Neurologové vybrali píseň snižující stres

Úzkost. Velmi nepříjemný stav. Lidé trpící úzkostí chodí k lékaři 3 – 5× častěji. Je u nich 6× větší pravděpodobnost, že se u nich vyvine psychiatrické onemocnění než u lidí, kteří úzkostí netrpí. Níže uvedená píseň je pak obzvláště speciální, protože nejen snižuje pocit úzkosti o 65 %, ale navozuje také stav hlubokého uvolnění. Než se k písničce dostaneme, uveďme si pár základních informací o úzkosti a jak s ní bojovat.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Neurologové vybrali píseň snižující stres.
Neurologové vybrali píseň snižující stres. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Údajně žijeme v té nejúžasnější a nejproduktivnější době v dějinách lidstva, ale přesto mnoho z nás trpí úzkostí. Jak je to možné? Podle britského deníku Telegraph jsou „vzestup technologií, přehnaně ochranářští rodiče a školství zaměřené jen na zkoušky jedněmi z důvodů, které psychologové považují za příčiny generačního pocitu úzkosti.“

Všechny tyto faktory jistě k pocitu úzkosti přispívají, a společné mají to, že často mají za následek, že se lidé cítí nejistě. Vyrůstat v tomto prostředí není lehké a není divu, že způsobuje úzkost.

Dalším faktorem je obrovské množství možností výběru, které máme k dispozici. Ačkoliv se jedná o známku ekonomického pokroku a nástupu technologií, zvyšující počet možností může znesnadňovat posun vpřed. Tento problém je obzvláště akutní nyní, kdy je na sebevědomí lidí vyvíjen neuvěřitelný tlak, protože jsou společností sledováni na každém kroku.

Jak lze s pocity úzkosti bojovat?

Hlavními způsoby léčení úzkosti jsou léky, bylinky a poradenství. Z prvního těží zejména farmaceutické firmy, které vydělávají na  Lexaurinu, Diazepamu, Neurolu nebo Xanaxu.

Přirozeným způsobem je naopak využití přírodních prostředků v podobě doplňků stravy s uklidňujícími účinky. Například trojkombinaci Absolutní klid – Ašvaganda, Kava Kava a L-tryptofan. Pokud si vezmete od každého po dvě kapsle, následný klid je opravdu velmi hluboký.

V mnoha případech se ke zvládání úzkosti rovněž osvědčily postupy, které navozují stav relaxace. Mezi tyto patří například meditace, jóga a masáže. Dalším nepříliš známým způsobem, jak navodit pocit uvolnění, je hudební terapie.

Neurologové našli skladbu vyvinutou ve spolupráci se zvukovými terapeuty, která navozuje u posluchače mnohem hlubší stav relaxace, než jakákoliv dříve analyzovaná hudba. Testy ukazují, že poslechem dochází ke snížení hladiny úzkosti u lidí až o 65 %. Skladba se nazývá Weightless a autorem je skupina Marconi Union. Jelikož byla její melodie vytvořena za přispění zvukových terapeutů, je navržena tak, aby zpomalila srdeční frekvenci, snížila krevní tlak a hladinu stresu.

Tuto skladbu si můžte poslechnout níže. Ujistěte se, že používáte sluchátka. Pokud znáte někoho, komu by mohla pomoci, neváhejte ji s nimi sdílet. (zdroj: thepowerofideas.ideapod.com)

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*