Zvracení zastavíte i přírodní cestou. Co pomáhá?

Zvracení je poměrně častý jev, který doprovází virová onemocnění zažívacího traktu. Bojujete aktuálně se střevní virózou? V tom případě zkuste své zažívací ústrojí zklidnit přírodní cestou. Jakým způsobem?

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč


Zvracení zastavíte i přírodní cestou. Co pomáhá?
Zvracení zastavíte i přírodní cestou. Co pomáhá?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Postihlo vás zvracení, které je jedním z příznaků virového onemocnění zažívacího traktu? Za běžných okolností si s tímto stavem poradíte sami bez návštěvy lékaře. Základem léčby tohoto běžného onemocnění je totiž dodržování diety a klidu. Co tedy proti zvracení platí?

Tipy, jak zastavit zvracení přírodní cestou

Jestliže vás postihlo zvracení spojené s virovým onemocněním zažívacího traktu, pokuste se v prvé řadě zklidnit svůj podrážděný žaludek. V prvních hodinách nejezte, ale pouze dodržujte speciální pitný režim, abyste předešli dehydrataci. Z tohoto pitného režimu ovšem zcela vyřaďte alkoholické nápoje a kávu, které žaludek silně dráždí.

Jak by měl váš pitný režim při zvracení vypadat? Po lžičkách přijímejte nejen vychlazenou čistou neperlivou vodu. Ideální jsou pro vás také následující tekutiny.

Vychlazené a oslazené bylinné čaje

Abyste svůj žaludek opravdu zklidnili, pomohou vám  konkrétní bylinné čaje, které oslaďte třtinovým nebo klasickým cukrem. Bylinné čaje pijte po lžičkách vychlazené. Aby měly opravdový efekt, přidat do nich můžete také několik kostek ledu.

Váš žaludek uklidní zejména slazený vychlazený heřmánkový čaj. Proti nevolnosti skvěle účinkuje také mátový čaj nebo zázvorový čaj. Odvar si můžete připravit rovněž z čerstvého oddenku zázvoru. Po vychladnutí jej následně oslaďte cukrem a doplňte několika kostkami ledu. 

Vždy platí, že bylinné čaje proti zvracení byste měli pít pouze po lžičkách nebo po doušcích. Abyste předešli dehydrataci, nezapomeňte je rovněž prokládat čistou neperlivou vodou. Jestliže zvracíte, je pro vás naopak nevhodné pití černého čaje i zeleného čaje – v případě žaludečních nevolností se tedy těmto nápojům raději vyhněte.

Neperlivé minerální vody zabrání dehydrataci

Při zvracení přichází lidské tělo o důležité minerální látky. Kromě bylinných čajů můžete proto po velmi malých dávkách popíjet také vychlazené neperlivé minerální vody. Pijte je neslazené. Není rovněž od věci, když si neperlivou minerální vodu trochu přisladíte. Vyhněte se naopak minerálním vodám s bublinkami, které jsou dráždivé. Na zklidnění žaludku není rovněž vhodná ani coca-cola.

V prvních hodinách zvracení nekonzumujte žádné jídlo

Pokud zvracíte, dodržujte výhradně pitný režim. Až dvě hodiny poté, co se váš žaludek zklidní a již nezvracíte, zkuste přijmout první jídlo. Pokud jste již schopni udržet stravu, vhodný je pro vás suchý rohlík, piškot nebo kukuřičný suchar. První den po zvracení však můžete jídlo zcela vynechat a podávat pouze vhodné tekutiny.

Následující den je pro vás vhodná nemastná a nedráždivá dieta. Konzumovat můžete vařenou rýži, vařenou mrkev, banány, vařené brambory či strouhaná jablka.

Jakým jídlům se bezprostředně po zvracení vyhýbat

Bezprostředně po zvracení byste se měli vyhýbat některým typům potravin. Jde zejména o mléko a mléčné výrobky, které obecně nedoporučujeme konzumovat vůbec. Vhodná pro vás nejsou také mastná jídla, smetanové omáčky, čokoláda nebo oplatky s náplní. Po zvracení se rovněž vyhýbejte kávě, kofeinovým nápojům, alkoholu a nikotinu. Zapovězeny jsou pro vás rovněž kyselé šťávy, jako je například pomerančový džus.

Díky výše uvedenému postupu týkajícího se zastavení zvracení přírodní cestou by se měl váš zdravotní stav zlepšit nejpozději do 48 hodin. Pokud však ke zlepšení vašeho stavu nedojde a stále zvracíte, je nejvyšší čas, abyste se s řešením svého problému obrátili na specialistu.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

399 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*