Naše Země není kulatá, slunce není žluté

Země není kulatá a Slunce není žluté. Bohužel většina našich znalostí o vesmíru, prostoru mezi planetami, a dokonce i planetě Zemi je dnes tvořena mnoha náhodnými segmenty vyrobenými hollywoodskými filmy a sci-fi knihami. Většinou jsou tyto segmenty daleko od pravdy.

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Při pohledu na naší sluneční soustavu a naši planetu by se mohlo zdát nepopiratelné, že země je kulatá koule, Merkur – nejbližší planeta ke Slunci – je nejžhavější planeta a Slunce je žluté. Nicméně i když to může znít jako nepopiratelná fakta, do pravdy mají daleko.

Ne, země technicky vzato není kulatá

Jedna z nejvíce nenáviděných, kontroverzních a provokativních otázek: zda je země kulatá. Je to pravda i není. Jakto? No, vypadá to totiž, že tvar naší planety se NEUSTÁLE mění v důsledku pohybu kontinentálních desek Země. Jedná se o malý pohyb, asi 5 cm ročně. I přesto má však tento malý pohyb velký dopad na vzhled naší planety. Ve skutečnosti je to jedna z nejdůležitějších částí otázky o kulatosti Země. Odpovědí je, že naše planeta není ani zdaleka dokonale kulatá. Tvar naší planety není nepodobný tvaru fotbalového, basketbalového nebo baseballového míče, ale je méně pravidelný, jako brambora nebo podivně tvarovaná hruška. Takže než koule Země tvarem spíše připomíná něco, co se nazývá geoid. Takže není plochá, uf.

Slunce NENÍ žluté

I když při každém pohledu na Slunce vidíme v závislosti na denní době a jeho pozici žlutou, oranžovou nebo červenou kouli, ve skutečnosti je Slunce BÍLÉ. Jak říká věda, barva jakéhokoliv světla záleží především na teplotě. Například povrchové teploty ve výši 4500 stupňů Celsia vyzařují bílou barvu, jako naše Slunce. Tak proč ho pořád malujeme jako žluté kolečko? Jak se ukázalo, delší světelné vlny žluté/červené části spektra prochází atmosférou Země téměř beze ztrát, zatímco kratší zelené/fialové vlny jsou z velké části rozloženy.

Pokud se však někdy ocitneme v kosmu na oběžné dráze Země a podíváme se na Slunce, zjistíme, že hvězda, kterou jsme od dětství malovali žlutě, je ve skutečnosti BÍLÁ.

Odvrácená strana měsíce je… lež

I když o našem Měsíci existují četné záhady, jeho temná či odvrácená strana není vůbec žádnou záhadou. To, že Slunce vždy svítí jen na jednu stranu Měsíce a ta druhá je vždy zahalena v temnotě, je velmi rozšířená, avšak mylná představa. Teorie temné strany Měsíce pramení z toho, že naše planeta vždy vidí jen jednu stranu Měsíce, a tu druhou tak není možné z povrchu Země pozorovat.

Jedná se však o velký omyl. Slunce ve skutečnosti svítí na viditelnou i (z našeho pohledu) neviditelnou stranu Měsíce. Vždy jen jednu stranu Měsíce vidíme proto, že Měsíc se sám otáčí kolem vlastní osy, což mu náhodou trvá stejně dlouho, jako Zemi. (zdroj: ancient-code.com)

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*