Posílení imunity přírodní cestou snadno a rychle

Rýma, nachlazení nebo chřipka. Jak se těmto nemocem, které na nás útočí nejčastěji během podzimu a zimy, ubránit? Začněte s předstihem posilovat svůj imunitní systém, a to ideálně přírodní cestou.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Posílení imunity přírodní cestou snadno a rychle.
Posílení imunity přírodní cestou snadno a rychle. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jak na posílení imunity přírodní cestou? Dávejte si záležet nejen na tom, co jíte. Imunitu vám snadno a rychle posílí také některé bylinky a přírodní přípravky. Ideální čas posilovat obranyschopnost organismu nastává už na podzim, kdy se naše tělo musí vypořádat s poklesem venkovních teplot a s nižší intenzitou slunečního záření. V chladnějších měsících se musíme bránit i nejrůznějším infekčním a bakteriálním onemocněním, které na nás opakovaně útočí. Co tedy na rychlé posílení imunitního systému?

Posílení imunity přírodní cestou: Vyšší dávka vitaminu C

Váš imunitní systém nastartuje snadno a rychle vyšší dávka vitaminu C. Jde o vitamín, který posiluje odolnost organismu, je důležitý pro ochranu buněk a podporuje vitalitu. Tento vitamin rovněž zmírňuje projevy nachlazení a zkracuje jeho délku. V rámci posílení imunity přírodní cestou můžete vyšší dávku vitaminu C užívat několika způsoby.

V prvé řadě jde o změnu jídelníčku, do kterého zařaďte dostatečné množství ovoce a zeleniny. Na vitamin C jsou bohaté citrusové plody, černý rybíz, jahody či angrešt. Tento vitamín najdete dále v rajčatech, paprikách, petrželce, špenátu, hlávkovém salátu, kapustě, zelí nebo bramborách. K nejvýznamnějším přírozeným zdrojům vitaminu C však patří následující ovoce, které je přímo ideální k posílení imunity přírodní cestou.

Camu Camu: Ovoce nejbohatší na vitamin C

Nejcennějším zdrojem vitaminu C jsou drobné plody Camu Camu, které rostou divoce v deltách amazonského deštného pralesa. Ve srovnání s takovým pomerančem obsahuje Camu Camu 25krát více vitaminu C. V tomto drobném ovoci však najdete celou další řadu prospěšných látek, proto vykazuje široké spektrum účinků na naše zdraví.

Svou imunitu úspěšně nastartujete i díky rakytníku

Drobné oranžové plody rakytníku řešetlákového jsou ceněné kvůli vysokému obsahu vitaminu C. Rakytník totiž obsahuje mnohonásobné množství tohoto vitaminu nežli takové citrusy. Dále v něm najdete provitamin A, vitaminy B, E, K a P, potom železo, draslík, mangan, flavonoidy, batain, karoteny nebo přírodní oleje. Jak rakytník v případě posílení imunity přírodní cestou užívat? Ideálně ve formě sirupu, čaje nebo želatinek.

Acai berry: Ovoce vhodné pro posílení imunity přírodní cestou

Domovinou ovoce Acai berry je Brazílie. Kromě vitaminu C obsahuje také provitamin A či vitaminy B1, B2, B3, B6, B12 a E. Dále je bohaté na chrom, hořčík, železo, vápník, bór, fosfor, mangan, draslík, měď a molybden. Obsahuje rovněž omega 3, 6 a 9 nenasycených mastných kyselin. Díky tomuto množství cenných látek jde v případě Acai o výborné posílení imunity přírodní cestou.

Obranyschopnost posilují také bobule schizandry čínské

Schizandra čínská je popínavá až liánovitá rostlina, která pochází z Ruska a severovýchodní Číny. V současnosti se schizandra pěstuje také v Japonsku a na korejském poloostrově. V medicíně nachází uplatnění její červené až rudě načernalé bobule, které jsou bohaté nejen na vitamin C. Naleznete v nich i vitamin E, některé minerální látky či deriváty lignanů – chizadrin, deoxyschizadrin, gomisiny a řadu organických kyselin. Díky svému látkovému složení schizadra čínská při pravidelném užívání výrazně posiluje imunitní systém.

Na posílení imunity přírodní cestou využijte i sílu hub

Jak dále rychle a snadno posílit obranyschopnost organismu? Vaši imunitu nastartuje také pravidelné užívání hlívy ústřičné, kterou můžete zkombinovat s vyšší dávkou přírodního vitaminu C. Aby vaše imunita fungovala, jak má, pomohou vám také extrakty z hub Reishi, Maitake či Cordyceps, se kterými pracuje zejména čínská medicína. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost lidského organismu.

Co dále na posílení imunity?

  • Sangre de drago neboli dračí krev – Imunitní systém dokáže doslova zmobilizovat. Dospělému člověku stačí 15 kapek dračí krve denně.
  • Koloidní stříbro – Podílí se kladně na dozrávání T-lymfocytů imunitního systému.
  • Bylinná směs Samahan – Připravuje se podle tradičních ayurvédských postupů. Byliny, které tuto směs tvoří, napomáhají imunitnímu systému bojovat s nemocemi, jiné ho zase zásobují celou škálou účinných a posilovacích látek.
REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*