Látky v Anoně pomáhají ničit nádorové buňky

Jihoamerický strom Anona Graviola je proslulý především svou pověstí bojovníka s rakovinou. Výsledky výzkumů prováděných v sedmdesátých letech 20. století americkými vědci byly pro vědecký svět velkým překvapením. Prokázaly, že acetogeniny obsažené v listech Annona M., ničí mnoho druhů nádorových buněk, zvláště rakoviny slinivky, plic, tlustého střeva, prsu a prostaty.

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nevysoký strom z tropické části Peru rostoucí ve výškách okolo 1.000 m n. m.známý také jakoGraviola a Guanabana. Charakterizují jej neopadavé, zelené, podlouhlé, lesklé listy a  chutné a výživné plody, známé jako guanabana. Již v předkolumbovské éře byla Anona známa a využívána jako „lék” místními obyvateli. Jednotlivé části stromu mají jiné léčivé vlastnosti, jakoby se „specializovaly” v různých oborech. 

Kůra působí antibakteriálně a proti vředům, užívaná společně se semeny je účinná proti cizopasníkům.

Odvar z listů (cenný antioxidant) působí proti novotvarům, ničí rakovinové buňky a eliminuje z organizmu volné radikály, zdroj mnoha chorob. Listy  Annona Muricata mají také účinky imunostimulační, tonizující, uklidňující, působí proti bolesti, křečím, epilepsii a diabetes. Snižují krevní tlak, vyrovnávají zrychlený tep, podporují potírání plísní, virů (HIV, Herpes simplex),  a bakterií. Příznivě působí i na trávící trakt, stimulují trávící procesy,regulují hladinu cholesterolu. Výrazně zpomalují stárnutí buněk organizmu a zvyšují jeho vitalitu. Používá se je i proti malárii a horečkám.

plody%20anona - Látky v Anoně pomáhají ničit nádorové buňkyPlody Anony jsou zdrojem cenných mikroelementů a mají vysokou výživnou hodnotu; 100 g ovoce obsahuje mimo bílkovin, škrobů, fruktózy a glukózy 45,8 mg draslíku, 23 mg sodíku, 23,9 mg hořčíku, 26 mg fosforu, 0,47 mg železa. S oblibou se proto používají k výrobě marmelády, zmrzliny, ovocné šťávy, sladkého pečiva a nápojů. Zvyšují tvorbu mléka u kojících matek. Nezralé nachází své místo v kuchyni jako zelenina. 

Obsahové látky:  Z nejdůležitějších látek Anona obsahuje  alkaliody mimo jiné izoquinolové – asimilobin, nornuciferin a anonain, acetogenin, taniny, polyfenoly, nenasycené mastné kyseliny, vitamín C a jiné.

Výsledky výzkumů prováděných v sedmdesátých letech XX. století americkými vědci byly pro vědecký svět velkým překvapením. Prokázaly, že acetogeniny obsažené v listech Annona M., ničí mnoho druhů nádorových buněk, zvláště rakoviny slinivky, plic, tlustého střeva, prsu a prostaty. To staví tuto rostlinu do řádu neobyčejných. Její působení proti bolesti a depresím je v případě léčby novotvarů jen dalším příznivým a užitečným faktem.
Zajímavostí je, že mimo velké snahy mnoha farmaceutických firem se dosud nepodařilo laboratorně vytvořit identické složky jako v  Anona. Příroda je tedy v tomto případě nezastupitelná.

Podle zkušeností tradiční medicíny i současné vědy se používá při:

 • anona - Látky v Anoně pomáhají ničit nádorové buňkynádorových onemocněních  
 • pomocně při AIDS 
 • k posílení imunitního systému
 • epilepsii 
 • Parkinsonově chorobě – pomocně 
 • nespavosti
 • stresech a neuralgiích  
 • depresích    
 • palpitacích srdce  
 • onemocněních trávícího traktu 
 • cizopasnících (včetně leischmaniózy 
 • průjmech  
 • cukrovce   
 • vysokém krevním tlaku    
 • astma   
 • horečkách 
 • mykózách  
 • revmatizmu a artrózách    
 • vředovém onemocnění
 • při chronické únavě. 

Obvyklý způsob použití:

1-2 lžíce byliny zalít cca 700 ml studené vody a od chvíle dosažení varu vařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit. Pít 3x denně . 

Upozornění: bylina muže snižovat krevní tlak.GRAVIOLA%20Z%20OWOCAMI%202 - Látky v Anoně pomáhají ničit nádorové buňky

Co je dobře vědět o Anoně a léčbě rakoviny

Vývar z Anony připravujeme takto: nejčastěji 1-2 lžíce byliny zalít cca 700 ml studené vody, přivést k varu a povařit na malém ohni 5-10 minut. Odcedit, pít 3x denně   

Anona by se měla užívat pouze 1 měsíc a pak udělat na 1 měsíc pauzu.

Anona Graviola snižuje krevní tlak. Pokud berete léky na jeho snížení musíte si častěji  měřit  jeho hodnoty a buď snížit dávku léků a nebo pít slabší vývary.

V silnějších dávkách může Anona i snižovat srdeční frekvenci (tep). Pokud užíváte léky ke snížení frekvence tepu – třeba častěji kontrolovat jako u tlaku.

Nelze samozřejmě očekávat, že 50 g byliny vyléčí nemoc, která je vyvolána několika faktory a většinou se jedná o souběh několika diagnóz.

Nejlepšího efektu lze dosáhnout ve spojení s jinými bylinami.

Pamatujte, že proti nádorově působí také kapky SANGRE DE DRAGO – velmi jednoduché v použití – bere se jednou za den 15 -20 kapek – a nápomocná je i VILCACORA a Tahuari . Důležitá je i očista organizmu, který pak lépe vstřebává účinné látky obsažené v bylinách. Společné působení několika bylin v ucelené kúře je větší zárukou úspěšnosti léčby.

zdroj: Institut tradiční peruánské medicíny

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

449 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*