Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

Indická superbylina ašvaganda, respektive její kořen se v Indii cení nade vše. Tamní manažeři, zahlceni pracovním stresem, ji směle používají místo valia. Ašvaganda má tu výhodu, že je uklidní, ale zároveň nabudí. Na rozdíl od sedativ, které vás utlumí natolik, že se vám pak nechce pracovat vůbec.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS BIO 100 g

posílí zevnitř

399 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč


Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ašvaganda platí za přírodní lék proti úzkosti. Studie z roku 2009, publikovaná v časopise PLOS One, prokázala, že je plně srovnatelná s běžnými léky proti úzkosti. Ale, a to je naprosto zásadní, zcela bez vedlejších účinků.

Během experimentu jedna skupina se stravovala dietně, absolvovala trénink hlubokíého dýchání a k tomu účastníci dostávali 300 mg ašvagandy dvakrát denně. Druhá skupina se podrobila psychoterapii, také tréninku hlubokého dýchání a k tomu polykala pilulky s placebem.

Když došlo na měření skóre úzkosti po ukončení studie, zatímco první skupina zaznamenala pokles v průměru o 55 procent, druhá jen o 30,5 procent.

Rozdíly byly patrné v mnoha sledovaných faktorech – duševní zdraví, koncentrace, socializace, vitalita a celková kvalita života, to vše se díky ašvagandě razantně zlepšilo.

Významným přínosem ašvagandy je, že při jejím užívání nejsou znatelné žádné nežádoucí účinky. Na rozdíl od antidepresiv a také anxiolytických léků, které mohou způsobit ospalost, nespavost, ztrátu sexuální touhy a zvýšenou chuť k jídlu.

Závěr: Ašvaganda je unikátní přírodním lékem proti stresu, úzkosti a depresi bez vedlejších účinků. Vhodná pro podnikatele, ale i všechny zaměstnance, kteří se potýkají s pracovním stresem.

Ašvaganda regeneruje mozek

Stres může mít škodlivý účinek na mozek a nervový systém. Nedávný výzkum ukázal, že ašvaganda chrání rovněž před buněčnou degenerací, která může vést k neurodegenerativním chorobám, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Jedním z hlavních důvodů, proč je tak účinná při léčbě mozku, je skutečnost, že obsahuje silné antioxidanty, které ničí volné radikály, způsobující stárnutí.

Pilotní studie z roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Dietary Supplements, na padesáti dobrovolnících zjistila, že ašvaganda efektivně zvyšuje jak okamžitou, tak dlouhodobou paměť u lidí s mírnou mozkovou dysfunkcí. Dále byla schopna zvýšit pozornost, rychlost zpracování informací a mentální schopnosti.

Závěr: Ašvaganda je mozkovým supernutrientem. Zlepšuje paměť, rychlost přemýšlení a sebeuvědomění.

Harmonizuje štítnou žlázu

Ašvaganda může být výborným posilovačem funkce štítné žlázy. Prokázala to studie uz roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine. Během osmi týdnů jedna skupina dobrovolníků s poruchou šítné žlázy brala Ašvagandu, zatímco druhá placebo v podobě škrobu. Výsledky byly velmi překvapujicí. Ašvaganda ve srování s placebem zvýšila hladinu sérového hormonu stimulujícího štítnou žlázu a tyroxinu.

Závěr: Ašvaganda může pomoci pacientům, kteří trpí na sníženou funkci štítné žlázy.

Další zdravotní výhody ašvagandy

  • zlepšuje funkci imunitního systému
  • zvyšuje vytrvalost
  • zkvalitňuje svalovou hmotu
  • zlepšuje sexuální funkce a plodnost

Celkový závěr: Ašvaganda se právem považuje za přírodní superlék, který nemá vedlejší účinky, což prokázaly mnohé vědecké studie. Můžeme jej doporučit všem věkovým skupinám – od dětí, přes studenty, pracující a seniory. Zakoupit ji můžete v eshopu Energie života.

georg


SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč

GARCINIA 100 g

sníží hmotnost

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*