Rafinovaný cukr škodí zdraví jako heroin

Konzumace živočišných tuků jako je slanina, uzeniny, ale na druhou stranu také polev, krémů a čokolády způsobuje změny v mozku, které jsou takřka identické jako po užití kokainu či heroinu. Tato závislost, která plným právem patří k narkomanii moderní doby, se rozvíjí u lidí, kteří si dopřávají nadměrné množství tuku a cukru. A hlavně velmi často. Těžcí narkomané tohoto typu to musí mít každý den. Patříte rovněž k této rizikové skupině? Nebo někdo z vaší rodiny či přátel? Pokud ano, následující text by vám rozhodně neměl ujít.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč


Rafinovaný cukr ničí tělo jako heroin.
Rafinovaný cukr ničí tělo jako heroin.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vzhledem k průmyslovému procesu výroby má rafinovaný cukr prakticky nulovou výživnou hodnotu. Vitamíny a enzymy ztrácejí svou molekulární strukturu a nemohou tak přispívat k základním potřebám lidského těla. Rafinovaný cukr také zcela postrádá minerály.

Rafinovaný cukr je pouze čistá energie

Konzumace značného množství produktů s obsahem rafinovaného cukru může vést u lidí k mnoha problémům. Vzhledem k tomu, že vysoký příjem cukru způsobuje příkrý vzestup hladiny glukózy v krvi, slinivka v okamžité reakci na ni uvolňuje velké množství inzulinu. Inzulin přeměňuje glukózu na glykogen, který se ukládá v játrech.

Přehnaná reakce na vysokou hladinu inzulinu však přemění nadměrné množství glukózy. V důsledku toho poklesne obsah glukózy v krvi pod normální hladinu a pociťujeme hlad. Člověk má za těchto okolností glukózy více než dostatek. Ta je však přeměněná a uložená do zásoby v játrech.

Proto vyvstane potřeba znovu se najíst (co takhle znovu cukr?). Další přebytečná glukóza z dalšího hodování způsobí, že se zásoby glukózy přemění na tuk. Časté opakování této situace může vést k obezitě a cukrovce druhého typu.

V případě používání erythritolu se toto riziko eliminuje na nulu. Více informace ZDE.

Spojitost s rakovinou

Normální buňky využívají kyslík k aerobní respiraci a ke svým metabolickým procesům. Rakovinové buňky využívají glukózu, což vede k anaerobní respiraci. Dlouhodobá konzumace nadměrného množství jídel s obsahem cukru tedy může přispět ke vzniku rakoviny.

Rafinovaný cukr může způsobit cukrovku 2. typu

black forest ham 2278383 640 300x200 - Rafinovaný cukr škodí zdraví jako heroinCukrovka je vlastně neschopnost těla regulovat hladinu glukózy v krvi. Cukrovka typu 1 se projevuje nedostatkem inzulinu vylučovaného slinivkou, který je nezbytný k regulaci hladin cukru.

V případě cukrovky 2. typu je hladina inzulínu dostačující. Jenže je neúčinný. Tělní buňky na něj nereagují, protože se k nim vůbec nedostane. Inzulínové receptory totiž blokuje tuk, který člověk s náběhem na cukrovku konzumuje příliš.

Tímto způsobem si tělo po čase vyvine cukrovku druhého typu. Trvá asi šest let, než se nemoc projeví. Smutné je, že v současné době lámou rekordy statistiky dětí s rozvinutou cukrovkou už od věku šesti nebo sedmi let.

Jedná se o pomalou sebevraždu?

Obezita a neschopnost efektivně metabolizovat sacharidy v důsledku zablokování inzulínových receptorů tukem může vést ke zhoršenému nočnímu vidění, slepotě, onemocnění ledvin, kardiovaskulárním problémům. Dále k selhání jater, poškození nervů, impotenci, obezitě a špatnému hojení ran.

V neposlední řadě může cukrovka 2. typu vést k celé řadě vedlejších potíží, mezi něž patří demence, alzheimerova choroba a potíže způsobené nedostatkem testosteronu. Není také pochyb o tom, že cukrovka typu 2 jde ruku v ruce s obezitou.

Hyperaktivita, změny nálad a deprese

Máme mnoho důkazů o tom, že „jídlo způsobuje změny nálad“. Lidé, kteří pravidelně konzumují vysoké dávky cukru nejsou výjimkou. Vezměte si například děti. Pokud nechcete, aby vám skákaly po zdech a měli jejich hyperaktivitu pod kontrolou, řešení je snadnější, než byste si mohli myslet. Přestaňte je krmit cukrem. Nahraďte jej kvalitním přírodním a zdravým jídlem a sledujte, jak se změní jejich chování.

Změny nálad a deperse jsou připisovány výkyvům v hladině glukózy v krvi. Když sníme výrobek s rafinovaným cukrem, nejdříve zažíváme stav vybuzení, který slinivka přehnaně kompenzuje vyloučením větší než potřebné dávky inzulinu (jízda na horské dráze) a jak už bylo zmíněno dříve, vyústí to v uskladnění většího než přijatého množství glukózy. Výsledkem je stav nízké hladiny glukózy. Přichází další chuť na sladké doprovázená pocity malátnosti, deprese nebo špatné nálady.

Rafinovaný cukr je potravou pro škodlivé mikroorganismy

Pokud lze nějaké okolnosti označit za choroboplodné, pak je to prostředí plné cukru. Mikroorganismy mohou být ve velkém množství přítomné ve vnitřních slepých zákoutích těla. Mohou být například v kanálcích nebo lymfatických uzlinách. Nakrmte je jejich oblíbeným jídlem a ony porostou a namnoží se. Vinou toxického prostředí, které vytvářejí, jste na dobré cestě k onemocnění.

Rafinovaný cukr a stárnutí

Konečné produkty pokročilé glykace (AGE), odpudivá žlutohnědá směs tvořená cukrem a proteinem tělní tkáně, funguje jako prekurzor stárnutí. V jeho důsledku tělo oxiduje a stárne a začínají se objevovat šedé vlasy a vrásky. Cukroví závisláci směřují předčasně do hrobu, protože je brzy stihnou degenerativní choroby.

Pamatujte si, že cukr nemá sám o sobě žádnou výživnou hodnotu. Pro tělní buňky je zcela bez užitku. Nepřispívá k jejich růstu ani obnově. Tělo se s cukrem musí vypořádat a přichází při tom o výživné látky. Jak vcelku trefně píše například Wiliam Dufty ve své výborné knize Cukrové blues: Tělo při zpracování cukru přichází o zásoby mědi, která je nezbytná pro pružnost žil a arterií. Může to mít za následek výdutě a mozkové mrtvice.

Při zpracování cukru organismem dochází k plýtvání takovými prvky jako sodík, draslík a vápník. Pokud dochází k nadměrnému odčerpávání vápníku z organismu, může to vést k osteoporóze. Ne všechen cukr se v těle detoxikuje. Rafinovaný cukr po sobě zanechává metabolické pozůstatky, které se hromadí v podobě tukových zásob.

Rafinovaný cukr může také přispívat k nezdravým výkyvům v acidobazické nerovnováze.

Vyhněte se cukru a sledujte změny k lepšímu. (zdroj: bodymindsoulspirit.com)

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*