Kardiaci mohou posílit své srdce přírodně

Nemoci srdce a cév patří v Česku k nejčastějším příčinám úmrtí. Své o tom ví zejména kardiaci, kteří mají dlouhodobé problémy se srdcem. Tento nejdůležitější sval svého těla si však mohou posílit, a to i přírodní cestou.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Kardiaci mohou posílit své srdce přírodně.
Kardiaci mohou posílit své srdce přírodně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kardiaci neboli lidé, kteří mají problémy se srdcem, by měli dodržovat s ohledem na své zdraví přísnější životní styl. Nezbytná je pro ně zdravá životospráva, udržení si optimální hmotnosti, pravidelný pohyb či absence stresu. Kardiaci musí rovněž pravidelně sledovat, zda je jejich krevní tlak a hladina cholesterolu v normě. Kromě těchto pravidel si mohou své srdce posílit i pomocí bylinek a dalších přírodních přípravků. Které jsou pro ně nejlepší?

Kardiaci mohou sáhnout po paprikookurce zvané Caigua

Pokud jste kardiaci, vašemu srdci a cévnímu systému pomůže peruánská superpotravina Caigua. Tomuto plodu se říká také paprikookurka, protože svým vzhledem připomíná právě křížence papriky a okurky.

Kardiaci mohou Caiguu přijímat nejen v čerstvém stavu. Ještě lepším řešením pro ně je Caigua ve formě tobolek nebo prášku. Jakým způsobem plody této peruánské byliny prospívají srdci?

  • Gaigua čistí cévní systém od usazenin. Je vhodnou prevencí léčbou aterosklerózy.
  • Brání tvorbě křečových žil.
  • Reguluje poměr zlého LDL cholesterolu vůči dobrému HDL cholesterolu.
  • Snižuje vysoký krevní tlak i hladinu vysokého krevního cukru.
  • Pomáhá při chorobách oběhu krve.
  • Čistí krev.

Mladý ječmen si poradí s vysokým krevním tlakem i s LDL cholesterolem

Kardiaci by měli vědět, že balzámem na srdce je také mladý ječmen. Přidávejte si jej do své stravy coby přírodní léčivo na vysoký krevní tlak. Tato zelená potravina navíc snižuje hladinu zlého LDL cholesterolu, a tak je výbornou prevencí i přírodní léčbou aterosklerózy. Jeho pravidelným užíváním tak přejdete případnému infarktu nebo mrtvici.

Proč je mladý ječmen tak jedinečný? Jde o koncentrovaný zdroj vitaminů C a E, dále vápníku, železa, draslíku, chlorofylu a celkem devíti esenciálních aminokyselin.

Kardiaci ocení také kurkumin

Ve výbavě kardiaků nesmí chybět ani kurkumin, což je látka s protizánětlivými a antioxidačními účinky, která se ze 3 procent nalézá v kurkumě. Kardiaci však mohou kurkumin užívat coby přírodní doplněk stravy. Jaké má pro ně zdravotní výhody?

Kurkumin je velmi účinný při prevenci a léčbě kardiovaskulárních potíží. Jde zejména o vysoký krevní tlak a aterosklerózu. Dokonalé spojení tvoří kurkumin s koenzymem Q10, který se přímo nalézá v srdeční svalovině.

Hroznová jadérka na posílení srdce

Mezi přírodními produkty na posílení srdce jsou vyhlášená rovněž hroznová jadérka. A to díky tomu, že obsahují látky chránící srdce, cévy i mozek. Jejich pravidelné užívání snižuje riziko infarktu myokardu i mozkové příhody.

Jakým způsobem hroznová jadérka kardiakům konkrétně pomáhají? Snižují krevní tlak, ale zároveň působí na roztažení menších vlásečnic. Tímto způsobem se zvýší průtočnost cév. Chcete-li dosáhnout tohoto účinku, užívejte hroznová jadérka ve formě přírodního extraktu.

Kardiaci si pochutnají na kešu, které zároveň léčí

Zdraví svého srdce mohou kardiaci podpořit také obyčejnými kešu oříšky. Hlavní předností těchto zdravých plodů je vysoký obsah celého spektra minerálů, a to zejména mědi. V kešu dále najdete fosfor, mangan, zinek, železo, hořčík, draslík, selen a vápník.

Kešu oříšky tedy pomáhají v těle udržovat minerální rovnováhu pro optimální zdraví. Zároveň obsahují vitaminy B, E a především K, který je důležitý ke správnému srážení krve. Najdete v nich rovněž nenasycené tuky, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšují zdraví srdečního svalu.

Přírodní komplex látek Angiosmin jako koktejl zdraví

Kardiaci, kteří potřebují posílit zdraví svého srdce, rovněž ocení komplex přírodních látek Angiosmin. V tomto komplexu nalezenou diosmin, hesperidin, rutin či aescin, které zlepšují odolnost cév, zvyšují jejich tonus a snižují vysokou propustnost cévních stěn. Angiosmin má pozitivní vliv na zdraví srdce a cév.

Co dále kardiaci ocení

  • Vitamin E – Chrání buňky srdce a cév před oxidativním stresem a volnými radikály. Hlavními zdroji vitaminu E jsou ořechy, semínka, rostlinné oleje lisované za studena či celozrnné výrobky.
  • Vitaminy řady B – Pro zdraví srdce je nejdůležitější zejména vitamin B1 zvaný thiamin, který podporuje srdeční funkce. V tomto případě konzumujte ořechy, semínka, celozrnné výrobky, pšeničné klíčky či pivovarské kvasnice.
  • Draslík – Podporuje správné funkce krevního tlaku. Draslík najdete v luštěninách, sušeném ovoci, rajčatech, citrusových plodech, banánech či listové zelenině.
REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*