Stopový prvek Hořčík – zázračný prostředek 2

Hořčík má pro naše tělo důležitý význam. Má vliv na sílu svalů, zdravé kosti, stres a srdce. Ale ve skutečnosti je toho mnohem více.

eshop energie života nabízí


GREPOVÉ JÁDRO 20 g

silná imunita

349 Kč

RHODIOLA extrakt

štítná žláza

299 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Cukrovka

Chronický nedostatek hořčíku je typický u lidí s diabetem druhého typu. Nedávno proběhl velmi zajímavý výzkum u německých kolegů. Ti provedli studii, ve které dávali hořčík jako doplněk v případě nadváhy prediabetickým mužům a ženám. Po určité době u těchto osob došlo k významnému snížení hladiny cukru v krvi na lačno, lepší inzulínové rezistenci a snížení krevního tlaku.

Neuropatické bolesti

Před několika lety došlo k jedné studii britských lékařů, kteří používali intravenózní formu hořčíku u lidí postižených tzv. „postherpetickou neuralogií“, intenzivní bolesti po pásovém oparu (herpes zoster). Bolest byla významně snížená již po třiceti minutách po obdržení hořčíku. Podobným způsobem bylo zjištěno, že dochází k odstranění nervových bolestí souvisejících s metastázami u pacientů s rakovinou.

Astma

Hořčík umí blokovat bronchiální reaktivitu v běžných astmatických záchvatech. V jedné studii lékařů z Brazílie se zjistilo, že specifický doplněk hořčíku – dihydroxyaluminium-glycinát snižuje bronchiální reaktivitu až o 30 procent. Zároveň u pacientů lékaři zjistili daleko větší odolnost vůči astmatickým spouštěčům (studený vzduch nebo alergeny). Bylo možné také snížit klasickou léčbu astmatu až o 40 procent.

Bolesti hlavy

Několik studií také prokázalo, že hořčík snižuje frekvenci migrén. Výzkum zjistil, že koncentrace hořčíku v krvi ovlivňuje serotoninové receptory a další chemické látky v mozku, které ovlivňují bolesti hlavy, ale způsobují i stavy úzkosti, nevysvětlitelného strachu nebo paniky. Hořčík je fantasticky prostředek, který blokuje nástup ataku u „neurogenní tetanie“. Navíc se zjistilo, že hořčík chrání telomery, ochranné typy chromozomů. Vědci zjistili, že buňky trpící nedostatkem hořčíku mají abnormálně zkrácené telemetrické báze, což je stav, který je spojen s procesem rychlejšího stárnutí.

A nakonec pár informací závěrem

Významný podíl hořčíku obsahuje mnoho potravin, i když platí pravidlo, že mnohdy přísun hořčíku pouze ze stravy nestačí. Zejména zelenina je bohatá na hořčík, například špenát nebo hlávkový salát. Zelená barva zeleniny naznačuje přítomnost chlorofylu, který obsahuje hořčík. Jiným zdrojem hořčíku jsou oříšky jako mandle, kešu, dýňová semena nebo čočka.

Významný podíl hořčíku je i v minerálce Magnesia a v lékárnách lze zakoupit celou řadu potravinových doplňků obsahujících hořčík. Vynikající je například „Dologran“, kde je hořčík již svázaný s vápníkem, a navíc jsou přidány vitamíny B1, B6, E a beta karoten. Je dobré si také nechat udělat test na výši hořčíku v těle, ten však není součástí klasických krevních testů, a proto je třeba si o něho zažádat.

Každopádně pokud chcete systematicky užívat hořčík, je dobré se vždy poradit se svým lékařem nebo lékárníkem. Především pokud máte jakékoliv potíže s ledvinami, neboť hořčík je minerál, který může onemocnění ledvin zhoršit. Hořčík také inhibuje čili blokuje účinnost mnohých léků a u jiných léků zase účinky zesiluje. I z toho důvodu je dobrá konzultace s lékařem.

Přesto všechno ale platí fakt, že hořčík je skutečně zázračný prostředek pro náš organismus.

Jaroslav Chvátal, www.matrix-2001.cz


VILCACORA 100 kapslí

silná imunita

399 Kč

HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zdravá pokožka

299 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*