Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy

Záhadný vznik a velmi netypicky složená polyminerální uhlíková forma. Z vesničky Karelie se šungit vyváží do celého světa. Co vše umí a jak jej používat?

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy.
Šungit jako rezonanční bod zdraví a krásy. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stáří šungitu se odhaduje na 2 miliardy let

Šungit je ve své podstatě molekula uhlíku o 60 atomech v nekrystalizované a negrafitizované formě, známé také jako furellen. Tato forma dodává šungitu jeho jedinečné čistící a harmonizující vlastnosti. Historicky se zkoumá a v průmyslu využívá již 300 let ve formě černého pigmentu olejových barev, ale také i jako léčitelská pomůcka.

V minulosti se těžil v rusko-finských oblastech Karelie, kde byl následně vytěžen. Nyní se jeho celosvětová těžba orientuje na oblast Oněžského poloostrova, konkrétně Medveježgorska. V roce 2010 byl o těžbě a zpracování šungitu natočen i 25minutový dokument v produkci České televize s názvem Na cestě: Oněžské jezero.

Šungit je velice starý typ horniny, jehož stáří se odhaduje na víc jak 2 miliardy let. Do dnešního dne věda nedokázala plně přijít s vysvětlením, kde se tu šungit vlastně vzal. Spekuluje se, že šungit jako takový může mít mimozemský původ a ve své podstatě se jedná o meteorit, který do země narazil. Ať už je jeho původ zahalen jakkoliv velkým tajemstvím, podstatné jsou jeho léčivé a harmonizující vlastností.

V barvách temnoty přináší světlo

A nejen to, ale i čistotu a zdraví. Šungit je znám díky svým skvělým dekontaminačním vlastnostem a v řadě případů se šungitová hornina užívá při znečištění ploch ropou. Šungit se používá pro dekontaminaci vody v bazénech, vodojemech, nádržích a studnách.

Šungit ma věru široké spektrum využití. Ať jej používáme ve formě masti, kamenů či jako harmonických krystalů, pomáhá při léčbě svalů, bolestí, zánětů, artritidy, akné, lupénky, nachlazení, ekzémů, cukrovky a mnoho dalšího. Mimo to z duchovního hlediska šungit ve formě šperků či pyramid chrání proti negativním vlivům i elektromagnetickému smogu a pomáchá stabilizovat geopatogenní zóny.

Výborný účinek prokazuje šungit v místech zdroje záření jako je mikrovlnka, PC apod.

Jak správně šungit používat?

Šungit lze používat jak ve formě horninové drtě, tak i ve formě pyramid. Horninová drť se používá na již zmíněné čištění a dekontaminaci vody. Vodu energetizuje a navyšuje její vibrace. Obecně stačí vložit 200 – 300 g drtě do nádoby a následně je zalít 3 l vařící vody. Vodu následně necháváme se šungitem odstát po dobu 2 – 3 dnů. Během této doby se voda vyčistí a mineralizuje. Již po 30 minutách od zalití získává antibakteriální účinky.

Pyramidy lze zase použít ke vchodovým dveřím nebo do ložnice pro celkovou harmonizaci místnosti.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*