Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

Schisandra chinesis nebo chcete-li v češtině Klanopraška čínská je pnoucí a popínavá rostlina, která dosahuje výšky až několik pater. Tento nádherný člen rostlinné říše plodí bobule, přinášející silně léčivé účinky.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč


Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu.
Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Schizandra čínská je levotočivá liána původem z dálného východu, která se velmi těžce pěstuje a proto si získala přezdívku stará milenka. Proč? Protože, když je mladá, tak se o ní můžete starat, pečovat, dělat vše proto, aby byla spokojená a plodila, ale ona nic.

Schizandra je málo odolná proti plevelu, slunění nesmí mít velké, ale ani malé. Prostě je to taková princezna, která jenom bere, ale nedává zpátky. Pak to ale přijde.

REKLAMA
schizandra399 - Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

Pokud jste dostatečně vytrvalí, tak za pár let uvidíte jakou má schizandra sílu. Vypustí totiž své šlahouny všude okolo sebe a nic jí není milé. Kde chce růst, tam prostě poroste, ale nemyslete si, že s ní můžete snadno manipulovat. Pokusíte se ji párkrát ohnout, ale ona místo toho praskne a zlomí se, co by se přeci kvůli někomu ohýbala.

Jedna z opravdu skvělých vlastností na Schizandře je její schopnost snášet velmi nízké teploty, které dosahují až mínus 20 stupňů celsiaJe tedy velice vhodná pro pěstování v našem podnebním pásmu, a proto léčivé účinky jejich bobulí jsou, pro nás Čechy, tzn. optimalizované.

Schizandra – exotika, která léčí

Celkově se dá říct, že na Klanoprašce je léčivé snad vše – kůra, dřevo, listí, kořeny a plody, které mají kyselou chuť. Klanopraška je hlavně proslulá svou nepříjemnou chutí, která prozrazuje její silné léčivé účinky, které dokáži i toho nejvíce nemocného a malátného člověka nakopnout a restartovat. Určitě stojí za zmínku trocha historie.

Domorodci z Asie, kde se tato rostlina hojně vyskytovala, ji používali vždy při lovu nebo v případě neúspěšného lovu, jako potravu. Tito domorodci časem prosluli a do historie se zapsali, jako jedni z nejlepších lovců na světě.

Schizandra – složení, účinky a způsob užívání

Ve složení Schizandry nalezneme řadu účinných a prospěšných látek, které z této rostliny činí tzn. adaptogen. V rostlině nalezneme deriváty lignanů – chizadrin, deoxyschizadrin, gomisiny a řadu organických kyselin. Velké zastoupení zde má vitamín C, E a některé minerální látky.

Schizandra účinky:

  • posiluje imunitní systém
  • pomáhá tělu nakopnout metabolismus a zvyšuje celkovou fyzickou zdatnost.
  • snižuje únavy a zrychluje regeneraci organismu
  • zvyšuje odolnost proti stresu, depresi a vyčerpání
  • jako silný antioxidant pomáhá tělu bojovat se stárnutím
  • působí jako přírodní afrodiziakum

Proč užívat Schizandru čínskou?

Velkou část uživatelů tvoří lidé, jejichž povolání jsou náročná, jak na fyzickou, tak i psychickou kondici. Jestli už dlouhodobě trpíte únavou či jste často nemocní, tak Schizandra vám může poskytnout vysvobození. Mužům dokáže zvýšit potenci a poskytnout lepší šance na oplodnění.

Schizandra se dá využít delším, časově omezenému fyzickému výkonu například na vojenských misích, zápasech nebo sportovních aktivitách. Posílením metabolismu urychluje spalování tuků a pomáhá hubnout.

Schizandra je k zakoupení v eshopu Energie života.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*