Dlouhověkost není o štěstí, náš recept má jen několik bodů

Dlouhověkost se pojí především se schopností žít klidným a vyrovnaným životem, kdy vše přijímáme a bereme jako součást života. Neděláme si pak zbytečné vrásky, starosti a problémy. Jsme však jen lidé, kteří se přišli na Zem posouvat ve svém vývoji. Proto reagujeme a ne vždy tak, že bychom byli za vše, co nám život přináší vděční. Umět si však zpět nastolit vnitřní pohodu je klíčem k dlouhověkosti.

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Dlouhověkost není o štěstí, náš recept má několik bodů.
Dlouhověkost není o štěstí, náš recept má několik bodů. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dlouhověkost se na fyzické rovině odráží v tom, jak moc dokážeme nezrychlit proces stárnutí. Ten zrychlujeme mnoha způsoby, přes nekvalitní stravu až po přehnanou aktivitu, nevyvážené vztahy, myšlenky či stres. V těle existuje spousta mechanismů, které se snaží stárnutí předcházet.

Jsou to ale jemné mechanismy, které často narušujeme nevhodným přístupem ke svému tělu. Své tělo i mysl příliš přetěžujeme. To pak již na běžné ochranné a obranné procesy samo nestačí. Jedná se především o přílišnou zátěž ve formě toxinů, jedů, chemických látek, negativních myšlenek, emocí či strachů z budoucnosti, ze kterých si pak vytváříme nemoci.

Dlouhověkost spočívá v harmonizaci těla a jeho vibrací

Dlouhověkost spočívá v tom, že člověk stále dokáže svůj život žít. Toto předsevzetí lze podpořit na mnoha úrovních. Základem je, když člověk sám sebe tolik nepřetěžuje. Život se totiž stále mění a my jsme jeho součástí. Chceme určité zkušenosti zažívat, protože v klidu třeba nechceme nebo neumíme najít všechny potřebné odpovědi.

Avšak vše má svou cenu. V tomhle případě je to čas a energie, kterou ztrácíme s každou nadměrnou činností. Umět se harmonizovat, své tělo a jeho vibrace a lépe se se sebou propojit, je krokem k lepšímu využívání svého přirozeného potenciálu. Probudit a umět pracovat s tímto potenciálem nám může pomoci řada přírodních prostředků. Dokážou nám totiž pomoci objevit náš vnitřní klid a podpořit naši dlouhověkost.

Dlouhý život a gotu kola

Dlouhověkost se pojí s bylinou, jejíž účinky jsou ověřeny mnoha tisíci let. Je navíc velice populární v tradiční čínské a indické medicíně a jmenuje se gotu kola. Této bylině se také říká pupečník asijský. Symbolický název, který odráží čakru seberealizace právě v pupeční oblasti. Gotu kola je přímo označována za bylinu pro nápoj dlouhého života.

Moc gotu koly spočívá v tom, že nám pomáhá udržet si přirozené funkce a prostředí našeho těla. Zvyšuje obranu našeho těla a pomáhá nám lépe čelit vnějším okolnostem a změnám bez napětí. Protože právě tyto razantní změny tělo nutí do vyšší činnosti a pokud nemá dostatek potřebných látek, tak se vyčerpává, vysiluje a rychleji opotřebovává.

Gotu kola umí podpořit i funkce našeho myšlení a mozku, tím nám pomáhá uchovat si duševní zdraví a čelit náročným situacím i po této stránce. Díky obsahu triterpenických saponinů pomáhá při tvorbě kolagenu v chrupavkách a kostech, který kolem 25. věku obzvláště u žen začne značně ubývat.

Dále obsahuje látky, které pomáhají tělo detoxikovat a působí blahodárně na krevní oběh. Pro pocítění příznivých účinků gotu koly, je nutné její denní užívání. Po třech týdnech užívání se pak doporučuje udělat si týdenní pauzu, aby tělo mělo šanci reagovat.

Další asijské poklady na dlouhověkost – ženšen a reishi

Gotu kola se často kombinuje s další zázračnou bylinou, kterou je ženšen. V této kombinaci se účinky zvyšují. Ženšen je asijský poklad, který je známý již tisíce let. Je jistým symbolem života na zemi, protože jeho kořeny jsou i 300-400 let staré. A k tomu má ženšen schopnost upadat do vegetačního klidu až na desítky let. Je to kořen života, který zvyšuje fyzickou i duševní odolnost vůči škodlivým vlivům.

Ženšen umí harmonizovat důležité životní funkce, které jsou předpokladem pro spokojené fungování. Stimuluje činnost nervového a hormonálního systému, zlepšuje látkovou výměnu a má vliv na regulaci hladiny krevního cukru, cholesterolu i krevního tlaku. Prášek ze sušeného kořene ženšenu zvyšuje využití kyslíku buňkami, zlepšuje činnost mozku i funkce paměti, zbystřuje smysly a chrání organismus před vyčerpáním.

Dalším asijským zázrakem na dlouhověkost je houba reishi, která je na Zemi známá již tisíce let. Z prášku této houby se připravuje čaj, je však dostupný i ve formě kapslí. Reishi je však dostupná i ve formě extraktu. Tato houba je nejstarším symbolem pohody a dlouhověkosti. Dokáže totiž podpořit přirozenou obranyschopnost organismu a význačně posiluje imunitní systém.

Podobným způsobem podporuje dlouhověkost rovněž čínská houba Cordyceps. Obsahuje glukany a nukleotidy, které posilují imunitní systém a tím i celý organismus. Udržuje vaše tělo zdravé, posiluje tělo i mysl, obnovuje energii, která byla vyčerpaná zvýšenou fyzickou námahou či stresem. Jako přírodní antibiotikum působí proti zánětům průdušek a plic, astmatu a při oslabeném dýchání. Je to skvělý pomocník v boji proti virům a bakteriím.

REKLAMA

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*