Opary, afty a popraskané koutky – jak je vyléčit?

Afty, opary a popraskané koutky. Velmi nepříjemné, špatně a dlouho se hojí. Za prvé poradíme, jak je zlikvidovat co nejrychleji. Za druhé doporučíme postup, jak je příště vůbec nechytit.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Opary, afty a popraskané koutky - jak je vyléčit?
Opary, afty a popraskané koutky - jak je vyléčit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Opary na rtu, popraskané koutky úst nebo afty v ústní dutině. Aby vám tato častá a nepříjemná onemocnění zbytečně nekomplikovala život, je na čase zaujmout obranný postoj. Ten spočívá v účinné prevenci a přírodní léčbě.

Z jakého důvodu tedy afty, opary a popraskané koutky vlastně vznikají? Jak předejdete jejich dalšímu výskytu a v čem je důležitá jejich přírodní léčba?

Afty pomůže porazit hřebíčkový olej či koloidní stříbro

Afty neboli stomalitis aphtosa jsou malé bílo-žluté vřídky s rudým ohraničením, které se nejčastěji vyskytují na vnitřní straně úst nebo na jazyku. I když jsou tyto boláčky neškodné, způsobují nepříjemnou bolest. Kvůli tomu vás můžou hodně potrápit během konzumace ostřejších, štiplavějších či slanějších jídel, ale také při pití a mluvení.

Pokud se u vás afty objeví, ke zmírnění projevů, snížení bolestivosti i k jejich účinné přírodní léčbě je zkuste potírat hřebíčkovým olejem nebo koloidním stříbrem. Tyto přírodní produkty mají vynikající antibakteriální i antivirové účinky. Zvlášť hřebíčkový olej je hojně užívanou složkou v oblasti dentální péče. Najdete jej například v některých zubních pastách nebo jako součást ústních vod.

Při boji proti aftům vám pomůže také křemelina. Tento jemný prášek přírodního původu je bohatý na křemík, vápník, mangan, hořčík, titan, ale i železo. V čem spočívá jeho největší přednost? Při konzumaci absorbuje všechny bakterie, viry, ale i zbytky chemických látek, které následně tělo vyloučí ve formě stolice.

Na opary a popraskané koutky zkuste tea tree olej

Pokud se vám na ústech nečekaně objeví opar nebo prasklý koutek, jako první pomoc vyzkoušejte přírodní léčbu. Velmi účinná jsou v tomto případě čistě přírodní antivirotika v podobě koloidního stříbra či tea tree oleje. Tyto přípravky nanášejte na postižená místa dle potřeby několikrát denně.

Afty – prevence

Na vzniku aftů má tedy výrazný podíl oslabený imunitní systém. Na afty můžete trpět i proto, že vaše tělo má nedostatek vitaminu B12, kyseliny listové nebo železa. Častý výskyt těchto boláčků v puse však ovlivňuje rovněž dědičnost a hormonální nerovnováha (u žen především v době menstruace).

Pokud trpíte na častější výskyt aftů, je vaším největším problémem oslabená imunita. Proto byste měli zapracovat na jejím posílení především prostřednictvím superpotravin a doplňků stravy vhodným k přírodní léčbě. Váš oslabený imunitní systém dokážou aktivovat například následující přírodní produkty.

Abyste předešli vzniku aftů, můžete k posílení imunity používat i koloidní stříbro. Tento hojně používaný produkt se v rámci přírodní léčby podílí mimo jiné na dozrávání T-lymfocytů imunitního systému.

Opary, koutky – prevence

Jestliže často trpíte na popraskané koutky úst a bolavé opary na rtu, je žádoucí, abyste se i v tomto případě soustředili na posílení imunitního systému přírodní cestou.

Máte-li navíc častá trápení s popraskanými koutky, znamená to také, že vaše tělo má nedostatek vitaminů B2 a B6, železa a také zinku. Je proto důležité, abyste svému tělu tyto vitamíny dodali jak prostřednictvím pestré a vyvážené stravy, tak prostřednictvím čistě přírodních doplňků. Popraskané koutky však mohou signalizovat také určitou nemoc. Problém s nimi mívají často lidé s celilakií či cukrovkou nebo lidé, kteří se potýkají s kvasinkovou infekcí.

Naopak původcem oparu je nechvalně známý virus herpes simplex, kterým je do 45. roku svého života celosvětově promořeno až 95 procent populace. Tento virus si v lidském těle žije skrytě, ale může se kdykoliv aktivovat. A to především oslabeným imunitním systémem, stresem či nadměrným sluněním. Herpes simplex je také snadno nakažlivý – přenést se může líbáním nebo pitím ze společné sklenice.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*