Jak fullereny v šungitu pomáhají našemu zdraví

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Fullereny mají rovněž antitoxické vlastnosti, díky kterým urychlují neutralizaci nejrůznějších jedů, zatímco je udržují nečinné. Fullereny se hromadí na nejdůležitějších místech v těle: játrech, ledvinách, slinivce, štítné žláze, plicích, tenkém střevě a konečníku. Zvláště důležitá je jejich akumulace v játrech, které chrání tím, že pomáhají neutralizovat toxické látky.

Fullereny normalizují buněčný metabolismus, zlepšuje činnost enzymů a zvyšuje stabilitu buňky včetně genetického mechanismu zajišťujícího odolnost vůči vnějším vlivům, od přehřátí po virové infekce. Rovněž zlepšuje regeneraci tkáně. V kritické situaci fullereny normalizují výměnu neurotransmiterů v nervovém systému, čímž zvyšují odolnost proti stresu. Navíc jsou účinné proti zánětům a alergiím, čímž celkově zvyšují odolnost těla proti vnějším vlivům.

Jak připravit vodu ošetřenou šungitem

Šungit z vody odstraňuje volné radikály 30krát účinněji než aktivní uhlí. Pohlcuje z vody kyslík a spolu s dalšími chemickými procesy vytváří atomový kyslík, což je nejsilnější oxidant, a uvolňuje povrch šungitu pro další vstřebávání. Šungit čistí vodu prakticky od všech organických látek, včetně nafty a pesticidů, kovů a nekovů, bakterií a mikroorganismů; také odstraňuje nepříjemný zápach a chuť vody.

Výroba šungitových filtrů k čištění vody začala v roce 1991. Takto očištěná voda byla určena ke konzumaci a vaření a vedla ke zlepšení stavu u pacientů s chronickou gastritidou, žaludečními vředy, biliárním a pankreatickým onemocněním, zánětem žlučníku, vysokým krevním tlakem, ledvinovými kameny, ischemickou srdeční chorobou, paradentózou, různými typy alergie, a dokonce i ekzémem – a vše jen díky užívání vody ošetřené šungitem. Pomáhá i lidem s cukrovkou a při onkologické profylaxi. Neexistuje nádorové onemocnění, u kterého by fullereny nepomohly. Při kontaktu s vodou dochází k jejímu přeskupení: každá molekula fullerenu kolem sebe vytvoří vícevrstvý obal orientované molekuly vody (cca 10 vrstev), který 1000násobně přesahuje hmotnost molekuly fullerenu. Přeskupená voda nemrzne při 0 stupních, ale při -2,8. Takto fullereny stabilizují a chrání okolní biomolekuly, čímž pomáhají aktivovat naše DNA segmenty. Udivující je také to, jak fullereny řídí rovnováhu stopových prvků ve vodě tím, že „odstraňují“ nepotřebné a přidávají chybějící!

Nejjednodušší avšak dostatečný způsob je do studně vhodit 30–60 kg drceného šungitu. Delší životnost filtru a kvalitnějšího vyčištění vody lze dosáhnout tím, že do předem vyčištěné studny (i od štěrku) položíte 20–50 cm silnou vrstvu s tloušťkou kameniva 5,0–15,0 mm (přibližně 200–500 kg).

Doma si lze vodu vyčistit tak, že do nádoby vložíte 200–300 g šungitu a zalijete jej 3 litry vody (přivedené do bodu varu); nádobu ponechejte otevřenou. Baktericidní účinek získá voda již po 30 minutách. Celková mineralizace nastává po 2–3 dnech. Ošetřenou vodu následně přelijte do čisté nádoby a konzumujte následující tři dny. V případě jemného štěrku se doporučuje šungit vyměnit po šesti měsících. Životnost filtru lze prodloužit až na jeden rok tak, že každých pár měsíců opláchnete šungit slanou vodou nebo zředěnou jedlou sodou. Použitím větších kusů šungitu lze výrazně prodloužit životnost filtru, pokud jejich povrch vždy po pár měsících očistíte (např. smirkovým papírem). Ošetřenou vodu se doporučuje pít na prázdný žaludek, vždy 1–2 sklenky (malé doušky) a použít při vaření.

Tato voda má na tělo posilující a omlazující účinek: čistí pleť, redukuje vrásky a vyrážky a vrací pokožce pružnost. Rovněž posiluje vlasové kořínky, snižuje tvorbu lupů a dodává vlasům lesk. Také pomáhá s léčbou onemocnění ledvin, jater a žlučníku a zmírňuje pálení žáhy. Navíc pomáhá při poruchách gastrointestinálního traktu, pohybového aparátu a vegetativního nervového systému a tlumí alergické reakce

Šungitová koupel také pozitivně ovlivňuje v podstatě celé tělo a všechny orgány. Do vody o teplotě přibližně 36 °C přidejte váček s rozmělněným šungitem (cca 500 g na vanu). Délka koupele by měla být 10–15 minut a ne častěji než obden. Šungitová koupel uklidňuje, snižuje stres, posiluje tělo a normalizuje spánek. Drobná popraskání a poranění na kůži se lépe zahojí, zmizí loupání kůže, ekzém, plísňová onemocnění i alergické vyrážky.

zdrojový článek: www.sisemiserahutempel.eu

překlad: Siw

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*