Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy

Záhadný vznik a velmi netypicky složená polyminerální uhlíková forma. Z vesničky Karelie se šungit vyváží do celého světa. Co vše umí a jak jej používat?

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy.
Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stáří šungitu se odhaduje na 2 miliardy let

Šungit je ve své podstatě molekula uhlíku o 60 atomech v nekrystalizované a negrafitizované formě, známé také jako furellen. Tato forma dodává šungitu jeho jedinečné čistící a harmonizující vlastnosti. Historicky se zkoumá a v průmyslu využívá již 300 let ve formě černého pigmentu olejových barev, ale také i jako léčitelská pomůcka.

V minulosti se těžil v rusko-finských oblastech Karelie, kde byl následně vytěžen. Nyní se jeho celosvětová těžba orientuje na oblast Oněžského poloostrova, konkrétně Medveježgorska. V roce 2010 byl o těžbě a zpracování šungitu natočen i 25minutový dokument v produkci České televize s názvem Na cestě: Oněžské jezero.

Šungit je velice starý typ horniny, jehož stáří se odhaduje na víc jak 2 miliardy let. Do dnešního dne věda nedokázala plně přijít s vysvětlením, kde se tu šungit vlastně vzal. Spekuluje se, že šungit jako takový může mít mimozemský původ a ve své podstatě se jedná o meteorit, který do země narazil. Ať už je jeho původ zahalen jakkoliv velkým tajemstvím, podstatné jsou jeho léčivé a harmonizující vlastností.

V barvách temnoty přináší světlo

A nejen to, ale i čistotu a zdraví. Šungit je znám díky svým skvělým dekontaminačním vlastnostem a v řadě případů se šungitová hornina užívá při znečištění ploch ropou. Šungit se používá pro dekontaminaci vody v bazénech, vodojemech, nádržích a studnách.

Šungit ma věru široké spektrum využití. Ať jej používáme ve formě masti, kamenů či jako harmonických krystalů, pomáhá při léčbě svalů, bolestí, zánětů, artritidy, akné, lupénky, nachlazení, ekzémů, cukrovky a mnoho dalšího. Mimo to z duchovního hlediska šungit ve formě šperků či pyramid chrání proti negativním vlivům i elektromagnetickému smogu a pomáchá stabilizovat geopatogenní zóny.

Výborný účinek prokazuje šungit v místech zdroje záření jako je mikrovlnka, PC apod.

Jak správně šungit používat?

Šungit lze používat jak ve formě horninové drtě, tak i ve formě pyramid. Horninová drť se používá na již zmíněné čištění a dekontaminaci vody. Vodu energetizuje a navyšuje její vibrace. Obecně stačí vložit 200 – 300 g drtě do nádoby a následně je zalít 3 l vařící vody. Vodu následně necháváme se šungitem odstát po dobu 2 – 3 dnů. Během této doby se voda vyčistí a mineralizuje. Již po 30 minutách od zalití získává antibakteriální účinky.

Pyramidy lze zase použít ke vchodovým dveřím nebo do ložnice pro celkovou harmonizaci místnosti.


SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*