnější antioxidanty na světě. V testech amerického ministerstva zemědělství zvaných ORAC vyšlo, že sušená kustovnice obsahuje až 25.000 jednotek ORAC! Což je 10x více než v běžném ovoci a zelenině.

Plody Goji mají mnoho jiných léčivých účinků:

 • podpora funkce jater
 • pomoc při hubnutí
 • regulace krevního tlaku
 • regulace množství cholesterolu v krvi
 • léčba neplodnosti
 • protiúnavové účinky
 • antioxidační účinky
 • proti stárnutí a degeneraci organismu
 • potlačení rakovinného bujení

Dnes již lze goji užívat ve formě sirupu, kaše do hrnku, sušených i čerstvých plodech, vývar na čaj či ve formě skvělého džusu. Existuje mnoho typu kvality goji, kdy ta nejlepší kvalita je označována jako – A380 obsahuje vysoký podíl kvalitních a neporušených plodů a proto vám ji doporučujeme.

Na co by si lidé měli dávat pozor

Plodům goji se vyhýbáme, jestliže užíváme aspirin, heparin, ibunoprofen či wafrin. Také je potřeba brát na vědomí, že kustovnici je dobré užívat jen v malém množství cca 3 – 4 hrsti denně, více není potřeba.
Mezi hlavní negativní dopady nadměrného užívání goji, které se nemusí objevit u každého jedince, patří ospalost, nadměrné libido, pálení žáhy a jiné zažívací potíže a narušení témat první a druhé čakry.

Plody goji vysoké kvality můžete zakoupit v našem eshopu.

REKLAMA

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*