Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu

V kosmu se mohou utvářet části DNA. Dospěli k tomu vědci, kteří v laboratoři stvořili deoxyribózu, což je cukr, který je základním kamenem naší DNA.

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu.
Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

2-deoxyribóza jako výsledek experimentu vznikla v laboratoři v simulovaných kosmických podmínkách, když vědci bombardovali led radiací. Výsledky publikované 18. prosince 2018 v časopisu Nature Communications naznačují, že v kosmu probíhá několik druhů prebiotické chemie. Přispívají tak k myšlence, že život mohl být na Zemi přinesen odjinud.

“Můžeme z toho usoudit, že tento proces probíhá všude, určitě alespoň v naší galaxii,” říká astrochemik Michael Nuevo z Výzkumného centra NASA Ames v Moffett Field v Kalifornii.

Nuevo a jeho kolegové zchladili uvnitř vakuové komory vodu a metanol zhruba na -260° C a bombardovali led ultrafialovým světlem, aby napodobili podmínky mezihvězdných mračen.

Následný ohřev ozářeného ledu simuloval podmínky zrození nové hvězdy. Při analýze obsahu ledu se objevila 2-deoxyribóza a některé další druhy cukrů, které při podobných experimentech vznikaly už dříve.

Pokusy, které daly vzniknout ribóze, cukru ribonukleové kyseliny (RNA), naznačují, že cukry mohou vznikat při reakcích s jednoduchou molekulou formaldehydu, jenž byl nalezen v kometách. Tyto reakce však vždy vedly ke vzniku cukrů s více molekulami kyslíku, než má deoxyribóza, říká Nuevo. “Skutečnost, že jsme vyrobili deoxyribózu poukazuje ještě na jiný druh mechanismu.”

Nuevo a jeho kolegové také našli jednoduché deoxy cukry ve vzorcích meteoritů. Ne však deoxyribózu. Mohlo by to znamenat, že ačkoliv se deoxyribóza může zformovat v ledu starším než hvězdy, v balvanech, které nakonec utvořily planety, tento cukr není stabilní.

Dvě příští mise k asteroidům nám možná pomohou zjistit, proč tomu tak je. Japonská mise Hayabusa2 a mise NASA OSIRIS-REx přivezou vzorky zpět na Zemi. Vědci tak budou mít možnost hledat v nich stopy deoxyribózy a dalších biologicky důležitých molekul. (zdroj: sciencenews.org)

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Ormus269b - Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Deoxyribóza v naší DNA pochází z kosmu monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Hroznové jádro extrakt ZDARMA.


ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*