Jak se zbavit strachu a úzkosti u dětí i dospělých

Strach není nic příjemného. Ani pro dítě či dospělého. Existují však Bachovy kapky či esence, co jsou na strach velice účinné. Jsou pomocníkem, jak se zbavit jakéhokoliv strachu či nepříjemné emoce.

REKLAMA

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


Jak se zbavit strachu a úzkosti u dětí i dospělých. Co na strach opravdu funguje jsou bachovy kapky.
Jak se zbavit strachu a úzkosti u dětí i dospělých.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Jak se zbavit strachu a úzkosti u dětí i dospělých

Strach a úzkost jsou pocity, které jsme zažili každý. Umět pracovat se svým strachem pomáhá člověku zvládnout nejednu těžkou chvíli. Existují cvičení, jak se zbavit strachu a úzkosti, nejistoty, apod..  U dětí s tím ale nemusíme pochodit. Co u dětí na strach ale opravdu funguje, jsou Bachovy kapky, nebo-li Bachovy esence.

Děti díky své bujné představivosti, citlivosti i zvídavosti se často dostávají do stavu, kdy mají strach a úzkost. Ta může pocházet z různých příčin. Vysvětlování a tvrzení, že se nemusí bát, je přesvědčit nedokáží. Možná navenek to tak vypadá, ale uvnitř může stále převládat strach, úzkost a nejistota. Bachovy kapky jsou pak zázrakem, jak se zbavit u dětí strachu a jiných nepříjemných emocí.

Co jsou to Bachovy kapky

Bachovy esence dokáží velice pozitivně ovlivnit řadu negativních emočních stavů. A nemusí jít jen o strach. Působí tak, že pomáhají v člověku posílit protipól negativní emoce. Díky tomuto posílení pak člověk dokáže emoci lépe zvládnout a překonat.

Bachovy květové esence vytváří prostor, kdy se člověk může zklidnit a podívat se na danou věc trochu z jiného úhlu. Jsou opravdu účinným prostředkem, jak se zbavit strachu a dalších nepříjemných emočních stavů.

Bachovy kapky vymyslel anglický lékař Edward Bach. Věřil tomu, že za naším zdravím stojí vyrovnané emoce. Kapky vymyslel tak, aby šly jednoduše použít a mohl je užívat opravdu každý. Což opravdu může. Bachovy esence jsou vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, mladistvé i dospělé, zvířata i rostliny.

Jak se zbavit strachu a vybrat správnou esenci

Aby Bachovy esence fungovaly, tak je důležité vybrat ty správné. Což není těžké, protože se užívá několik esencí najednou. Musíme se však podívat, co za daným strachem a úzkostí stojí. To nám ve výběru esencí velice pomůže. A také je potřeba si všimnout, co za další emoce se s daným strachem pojí –  vztek, smutek, zoufalství, nejistota, nezájem o okolí, melancholie, apod.

Edward Bach rozlišil esence do několika kategorií. Jedna z nich slouží k tomu, jak se zbavit strachu. Do kategorie strach pak patří následující esence:

Když známe jednotlivé Bachovy kapky, jejich popis a máme i cit, abychom dokázali rozlišit jemnější nuance, tak pro nás výběr nebude těžký.

Pokud si však nebudete vědět rady, tak se můžete obrátit na nás v našem chatu vpravo dole a vybereme pro vás ty nejvhodnější.

Jednotlivé esence na strach a úzkost

Esenci topolu použijeme tehdy, kdy dítě či dospělý zažívá strach bez zjevného důvodu. Jsou to často imaginární představy, duchové a strašidla (noční můry), pocity, že nás někdo sleduje, je v místnosti či pod postelí. Tato esence topolu je pomocník, jak se zbavit strachu při náhlých pocitech hrůzy. Topol posílí v člověku jeho sílu, jistotu, otevřenost a nebojácnost.

Co na strach ze známých věcí, které jsou spojené i s určitou plachostí a ostýchavostí, odpoví esence jménem kejklířka. Pokud dítě potřebuje kejklířku, tak to poznáme tak, že má strach a úzkost ze tmy, samoty, z cizích i známých lidí, stydí se a drží se u maminky. U dospělých ji lze použít v případech strachu z chudoby či ztráty zaměstnání. Kejklířka posílí odvahu překročit své hranice a vykročit bez studu a plachosti do pomyslného neznáma.

Jiný druh strachu je strach o naše blízké a s tím spojená přehnaná péče. Člověk si představuje v souvislosti s blízkými ty nejhorší situace. Co na takový strach, napoví esence červeného kaštanu. Červený kaštan umožní člověku se uvolnit a nekontrolovat své blízké na každém rohu. Nemáme pak strach, že se jim něco stane a věříme, že se o sebe dokážou sami dobře postarat.

Jak překonat strach pomocí krizové esence

Esence devaterníku je další možnost, jak se zbavit strachu. Devaterník se hodí na situace panické hrůzy a šoku. Je spojen se strachem z nehod či nočních děsů. Užíváním devaterníku se člověk zharmonizuje tak, že má pocit odvahy a vnitřní síly, že těžkou situaci zvládne.

Pokud je strach a úzkost tak velká, že máme pocit, že to nezvládneme, tak lze užít esenci slívy. Zvolíme ji, když má dítě záchvaty hysterie, náhlé výbuchy vzteku, křiku a často nepříjemné myšlenky či obavy, že provede něco ošklivého – „stačí poslední kapka a já se neudržím, neručím za sebe“.

Slíva vystihuje větší krizi a přináší člověku schopnost se znovu ovládnout a situaci zvládnout v míru a jistotě beze strachu. Je to skvělý pomocník, jak se zbavit strachu, že danou situaci nezvládneme, neustojíme a něco se pak škaredého stane.

Devaterník i slíva jsou součástí tzv. krizové esence. Tato esence se skládá z 5 květových esencí. Edward Bach ji vytvořil tak, že je nepostradatelná při šoku, úrazu a těžkých životních situací jako je rozvod či ztráta blízkého.

Pomáhá se strachem z lékařů či zubaře. Lze ji užít před jakoukoliv stresující událostí, třeba před letem letadlem. Krizová esence je další způsob, jak bojovat se strachem. Umí neutralizovat i trauma spojené se šokem či nějakou nepříjemnou situací. Tohle trauma by se jinak táhlo s člověkem dále a mohlo v něm sekundárně spouštět další strach a úzkost.

Bachovy kapky lze jednoduše dávkovat i užívat. Při správném zvolení účinkují okamžitě. Je ale důležité užívat je dlouhodoběji.  Tak jedině člověk dokáže nastolený klid vnímat a využije možnost něco změnit či pochopit. Po vysazení esencí pak může normálně fungovat a ucítit, že v něčem vyrostl.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*