Superschopnosti, které věda neumí vysvětlit (1)

Učenci, kteří dokáží malovat mistrovská díla během několika vteřin a se zavázanýma očima. Géniové, kteří mohou kalkulovat s čísly způsobem, kterého je jen počítač schopen. Anebo obyčejní lidé, kteří si pamatují každičký detail jejich života na datum a čas přesně. Takových super jedinců je na světě poměrně hodně.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Výše uvedené jsou jen některé ze schopností, kterými mohou lidé oplývat. Věda se je snaží posledních několik dekád zkoumat, i když výsledky těchto studií zrovna nepatří do hlavního akademického proudu. Nemluvě o tom, že si o nich nepřečtete v novinách a stejně tak je neuvidíte v hlavním televizním zpravodajství. Přinášíme vám několik z mnoha příkladů, které vás přimějí se na chvíli zastavit a přehodnotit to, co si myslíte, že víte.

Ingo Swann & dálkové snímání

Dálkové snímání či jinak řečeno vzdálené pozorování je schopnost osoby popisovat geografická místa až několik set tisíc kilometrů vzdálená od jejich momentální fyzické polohy. Nejedná se o pár ojedinělých případů. Jedinců, kteří mají tuto schopnost, je více.

Je to byť utajovaný, ale jinak vědecky podložený, fakt . CIA a NSA (Národní bezpečnostní úřad USA) ve spolupráci se Stanfordskou univerzitou byli více než dvě dekády zapojeni do vědeckých studií parapsychologických fenoménů, které mimo jiné zahrnovaly dálkové snímání.

V těchto experimentech sledované skupiny byly schopny popsat různé objekty, které byly umístěny v oddělených místnostech a i v jiných místech, mnohdy hodně vzdálených od míst, v nichž se nacházely (více na http://www.lfr.org/lfr/csl/library/AirReport.pdf). Jak publikoval magazín Journal Scientific Exploration, Ingo Swann, jeden z účastníků, který se studie účastnil, úspěšně popsal a viděl prstenec kolem planety Jupiter, o němž neměli vědci do té doby ani ponětí (více na http://www.researchgate.net/publication/237282216_CIA-Initiated_Remote_Viewing_Program_at_Stanford_Research_Institute).

Schopnosti dálkového vnímání ve skutečnosti aktivně využívaly tajné služby. Vložily do jejich zkoumání velké finanční částky stejně jako roky výzkumu ve svých tajných programech. Kdo ví, jaké informace nám stále záměrně zatajují.

Uri Geller & telekineze

Další ukázka super schopností pochází z práce profesionálního leteckého inženýra Jacka Houcka. Ten se spolu s armádním plukovníkem J.B.Alexandera zasloužil o uskutečnění množství testů a sezení, aby dokázali platnost psychokineze, tedy přemísťování předmětů myslí.

V těchto sezeních se přítomní účastníci učili, jak aktivovat své vlastní psychokinetické schopnosti. Jednotlivci poté dokázali úplně ohnout a zkřivit vzorky kovových materiálů bez užití fyzické nebo jiné síly (více na http://www.jackhouck.com/pdf_files/pk_materials_format.pdf).

Rovněž existují zprávy o jedincích (většinou se jedná o děti), kteří jsou schopni teleportovat celé objekty z jednoho místa na druhé (více na http://www.fas.org/sgp/eprint/teleport.pdf)

Jedním takovým pozoruhodným člověkem je Uri Geller, který během rozhovoru v budově Kongresu Spojených Států způsobil, že se lžička, kterou držel v prstech, ohnula směrem nahoru, aniž by použil jakékoli síly. Poté, co pokračoval v hovoru, položil lžičku na stůl před sebou a ta pokračovala v ohýbání.

Bez ohledu na to, že si můžete myslet, že informace zde uvedené jsou kachnou a můžete zpochybnit jejich validitu, faktem zůstává, že vědomí má určitý a měřitelný vliv na náš fyzický svět. A stejně tak je, alespoň někteří vědci tomu věří, pevně ukotvenou součástí vědecké literatury.

Pokud jste skeptikem a rádi byste tomuto fenoménu přišli na kloub, můžeme vás odkázat na pojednání, které jej osvětluje z hlediska kvantové fyziky ve formě kvantového experimentu dvojího rozštěpení – více na http://www.collective-evolution.com/2015/06/03/how-is-this-possible-scientists-observe-one-particle-exist-in-multiple-states. To je ovšem pouze jeden výstižný příklad z mnoha. I když se věda zabývá mnoha podobnými fenomény, doposud není schopna je vysvětlit.

Seznam výše uvedených zdrojů můžete prozkoumat na http://deanradin.com/evidence/evidence.htm.

Bude pokračováno.

zdroj: http://www.collective-evolution.com

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*