Stres ašvaganda odstraní bez vedlejších účinků

Indická superbylina ašvaganda, respektive její kořen se v Indii cení nade vše. Tamní manažeři, zahlceni pracovním stresem, ji směle používají místo valia. Ašvaganda má tu výhodu, že je uklidní, ale zároveň nabudí. Na rozdíl od sedativ, které vás utlumí natolik, že se vám pak nechce pracovat vůbec.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Ašvaganda: Proti stresu bez vedlejších účinků
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ašvaganda platí za přírodní lék nejen proti úzkosti, ale i na stres. Studie z roku 2009, publikovaná v časopise PLOS One, prokázala, že je plně srovnatelná s běžnými léky proti úzkosti. Ale, a to je naprosto zásadní, zcela bez vedlejších účinků. Ašvaganda se taky lehce užívá například jako kapsle či čaj.

Během experimentu se jedna skupina stravovala dietně, absolvovala trénink hlubokého dýchání a k tomu účastníci dostávali 300 mg ašvagandy dvakrát denně. Druhá skupina se podrobila psychoterapii, také tréninku hlubokého dýchání a k tomu polykala pilulky s placebem.

Když došlo na měření skóre úzkosti po ukončení studie, zatímco první skupina zaznamenala pokles v průměru o 55 procent, druhá jen o 30,5 procent.

Rozdíly byly patrné v mnoha sledovaných faktorech – duševní zdraví, koncentrace, socializace, vitalita a celková kvalita života, to vše se díky ašvagandě razantně zlepšilo. Ašvaganda se tak osvědčila i proti stresu.

Významným přínosem ašvagandy je, že při jejím užívání nejsou znatelné žádné nežádoucí účinky. Na rozdíl od antidepresiv a také anxiolytických léků, které mohou způsobit ospalost, nespavost, ztrátu sexuální touhy a zvýšenou chuť k jídlu.

Závěr: Ašvaganda je unikátní přírodním lékem na stres, úzkosti a depresi bez vedlejších účinků. Vhodná pro podnikatele, ale i všechny zaměstnance, kteří se potýkají s pracovním stresem.

Ašvaganda nejen proti stresu

Stres může mít škodlivý účinek na mozek a nervový systém. Nedávný výzkum ukázal, že ašvaganda chrání nejen proti stresu, ale rovněž před buněčnou degenerací, která může vést k neurodegenerativním chorobám, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Jedním z hlavních důvodů, proč je tak účinná při léčbě mozku, je skutečnost, že ašvaganda obsahuje silné antioxidanty, které ničí volné radikály, jako následky stresu, a které způsobují stárnutí.

Pilotní studie z roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Dietary Supplements, na padesáti dobrovolnících zjistila, že ašvaganda efektivně zvyšuje jak okamžitou, tak dlouhodobou paměť u lidí s mírnou mozkovou dysfunkcí. Dále byla schopna zvýšit pozornost, rychlost zpracování informací a mentální schopnosti.

Závěr: Ašvaganda není jen proti stresu, ale je i mozkovým supernutrientem. Zlepšuje paměť, rychlost přemýšlení a sebeuvědomění.

Harmonizuje štítnou žlázu

Ašvaganda může být výborným posilovačem funkce štítné žlázy. Prokázala to studie už z roku 2017, publikovaná v časopise Journal of Alternative and Complementary Medicine. Během osmi týdnů jedna skupina dobrovolníků s poruchou šítné žlázy brala Ašvagandu, zatímco druhá placebo v podobě škrobu.

Výsledky byly velmi překvapujicí. Ašvaganda ve srování s placebem zvýšila hladinu sérového hormonu stimulujícího štítnou žlázu a tyroxinu. Nezapomínejme na to, že funkce štítné žlázy taktéž ovlivňuje stres, jehož následky ašvaganda umí zmírnit.

Závěr: Ašvaganda může pomoci pacientům, kteří trpí na sníženou funkci štítné žlázy.

Ašvaganda a další zdravotní výhody a účinky 

  • zlepšuje funkci imunitního systému
  • zvyšuje vytrvalost
  • zkvalitňuje svalovou hmotu
  • zlepšuje sexuální funkce a plodnost

Celkový závěr: Ašvaganda se právem považuje za přírodní superlék nejen na stres, který nemá vedlejší účinky, což prokázaly mnohé vědecké studie. Můžeme jej doporučit všem věkovým skupinám – od dětí, přes studenty, pracující a seniory.

Lehce se užívá v podobě prášku jako ašvaganda čaj či káva nebo také jako kapsle. V eshopu Energie života ji můžete zakoupit jako ašvaganda prášek, ašvaganda kapsle či jako ajurvédské kafe.

georg

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*