Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu

Mladý ječmen je zde s námi již nějakou tu dobu, během které si stihl vybudovat zaslouženou popularitu. Jeho zdravotní přínosy jsou potvrzené řadou vědeckých studií a jsou nezpochybnitelné. V článku si však vysvětlíme také orientální pohled na tento přírodní produkt.

eshop energie života nabízí


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč


Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu.
Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ayurvéda sama o sobě představuje komplex znalostí, nejen o fyzickém zdraví, ale také i o zdraví duchovním. Díky tomu, že tento koncept védského pojetí zdraví spolupracuje s mentální i psychickou stránkou člověka, tak otvírá dveře novým pohledům na stravu jako takovou. A díky ajurvédě je tak možné vidět mnohé potraviny v novém světle, podobně jako v dnešním článku Mladý ječmen.

Dle ayurvédy lze všechny činnosti i potraviny rozdělit do základních tří kategorií.

 • Sattva (kvalita dobra)
 • Rádžas (kvalita vášně)
 • Tamas (kvalita nevědomosti)

Každá z kategorií vlastně reprezentuje určitou kvalitativní stránku v existenci. Dle ayurvédy, jestliže chceme zůstat zdraví, tak je nám doporučeno provádět činnosti a konzumovat stravu v sattvické kvalitě a vyhýbat se všemu tamasickému. Ayurvéda praví, že příčina všech onemocnění je v nevědomosti, tedy v tamasické způsobu života.

Mladý ječmen posiluje dobro

Při studiu pradávných textů ayurvédských mudrců se dozvíme, že všechny obiloviny jsou označeny, jako potravou mudrců, a většina čerstvé zeleniny a ovoce spadá do sattvických kvalit, včetně ječmene.

Mladý Ječmen nejen, že doplňuje do našeho organismu kvalitu dobra, ale taky i řadu zdraví prospěšných látek a minerálů. Přichází stále další a další potvrzení od uživatelů, které poukazují, že po užívání mladého ječmene se tito lidé cítí šťastnější. Je to převážně tím, že mladý ječmen sám o sobě pomáhá k vyrovnání pH organismu a tím nás zbaví nadbytečného překyselení, kvůli kterému jsme jinak podráždění.

Složení, účinky a způsob užívání mladého ječmene

Zpracovaná a nejznámější verze mladého ječmene je forma prášku, která obsahuje okolo 40% sacharidů, 28% bílkovin, 6% vlákniny a 4 % tuků. Zbytek tvoří vlhkost a ostatní látky jako vysoké zastoupení vitamínu C, A, B, K, E. Draslíků, Hořčíku, vápníku a fosforu.

Účinky mladého ječmene

 • zásobuje tělo vitamíny, minerály a enzymy
 • posiluje imunitní systém
 • odstraňuje pálení žáhy
 • odstraňuje překyselení organizmu
 • zlepšuje krevní obraz
 • pomáhá trávení i pleti
 • diabetikům pomáhá srovnat hladinu krevního cukru
 • je bezlepkový

Mladý Ječmen můžeme užívat ve formě kapslí nebo prášku. Na každém produktu se nachází doporučené dávkování, ale obecně platí, že 2 – 3 čajové lžičky prášku denně nám přinesou zmiňované blahodárné účinky. V případě kapslí užíváme 2 tabletky 2x denně.

Pár rad na závěr

Někteří lidé si díky užívání mladého ječmenu a celkové změny životního stylu dokázali uzdravit řadu svým onemocnění, ale pravdou zůstává, že k síle mladého ječmenu musíme přistupovat s vděkem a pokorou. V některých případech je jeho konzumace nevhodná. Jsou to případy užívání po transplantaci orgánů, akutní embolií a po ozařování.

Mladý ječmen můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Jakub


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*