Ekologická drogerie pomáhá chránit Zemi. Používáte ji?

S každým umytím nádobí či vypranou pračkou odtéká do odpadu znečištěná voda. Ale nikoliv jen se špínou, ale také s chemií z čistících prostředků a pracích prášků či aviváží. To vše pak zamořuje naši planetu. Přitom existuje alternativa - ekologická drogerie. Pokud již už používáte, máte za jedna s hvězdičkou. Pokud ještě ne, máte nejvyšší čas začít.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

149 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč


Ekologická drogerie pomáhá chránit Zemi. Používáte ji?
Ekologická drogerie pomáhá chránit Zemi. Používáte ji? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ekologická drogerie zahrnuje spoustu výrobků, díky kterým můžeme šetrněji přistupovat k našemu tělu, zdraví a hlavně zdraví celé planety. Zdraví planety se totiž odvíjí od každé činnosti, kterou provádíme. Jen si uvědomme, kolik vody se znečistí a znehodnotí při barvení vlasů. A taky kolik odpadu vznikne.

A to se bavíme o jednom barvení vlasů. Kolik se jich ale dennodenně na Zemi uskuteční? Mnoho. A co pak další činnosti, které děláme i několikrát týdně. V podstatě neustále svým neekologickým způsobem života ničíme a ohrožujeme života na planetě Zemi.

Není divu, že spousta lidí o tom nepřemýšlí, protože ta představa je hrozná. Přitom stačí začít  dělat něco jinak a o svých rozhodnutích, co použít či nepoužít, více přemýšlet. Život na zemi je založen na souvislostech a celkovému propojení všeho, co se zde vyskytuje a žije.

Ekologická drogerie souvisí s etickými principy

Ekologická drogerie existuje v mnoha variantách. Někdy se jen pro laika nepatrně liší od běžné drogerie. Existují však výrobky a výrobci, kteří ve svých značkách propojují ekologický aspekt v širším pojetí. Celá výroba, suroviny i pracovní podmínky a způsob fungování daných společností je na základě ekologických, etických a férových principů.

Nejde tedy už jen o nepatrný vliv, ale o zásadní způsob, jak zlepšit fungování člověka v tomto světě. Společnostem, které ekologické prostředky vyrábí, záleží na tom, aby voda nebyla otrávená a aby ovzduší nebylo znečištěné. Záleží jim na tom, aby zvířata neumírala z důvodu otravy či byla cíleně zabíjena pro výdělek.

Existují tak společnosti, které podporují ekologický způsob života svých zaměstnanců. Například pokud zaměstnanci jezdí do práce na kole, tak dostávají peníze navíc. Nebo mají možnost mít ekologické výrobky sami doma i pro své blízké a tím rozšiřují povědomí o kvalitě a přínosu těchto výrobků. Často se tito výrobci podílejí na vzdělávání veřejnosti či vytvářejí a podporují smysluplné projekty pro uvědomění si, jaký vliv máme na stav naší planety.

Ekologická drogerie není pouze o čisticích prostředcích

Z ekologické drogerie se nejčastěji setkáváme s čisticími prostředky, jako je prostředek na mytí nádobí, do myčky, čistič do záchodu či na podlahy a v neposlední řadě prací prášek. Sortiment ekologické drogerie se opravdu rozšiřuje, a tak si lze koupit třeba i ekologické houby na mytí nádobí či sáčky na odpad.

Ekologická drogerie není jen o obsahu, ale i o obalu. Proto mnoho obchodů a společností začíná zavádět bezobalový prodej. Člověk má možnost si tak přinést vlastní nádobu či pytlík, tašku a nakoupit si.  Pokud si zrovna zapomene svůj vlastní obal vzít, tak si lze přímo na místě zakoupit obal, který je ekologický a šetrný vůči přírodě. Lze ho znovu použít a tím se vyhnout konzumnímu způsobu nakupování.

Ekologická drogerie není pouze jen o čistících prostředcích, ale především o řadě produktů na tělo, pro děti a hlavně taky o dekorační kosmetice. Díky ekologické drogerii si lze koupit rtěnky, řasenky, make-upy, krémy a další produkty s přírodními oleji a pigmenty. A vůbec tyto produkty nestrádají na kvalitě a kráse. Ba, naopak. Zároveň víte, že se tyto výrobky netestovaly na zvířatech, tak jako některé běžné komerční produkty.

Ekologická drogerie je o změně myšlení a přístupu

Pokud používáte ekologickou drogerii, tak víte, že je potřeba se s ní naučit pracovat. Obzvláště s pracími prostředky. Ekologické praní je o vědění, co a jak použít. Znovu člověk používá namáčení předem, používá speciální ekologická mýdla na skvrny a jiné. Při máchání využije sílu octu či pro krásnou vůni přidá nějaký éterický olej. Ekologické praní chrání i naši pokožku, která na zbytky běžných pracích prášků může reagovat podrážděně až alergicky.

Není to nic komplikovaného, pouze je to o změně přístupu a myšlení. Výhodou ekologických čističů a pracích prášků je, že nenarušují zdraví člověka. Neobsahují látky, které poškozují přírodu. Naopak se snaží o to, aby byly v přírodě co nejlépe rozložitelné. Je krásné mít čistý dům, ale pokud používáme běžnou agresivní drogerii, tak za jakou cenu? Nejsme pak tak trochu sobci, kteří si neuvědomují, že si sami pod sebou podřezávají vlastní větev?

Ekologická drogerie pomáhá lidem si znovu uvědomit, že je potřeba o zdrojích naší planety pečlivě uvažovat a uvážlivě je i používat. Člověk se musí snažit o jejich znovu použití či obnovení. Díky ekologické drogerii dochází k většímu uvědomění si, jak je vše společně propojeno a jak se navzájem ovlivňujeme. Třeba i rozhodnutím, zda si dnes na svačinu vezmu plastový či papírový sáček.

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

149 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*