Chanca piedra drtí ledvinové i žlučníkové kameny

Je až s podivem, jaké zásadní informace o úspěchu alternativní medicíny ukrývá Národní lékařská knihovna Spojených států amerických. Třeba o výzkumu účinků původně jihoamerické léčivé byliny Chanca Piedra k léčení nefrolitiázy, což není nic jiného než přítomnost kamenů v ledvinách a močových cestách.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Chanca piedra drtí ledvinové i žlučníkové kameny.
Chanca piedra drtí ledvinové i žlučníkové kameny.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Studie se uskutečnila na Federální univerzitě Sao Paulo již v roce 2010. Výzkumníci ji založili na základě sběru dat z dostupných pramenů a výsledků vlastních experimentů a klinických studií. Podařilo se jim prokázat, že účinné látky v bylině Chanca piedra reagují v různých fázích tvorby kamenů tak, že snižují jejich shlukování, mění jejich strukturu a složení.

Chanca piedra podle výsledků studie tak umí kameny eliminovat či zcela zlikvidovat jejich fragmenty. A zároveň tak snížit vylučování vápníku.

Výzkumníci přitom nezaznamenali žádné nežádoucí účinky na organismus, ať už na samotné ledviny nebo kardiovaskulární systém. Stejně tak vyloučili negativní dopady neurologického i toxického charakteru.

Chanca piedra jako univerzální drtič

Podobných odborných vědeckých studií se po celém světě uskutečnilo nespočetně. Nejstarší pochází z roku 1990, další v roce 1999, 2002, 2003… Všechny do jedné potvrdily, že Chanca piedra pomáhá zabraňovat tvorbě ledvinových kamenů.

Může taky zasahovat do raných fázích tvorby kamenů, a proto představuje alternativní formu léčby či prevenci vzniku močových kamenů. Co se týče účinků na žlučníkové kameny, na to se zaměřili odborníci již méně, přestože lidová medicína má s likvidací také těchto kamenů za pomocí Chancy piedry bohaté zkušenosti.

Za zmínku stojí alespoň výzkum, který provedli indičtí lékaři v roce 2002. Zjistili při něm, že Chanca piedra má vliv na procesy probíhající ve žlučníku a že v něm způsobuje zvýšené vylučování žlučových kyselin a výrazně snižuje hladinu cholesterolu.

Peruánský zázrak na posílení organismu

Mohli bychom v citování vědeckých studií pokračovat, ale to není účelem tohoto článku. Kdo by měl přesto zájem, může si prostudovat naprosto vyčerpávající report, který jej s definitivní platností přesvědčí, že tato unikátní bylina má nespočet pozitivních účinků na lidský organismus.

Nám laikům ovšem bude stačit, že Chanca piedra funguje především jako drtič kamenů. Své účinky má díky obsahu alkaloidů. A všeobecně dokáže zmírňovat následky špatné skladby stravy, nezdravého životního stylu a prostředí. Chanca piedra ale není nic nového. Již řadu staletí se totiž využívá v etnické medicíně.

Parádní bylinnou terapii plnou živé energie přeje amber

Chancu piedru můžete zakoupit v eshopu Energie života.

zdroje: ncbi.nlm.nih.gov rain-tree.com rain-tree.com

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*