Bolesti zad uleví správné cviky a také kava kava

Bolesti zad trápí mnoho lidí a u každého souvisí trochu s něčím jiným. Naši oporu zad totiž často přetěžujeme a často v životě oporu ztrácíme. Jedná se často však jen o pocit, kdy si neuvědomujeme vlastní sílu. Ale i tak pak bolesti zad dokáží pěkně potrápit.

REKLAMA

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Bolesti zad uleví správné cviky a také kava kava.
Bolesti zad uleví správné cviky a také kava kava. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolesti zad mohou u každého člověka souviset trochu s něčím jiným. Často je to kombinace více faktorů. Faktor, který však vyniká, je přetížení. To se může objevit a může vzniknout kvůli:

REKLAMA
muay active cream - Bolesti zad uleví správné cviky a také kava kava
  • nadměrné či nedostatečné pohybové aktivitě
  • špatně prováděné aktivitě
  • jednostranné aktivitě (sezení, stání)
  • nadváze, v těhotenství
  • špatnému držení těla

Problémy se zády se ale mohou objevit i po prochladnutí či díky používání nevhodné obuvi. Je taky dokázáno, že souvisí s nadměrným a dlouhodobým stresem. Dlouhodobý stres, kdy se člověk trápí a má starosti, přináší to, že jsou svaly stále připravené k akci. Jsou tedy stažené, a to může postupně vést k bolestem a blokádám.

Na bolesti zad pomůže kava kava

Bolesti zad lidé akutně řeší nejčastěji léky na tišení bolesti a injekcemi. Pomáhají tak lokálně bolavé místo zklidnit. V akutním případě nám můžou pomoci i různé masti a masáže, které dokáží dané místo uvolnit a prokrvit ho. Například thajský krém pro bolesti. Existují však i přírodní prostředky, které nám můžou od bolesti ulevit vnitřně. Jedním z nich je prášek z kořene kava kava.

Jedná se o málo známý přínos tohoto polynéského pokladu. Kava kava má totiž protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Umí tak ulevit od řady bolestí či zmírnit zánět. Svůj uklidňující účinek má kava kava díky přítomnosti tzv. kavalaktonů. Kavalaktony  jsou skupina psychoaktivních pryskyřičných látek, pro které je kava kava ceněna.

Pokud problémy se zády pochází především z důvodu dlouhodobého stresu, tak i tehdy nám kava kava může pomoci. Stres se často podílí na bolestech zad v kombinaci s dalšími faktory. Kava kava dokáže eliminovat nebezpečí související s přítomností příliš mnoha stresových hormonů v těle. Kava Kava dodává příval energie a jasného myšlení.

Ulevit si takto vnitřně od bolesti zad nám může pomoci si i uvědomit, že je potřeba se do tohoto problému aktivněji zapojit. Díky fyzioterapeutovi můžeme zjistit, co přesně děláme nevhodně, že se nám bolesti zad objevují. Může nám doporučit vhodné cviky a sportovní aktivitu. Ať už to může být cvičení pro uvolnění svalů, či jejich protažení a zpevnění. Díky tomu budeme mít zpět své tělo pod kontrolou a na bolesti zad můžeme zapomenout.

Darina

REKLAMA

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*