Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

Indická superbylina ašvaganda, respektive její kořen se v Indii cení nade vše. Tamní manažeři, zahlceni pracovním stresem, ji směle používají místo valia. Ašvaganda má tu výhodu, že je uklidní, ale zároveň nabudí. Na rozdíl od sedativ, které vás utlumí natolik, že se vám pak nechce pracovat vůbec.

eshop energie života nabízí


GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

SCHIZANDRA 100 g

posílí imunitu

249 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč


Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Snižuje stres, úzkost a depresi

Ašvaganda platí za přírodní lék proti úzkosti. Studie z roku 2009, publikovaná v časopise PLOS One, prokázala, že je plně srovnatelná s běžnými léky proti úzkosti. Ale, a to je naprosto zásadní, zcela bez vedlejších účinků.

Během experimentu jedna skupina se stravovala dietně, absolvovala trénink hlubokíého dýchání a k tomu účastníci dostávali 300 mg ašvagandy dvakrát denně. Druhá skupina se podrobila psychoterapii, také tréninku hlubokého dýchání a k tomu polykala pilulky s placebem.

AŠVAGANDA 100 tob.

Když došlo na měření skóre úzkosti po ukončení studie, zatímco první skupina zaznamenala pokles v průměru o 55 procent, druhá jen o 30,5 procent.

Rozdíly byly patrné v mnoha sledovaných faktorech – duševní zdraví, koncentrace, socializace, vitalita a celková kvalita života, to vše se díky ašvagandě razantně zlepšilo.

Významným přínosem ašvagandy je, že při jejím užívání nejsou znatelné žádné nežádoucí účinky. Na rozdíl od antidepresiv a také anxiolytických léků, které mohou způsobit ospalost, nespavost, ztrátu sexuální touhy a zvýšenou chuť k jídlu.

Závěr: Ašvaganda je unikátní přírodním lékem proti stresu, úzkosti a depresi bez vedlejších účinků. Vhodná pro podnikatele, ale i všechny zaměstnance, kteří se potýkají s pracovním stresem.

Ašvaganda regeneruje mozek

Stres může mít škodlivý účinek na mozek a nervový systém. Nedávný výzkum ukázal, že ašvaganda chrání rovněž před buněčnou degenerací, která může vést k neurodegenerativním chorobám, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Jedním z hlavních důvodů, proč je tak účinná při léčbě mozku, je skutečnost, že obsahuje silné antioxidanty, které ničí volné radikály, způsobující stárnutí.

Pilotní studie z roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Dietary Supplements, na padesáti dobrovolnících zjistila, že ašvaganda efektivně zvyšuje jak okamžitou, tak dlouhodobou paměť u lidí s mírnou mozkovou dysfunkcí. Dále byla schopna zvýšit pozornost, rychlost zpracování informací a mentální schopnosti.


4b60f56bbbf84b81a7ec251114630081 0 - Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

139 Kč

b94a2bf0657366b253374d6bfba05f49 0 - Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

d75295bab8c5ccc39de73448fd27b2f9 0 - Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

ebdcbb4ccd05a8b264be4a7c45e3d628 0 - Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč


Závěr: Ašvaganda je mozkovým supernutrientem. Zlepšuje paměť, rychlost přemýšlení a sebeuvědomění.

Harmonizuje štítnou žlázu

Ašvaganda může být výborným posilovačem funkce štítné žlázy. Prokázala to studie uz roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine. Během osmi týdnů jedna skupina dobrovolníků s poruchou šítné žlázy brala Ašvagandu, zatímco druhá placebo v podobě škrobu. Výsledky byly velmi překvapujicí. Ašvaganda ve srování s placebem zvýšila hladinu sérového hormonu stimulujícího štítnou žlázu a tyroxinu.

Závěr: Ašvaganda může pomoci pacientům, kteří trpí na sníženou funkci štítné žlázy.

Další zdravotní výhody ašvagandy

  • zlepšuje funkci imunitního systému
  • zvyšuje vytrvalost
  • zkvalitňuje svalovou hmotu
  • zlepšuje sexuální funkce a plodnost

Celkový závěr: Ašvaganda se právem považuje za přírodní superlék, který nemá vedlejší účinky, což prokázaly mnohé vědecké studie. Můžeme jej doporučit všem věkovým skupinám – od dětí, přes studenty, pracující a seniory. Zakoupit ji můžete v eshopu Energie života.

georg

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*