Křemík je důležitý pro vlasy, nehty a kůži

Křemík je naprosto nezbytný pro tvorbu keratinu a kolagenu, což jsou základní stavební bílkoviny kůže, vlasů i nehtů. Pokud nám rychleji přibývají vrásky, vlasy a nehty se lámou nebo třepí, znamená to, že naše tělo má potíže keratin a kolagen vyrobit v dostatečném množství právě kvůli chybějícímu křemíku. Tento nezpochybnitelný prvek krásy na sebe dále váže molekuly vody, která dodává vlasům, nehtům i kůži tolik potřebnou pružnost.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Křemík je důležitý pro vlasy, nehty a kůži
Křemík je důležitý pro vlasy, nehty a kůži.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jelikož se křemík se v dnešní stravě téměř nenachází, lidské tělo postupně začne degenerovat v důsledku jeho nedostatečného příjmu. Kolem 21. roku života (samozřejmě u každého se číslo liší) dochází k prolomení hranice, kdy se začíná křemík a jeho úbytek projevovat výše zmíněným snížením pružnosti kůže, lámáním vlasů i nehtů.

Nejen v dnešní době, ale odjakživa platí, že hlavním indikátorem krásy je stav vlasů, nehtů a kůže. Tedy křemík a jeho množství v těle. Proto v dnešní době můžeme zaznamenat, že největší zájem z pohledu krásy bývá u žen péče právě o tyto oblasti. Proč si tedy nepomoct tou nejvíce, pro naše tělo, přirozenou cestou a to skrze stravu?

Kde všude lze najít křemík?

Křemík je bezesporu nejvíce hojně se vyskytujícím polokovovým prvkem na Zemi. Dle analýz až 1/3 zemské kůry tvoří křemík, avšak důležitý je fakt, že se ve většině případů jedná, pro lidské tělo, o nestravitelnou formu.

Křemík a jeho stravitelná forma v přírodě vzniká korozí kamenů pod velkým tlakem vody ve skalách. Z tohoto důvodu se můžeme v historických textech dozvědět, že v době rozvinutého vodovodního a kanalizačního systému lidé stejně chodili za město pít vodu z pramenů. Samozřejmě tyto prameny obsahovaly řadu jiných látek, ale hlavně obsahovaly křemík v jeho stravitelné formě – kyselinu orthokřemičitou.

Většina prvků i minerálu je nejlépe stravitelná, pokud se vyskytuje v potravinách, které konzumujeme nebo v jakékoliv jiné organické formě. Samozřejmě lze využít i komplexní minerální či vitamínové doplňky, avšak podstatné je konzumovat tyto suplementy během jídla, kdy se dokáží navázat na látky v potravě a tím se zvýší jejich stravitelnost.

Mezi tyto potraviny se může zařadit přeslička, konopička, rdesno ptačí, pýr, kopřiva, podběl anebo ostřice obecná.

Křemík lze ve velkém množství také nalézt ve spirulině, mladém ječmenu i chlorelle, což jsou superpotraviny, které mají řadu blahodárných účinků na organismus (víme z vlastní zkušenosti).

Křemelina z mořských útesů jako největší zdroj křemíku vůbec

Vznik křemeliny je spojen s pradávným životem v moři, v němž se kdysi vyskytovalo značné množství jednobuněčných organismů, zvaných rozsivky. Tyto organismy si během svého života vytvářely skořápku, která časem odpadla, zůstala na mořském dně a časem se přeměnila na dnešní křemelinu.

Jelikož tento biologický proces prováděl velký počet generací těchto jednobuněčných organismů, tak dnes lze na mořském dně nalézt velkou vrstvu křemeliny.

Jedná se o jeden z nejlepších zdrojů lidským tělem velmi vstřebatelného křemíku a minerálů vůbec. V jejím složení lze nalézt  nejen křemík, ale i vápník, mangan, hořčík, titan či železo.

Křemelina má kromě silných detoxikačních účinků také jiné blahodárné účinky, mezi které můžeme zařadit:

  • posiluje kosti a ochranu před zlomeninami a osteoporózou
  • posiluje klouby a vazy
  • zlepšuje trávení a pravidelnější pohyby střev
  • zlepšuje fungování jater a tlustého střeva
  • posiluje imunitu a ochranu před nemocemi
  • příznivě působí na zvýšení životního elánu a energie

Křemelina je opravdu skvělý zdroj křemíku a dalších minerálů a její detoxikační schopnosti se vyrovnají složitým půstům či dietám, jelikož je schopna absorbovat těžké kovy, bakterie, plísně, prvoky a parazity.

Na závěr

Jestli vás již nějakou dobu trápí křehké nehty i vlasy či máte nepružnou a více vrásčitou kůži, tak užíváním křemeliny můžete celý tento stav obrátit ve váš prospěch. A to proto, že si dopřejete tolik potřebný křemík. Sice nemusí přijít obrat o 180 stupňů, ale to je dáno pouze tím, že pro podporu vlasů, kůže i nehtů je zapotřebí komplexní péče, včetně užívání zde vypsaných potravin.

Více o spirulině, ječmenu i chlorelle se můžete dozvědět v článcích:

Všem vám přejeme, ať vaše Venuše září! Energii života s vámi přeje Jakub.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*