Koupelna jako místo pro relaxaci: Užívejte si doma jako v lázních!

Není nic příjemnějšího než koupel. Koupel, která uvolní naši mysl i svalový tonus. Koupel plná vůní a maximálního pohodlí? Jak povýšit svou koupelnu na vyšší úroveň, aby poskytovala relaxaci i hygienu naší duši?

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Koupelna jako místo pro relaxaci: Užívejte si doma jako v lázních!
Koupelna jako místo pro relaxaci: Užívejte si doma jako v lázních! foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Relaxace těla začíná v mysli

A zde bychom měli začít i my. Prvně musíme zasáhnout naše smyslové složky – čich, hmat, zrak. Díky vnějším příjemným podnětům se naše mysl uklidní a my ji nebudeme muset nadále řešit.

Aby náš proces relaxace byl co nejúčinnější, už při vstupu do koupelny nás musí uklidnit její vizuální stránka. Velice vhodné je mít v koupelně čisto a uklizeno, věci vhodně uspořádané a vše momentálně nepotřebné schováno.

Volné poličky nebo parapet můžeme doplnit o harmonizující dekorace, například obrazce, skleněné tácky pro svíčku či barevné kameny (křišťál, malachit, lapis lazuli apod.), pyramidy, šungit nebo kamenné krystaly.

Základem ovšem je kvalitně vybavená koupelna. Pokud se právě chystáte na rekonstrukci koupelny, doporučujeme vyhledávač favi.cz, který vám poradí najít to správné od umyvadel a sprchových koutů až po topné žebříky.

Ale zpátky k samotné koupeli. Jakmile máme koupelnu po vizuální stránce patřičně vybavenou, zacílíme na náš čich a hmat. Do teplé koupele můžeme přidat kvalitní vonné oleje jako je borůvka, brčál, jablko nebo višeň, dle vlastních preferencí, nebo lze zvolit podle účinků dané esence. V případě kožní alergie můžeme oleje použít do aromalampy.

Mýdla pro uspokojení hmatu

Pro zvýšení relaxačních účinků můžeme na studené kachličky položit příjemnou pěnovou podložku či kobereček, které udrží naše nohy pěkně v teple. Obdobně můžeme do vany dát přísavkovou či molitanovou vložku, která vytváří izolaci mezi naší kůží a studenou vanou při opírání během napouštění vany. Tím zabráníme studenému šoku, který proces relaxace narušuje.

Během samotné koupele můžeme využít i kvalitní arganové mýdlo s přírodním glycerinem a jemnou peelingovou složkou příjemnou pro naši kůži. Obdobně můžeme využít i rakytníkový šampón při umývání vlasů a hlavy.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*