Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu

Mladý ječmen je zde s námi již nějakou tu dobu, během které si stihl vybudovat zaslouženou popularitu. Jeho zdravotní přínosy jsou potvrzené řadou vědeckých studií a jsou nezpochybnitelné. V článku si však vysvětlíme také orientální pohled na tento přírodní produkt.

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč


Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu.
Mladý ječmen dle ayurvédy doplňuje pozitivitu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ayurvéda sama o sobě představuje komplex znalostí, nejen o fyzickém zdraví, ale také i o zdraví duchovním. Díky tomu, že tento koncept védského pojetí zdraví spolupracuje s mentální i psychickou stránkou člověka, tak otvírá dveře novým pohledům na stravu jako takovou. A díky ajurvédě je tak možné vidět mnohé potraviny v novém světle, podobně jako v dnešním článku Mladý ječmen.

Dle ayurvédy lze všechny činnosti i potraviny rozdělit do základních tří kategorií.

 • Sattva (kvalita dobra)
 • Rádžas (kvalita vášně)
 • Tamas (kvalita nevědomosti)

Každá z kategorií vlastně reprezentuje určitou kvalitativní stránku v existenci. Dle ayurvédy, jestliže chceme zůstat zdraví, tak je nám doporučeno provádět činnosti a konzumovat stravu v sattvické kvalitě a vyhýbat se všemu tamasickému. Ayurvéda praví, že příčina všech onemocnění je v nevědomosti, tedy v tamasické způsobu života.

Mladý ječmen posiluje dobro

Při studiu pradávných textů ayurvédských mudrců se dozvíme, že všechny obiloviny jsou označeny, jako potravou mudrců, a většina čerstvé zeleniny a ovoce spadá do sattvických kvalit, včetně ječmene.

Mladý Ječmen nejen, že doplňuje do našeho organismu kvalitu dobra, ale taky i řadu zdraví prospěšných látek a minerálů. Přichází stále další a další potvrzení od uživatelů, které poukazují, že po užívání mladého ječmene se tito lidé cítí šťastnější. Je to převážně tím, že mladý ječmen sám o sobě pomáhá k vyrovnání pH organismu a tím nás zbaví nadbytečného překyselení, kvůli kterému jsme jinak podráždění.

Složení, účinky a způsob užívání mladého ječmene

Zpracovaná a nejznámější verze mladého ječmene je forma prášku, která obsahuje okolo 40% sacharidů, 28% bílkovin, 6% vlákniny a 4 % tuků. Zbytek tvoří vlhkost a ostatní látky jako vysoké zastoupení vitamínu C, A, B, K, E. Draslíků, Hořčíku, vápníku a fosforu.

Účinky mladého ječmene

 • zásobuje tělo vitamíny, minerály a enzymy
 • posiluje imunitní systém
 • odstraňuje pálení žáhy
 • odstraňuje překyselení organizmu
 • zlepšuje krevní obraz
 • pomáhá trávení i pleti
 • diabetikům pomáhá srovnat hladinu krevního cukru
 • je bezlepkový

Mladý Ječmen můžeme užívat ve formě kapslí nebo prášku. Na každém produktu se nachází doporučené dávkování, ale obecně platí, že 2 – 3 čajové lžičky prášku denně nám přinesou zmiňované blahodárné účinky. V případě kapslí užíváme 2 tabletky 2x denně.

Pár rad na závěr

Někteří lidé si díky užívání mladého ječmenu a celkové změny životního stylu dokázali uzdravit řadu svým onemocnění, ale pravdou zůstává, že k síle mladého ječmenu musíme přistupovat s vděkem a pokorou. V některých případech je jeho konzumace nevhodná. Jsou to případy užívání po transplantaci orgánů, akutní embolií a po ozařování.

Mladý ječmen můžete zakoupit v eshopu Energie života.

Jakub

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*