Opary, afty a popraskané koutky – jak je vyléčit?

Afty, opary a popraskané koutky. Velmi nepříjemné, špatně a dlouho se hojí. Za prvé poradíme, jak je zlikvidovat co nejrychleji. Za druhé doporučíme postup, jak je příště vůbec nechytit.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Opary, afty a popraskané koutky - jak je vyléčit?
Opary, afty a popraskané koutky - jak je vyléčit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Opary na rtu, popraskané koutky úst nebo afty v ústní dutině. Aby vám tato častá a nepříjemná onemocnění zbytečně nekomplikovala život, je na čase zaujmout obranný postoj. Ten spočívá v účinné prevenci a přírodní léčbě.

Z jakého důvodu tedy afty, opary a popraskané koutky vlastně vznikají? Jak předejdete jejich dalšímu výskytu a v čem je důležitá jejich přírodní léčba?

Afty pomůže porazit hřebíčkový olej či koloidní stříbro

Afty neboli stomalitis aphtosa jsou malé bílo-žluté vřídky s rudým ohraničením, které se nejčastěji vyskytují na vnitřní straně úst nebo na jazyku. I když jsou tyto boláčky neškodné, způsobují nepříjemnou bolest. Kvůli tomu vás můžou hodně potrápit během konzumace ostřejších, štiplavějších či slanějších jídel, ale také při pití a mluvení.

Pokud se u vás afty objeví, ke zmírnění projevů, snížení bolestivosti i k jejich účinné přírodní léčbě je zkuste potírat hřebíčkovým olejem nebo koloidním stříbrem. Tyto přírodní produkty mají vynikající antibakteriální i antivirové účinky. Zvlášť hřebíčkový olej je hojně užívanou složkou v oblasti dentální péče. Najdete jej například v některých zubních pastách nebo jako součást ústních vod.

Při boji proti aftům vám pomůže také křemelina. Tento jemný prášek přírodního původu je bohatý na křemík, vápník, mangan, hořčík, titan, ale i železo. V čem spočívá jeho největší přednost? Při konzumaci absorbuje všechny bakterie, viry, ale i zbytky chemických látek, které následně tělo vyloučí ve formě stolice.

Na opary a popraskané koutky zkuste tea tree olej

Pokud se vám na ústech nečekaně objeví opar nebo prasklý koutek, jako první pomoc vyzkoušejte přírodní léčbu. Velmi účinná jsou v tomto případě čistě přírodní antivirotika v podobě koloidního stříbra či tea tree oleje. Tyto přípravky nanášejte na postižená místa dle potřeby několikrát denně.

Afty – prevence

Na vzniku aftů má tedy výrazný podíl oslabený imunitní systém. Na afty můžete trpět i proto, že vaše tělo má nedostatek vitaminu B12, kyseliny listové nebo železa. Častý výskyt těchto boláčků v puse však ovlivňuje rovněž dědičnost a hormonální nerovnováha (u žen především v době menstruace).

Pokud trpíte na častější výskyt aftů, je vaším největším problémem oslabená imunita. Proto byste měli zapracovat na jejím posílení především prostřednictvím superpotravin a doplňků stravy vhodným k přírodní léčbě. Váš oslabený imunitní systém dokážou aktivovat například následující přírodní produkty.

Abyste předešli vzniku aftů, můžete k posílení imunity používat i koloidní stříbro. Tento hojně používaný produkt se v rámci přírodní léčby podílí mimo jiné na dozrávání T-lymfocytů imunitního systému.

Opary, koutky – prevence

Jestliže často trpíte na popraskané koutky úst a bolavé opary na rtu, je žádoucí, abyste se i v tomto případě soustředili na posílení imunitního systému přírodní cestou.

Máte-li navíc častá trápení s popraskanými koutky, znamená to také, že vaše tělo má nedostatek vitaminů B2 a B6, železa a také zinku. Je proto důležité, abyste svému tělu tyto vitamíny dodali jak prostřednictvím pestré a vyvážené stravy, tak prostřednictvím čistě přírodních doplňků. Popraskané koutky však mohou signalizovat také určitou nemoc. Problém s nimi mívají často lidé s celilakií či cukrovkou nebo lidé, kteří se potýkají s kvasinkovou infekcí.

Naopak původcem oparu je nechvalně známý virus herpes simplex, kterým je do 45. roku svého života celosvětově promořeno až 95 procent populace. Tento virus si v lidském těle žije skrytě, ale může se kdykoliv aktivovat. A to především oslabeným imunitním systémem, stresem či nadměrným sluněním. Herpes simplex je také snadno nakažlivý – přenést se může líbáním nebo pitím ze společné sklenice.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*