
Oproti tomu "sladké brambory" zase vypadají jako pankreas čili slinivka břišní. Může nás pak překvapit fakt, že chemické složení této plodiny pomáhá vyrovnávat tzv. glykemický index u diabetiků? A co třeba olivy? Zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy jedli tuto poměrně populární plodinu.
Zajímat by se o ní měly především ženy, neboť se zjistilo, že velmi efektivním způsobem pomáhá udržovat ve správné kondici a zdraví orgány zvané vaječníky. V současné době probíhají testy, které by měly prokázat, že se tato plodina podílí i na blokování vzniku cyst právě v oblasti vaječníků.
Filozofie "Doktríny Signatur" na nás může působit velmi zvláštně, ale starověká moudrost, na které je postavena, se v současné době jakoby znovu objevuje v moderních koncepcích věnujících se zdraví a přínosu plodin pro správnou kondici našeho těla. Jedním z prvních, kdo "Doktrínu Signatur" na evropském kontinentu oživil, byl švýcarský lékař, alchymista a filozof Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim (1493 – 1541), v povědomí veřejnosti známý spíše pod pseudonymem "Paracelsus", který je mnohdy nazýván i "Otcem moderní chemie".
V roce 1600 se o další rozšíření filozofie spojené s "Doktrínou Signatur" zasloužil německý mystik a filozof Jakob Böhme (1575 – 1624).
Pokud se necháte tímto materiálem více inspirovat, třeba objevíte ještě další plodiny, které svým tvarem nebo jinými charakteristickými rysy budou rezonovat s konkrétními orgány našeho těla. Pokud nějakou takovou plodinu objevíte, zkuste nám o ní napsat třeba do diskuze pod tímto článkem.
Jaroslav Chvátal,
Buďte první kdo přidá komentář