Borelióza: Jak ji vyléčit přírodní cestou?

Lymská borelióza je nepříjemné onemocnění, jehož léčba se táhne velmi dlouho. Jak si mimo antibiotik pomoci přírodní cestou, když na nákazu přijdete mnohem později?

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Borelióza: Jak ji vyléčit přírodní cestou?
Borelióza: Jak ji vyléčit přírodní cestou? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lymská borelióza je závažné infekční onemocnění způsobené bakteriemi rodu Borrelia. V našich zeměpisných šířkách je přenašečem této nemoci především klíště obecné, boreliózou vás však může nakazit také hmyz sající krev. Pokud tuto infekci podchytíte v jejím raném stadiu, lze ji vyléčit antibiotiky. Co když ale nákazu přejdete jako chřipku? Anebo antibiotika, která se měla brát maximálně 14 dní, boreliózu z těla nedostala ven?

Lymská borelióza a prvotní příznaky

Na toto infekční onemocnění do dnešní doby – na rozdíl od klíšťové encefalitidy – neexistuje účinné očkování. Proto se v létě snažte nepodcenit její prvotní příznaky připomínající, zjednodušeně řečeno, obyčejnou chřipku. Které to jsou především?

  • zvýšená teplota či horečka
  • únava
  • depresivní stavy
  • bolesti svalů a kloubů

Nejzřetelnějším symptomem je zarudlá skvrna ve tvaru kruhu s blednoucím středem. Tato skvrna se však v časném stadiu boreliózy objevit může, stejně tak i nemusí. V každém případě, pokud máte tyto prvotní příznaky nákazy boréliemi, navštivte svého ošetřujícího lékaře a požádejte jej o odběr krve. Následný rozbor ukáže, zda jste, nebo nejste nakaženi.

Borelióza se diagnostikuje na základě rozboru krve

Krevní testy potvrdí, nebo vyloučí vaše podezření na lymskou boreliózu. Odborníci v laboratoři přitom ve vaší krvi zjišťují přítomnost protilátek, nikoliv přítomnost infekce samotné. Tímto testem se z odběru krve konkrétně stanovují anti-boreliové protilátky, test také určí přesné stadium onemocnění.

Borelióza a její léčba: Antibiotika i čistě přírodní produkty

Pokud se borelióza zachytí v jejím raném stadiu, můžete se z ní vyléčit. Jestli si ovšem prvotních příznaků tohoto vážného infekčního onemocnění nevšimnete nebo je podceníte, jsou zasaženy vaše klouby, nervová soustava a srdce. V pozdějším stadiu je choroba léčitelná pouze stěží a může bohužel vést až k trvalému poškození zdraví.

Říká se, že nejlepším řešením je prevence. Když už ale k nákaze bakteriemi boréliemi dojde a nemoc zachytíte v jejím časném stadiu, můžete ji účinně vyléčit antibiotiky. Kromě silně doporučujeme doplňkovou léčbu čistě přírodními produkty, které pomohou borelii vypudit z těla.

Vilcacora

Světle hnědá popínavá rostlina Vilcacora roste v tropických lesích Amazonie. Pro její léčebné účinky ji uctívali a používali už jihoameričtí indiáni. Tato rostlina, které se právem přezdívá královna Amazonie, nemá s nemocemi žádné slitování. Vilcacora má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky, díky nimž vám pomůže i v boji s lymskou boreliózou. Zakoupíte ji i v e-shopu, a to jako čaj nebo také tablety s extraktem 7:1.

Brahmi

Borelióza poškozuje nervové buňky. Na jejich obnově se z dlouhodobého hlediska může podílet pravidelné užívání byliny Brahmi. Tato rostlina, jejíž název v překladu znamená kosmické vědomí, totiž obsahuje bacopasidy, což jsou sloučeniny, které podporují růst nových neuronových spojení. Právě v případě obnovení neuronových cest v mozku, které jsou postižené právě boreliózou, se efekt užívání této rostliny například ve formě čaje projeví až v dlouhodobějším horizontu. Vhodnější je proto extrakt.

Reishi

Boreliózy se přírodně dá léčit rovněž za pomoci houby reishi, která je uctívaná a hojně používaná v asijským společnostech již po tisíce let. Látky obsažené v této houbě jsou totiž nezbytné pro zdravé fungování mozku, a to podobně jako u byliny Brahmi. Houbu Reishi můžete při léčbě boreliózy uživat například ve formě prášku, který lze zamíchat do čisté vody, kávy, džusu nebo smoothie.

Cordyceps

Borelióza dá léčit jedině, když je dostatečně silný imunitní systém základ. K posílení vaší imunity použijte cizopasnou houbu Cordyceps, která se po staletí používá v tradiční čínské a tibetské medicíně. Jde navíc o cenné přírodní antibiotikum působící proti bakteriím, virům a zánětům. Tuto houbu ve formě prášku používejte v boji proti borelióze jako doplněk stravy.

Vitamin C, například v ovoci camu camu

Nejvyšší obsahem přírodního vitaminu C na světě je proslulé brazilské ovoce camu camu. Tento plod kromě jiného obsahuje vitaminy B2 a B3, vápník, draslík, železo, fosfor, aminokyseliny a také flavinoidy, které usnadňují vstřebáváním vitaminu C naším tělem. Proč je vitamín C při léčbě boreliózy tak důležitý? Posiluje imunitní systém, ovoce camu camu je mimo jiné jedním z nejsilnějších generátorů imunitního systému v přírodě. Vitamín C a další cenné látky obsažené v těchto plodech mají pozitivní vliv také na nervovou soustavu i na regeneraci kloubů, postižené vlivem boreliózy.

Koloidní stříbro

Věděli jste, že stříbro je stopový prvek, který v našem těle hraje velmi důležitou roli? Koloidní stříbro totiž dokáže působit také proti nepřátelským plísním, choroboplodným zárodkům a bakteriím. Při boji proti bakteriím boréliím způsobujícím boreliózu tedy není tento alternativní přípravek rozhodně krokem vedle.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*