Vykuřování bílou šalvějí vyčistí prostory

Rituální pálení bylin a rostlinných pryskyřic je charakteristické pro mnohé kultury na světě. Od bohatě vonících kadidel v kostelech a na středovýchodních trhovištích, přes opojné vonné pryskyřice Asie, až po surovou energii páleného křoví v mnoha domorodých kulturách – čištění prostoru prostřednictvím této modality je globálním fenoménem, ze kterého může člověk značně těžit.

REKLAMA

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč


Vykuřování bílou šalvějí vyčistí prostory.
Vykuřování bílou šalvějí vyčistí prostory.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vykuřování bílou šalvějí je jedním z nejstarších a nejčistších způsobů očisty osob, skupiny osob nebo prostoru. Pálení šalvěje amerických indiánů je v současnosti nejčastěji uznávanou formou, ale vyskytuje se také v jiných kulturách. Od dávných keltských druidů, kteří šalvěj spolu s větvičníkem slívovým považovali za posvátné byliny a používali je jako kadidlo i léčivo, po domorodé obyvatele Amazonie, kteří pálení šalvěje praktikují dodnes.

Vykuřování bílou šalvějí jako léčivo

Mnozí lidé, kteří se vykuřování bílou šalvějí a dalších bylin z očistných důvodů se vyhýbají a myslí si, že jediným účelem této tradice je provonět si obydlí, pravděpodobně ani neví, jak hořící šalvěj zapáchá. Pokud by onen charakteristický štiplavý zápach hořící šalvěje znali, nikdy by nemohli tento „estetický“ argument použít.

Latinský název pro šalvěj – salvia – je odvozen od významu „léčit“. Dále jsou v něm rovněž obsaženy i další její vlastnosti, například to, že obdarovává člověka moudrostí, zjasňuje myšlení a zvyšuje duchovní vědomí. Proto se také stejným slovem v angličtině označuje i mudrc – sage.

REKLAMA
alvěj 199 - Vykuřování bílou šalvějí vyčistí prostory

Výhody pálení šalvěje je snadné si dopřát i doma, v kanceláři či všude jinde tam, kde je potřeba očisty.

Jak na to

Očistné rituály využívající hořící šalvěje mohou složité i snadné, záleží jen na vás. Je však důležité, aby byl váš záměr jasný. Pokud je pálena z důvodu očisty prostoru či osoby (tzn. i sebe), je nutné, aby to člověk měl takto uspořádáno i v myli nejen před zapálením, ale i při pozdějším vdechování vůně doma či jinde v prostoru.

Na to je nejlepší bílá šalvěj, ale postačí i běžná šalvěj lékařská (jen musí být suchá). Koupit ji můžete na farmářských trzích nebo v prodejnách se zdravou výživou. Další možností je pak samozřejmě nákup po internetu.

Samotný proces je jednoduchý. Pokud máte pořádnou kameninovou nádobu (nebo něco žáruvzdorného), vložte svázanou šalvěj dovnitř, na chvíli ji zapalte a poté hned uhaste, aby se z ní začal linout kouř. Hodně suchá šalvěj chytne hned, takže pozor na prsty.

Průchody a oblasti s vysokým provozem

Kouř se nesmí vdechovat přímo a daná oblast by neměla být kouřem zaplněna k udušení, nejedná se o fumigaci, ale pouze o očistu, takže to není třeba přehánět. Poté se pomalu procházejte a kouř zaneste tam, kde to chcete očistit. Soustřeďte se na průchody, například okna, dveře, skříně i chodby. Nezapomeňte také na rohy místností. Nejdůležitější je spolehnout se na svou intuici. Ta vám může nasměrovat tam, kde je očisty potřeba nejvíce.

Můžete se soustředit na obzvláště živé oblasti, kde se hodně chodí (kuchyně) nebo tam, kde je vyvíjena mentální aktivita (kolem počítače). Pokud máte domácí mazlíčky, můžete šalvějí nechat načichnout je samotné (pokud jim to nebude vadit) i jejich pelech.

Po dohoření šalvěje je dobré zapálit kadidlo. Šalvěj je více mužská/jangová a hodí se tak k ženštější/yinovější povaze kadidla. Mezi pálením šalvěje a zapálením kadidla můžete také zazvonit či tlesknout rukama, čímž se celkový účinek očisty ještě zlepší.

Pokud máte možnost tento rituál provádět alespoň jednou do týdne, určitě budeme mít z domova mnohem lehčí a klidnější pocit. Můžete tak očistit prostor od staré energie z týdne předchozího a uvítat ten nově začínající, i se všemi možnostmi, které s sebou přináší. (zdroj: movingtowardspeace.com)

REKLAMA

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*