Jak přirozeně ochladit tělo v horkých dnech

Když přijdou velmi horké dny, hledáme všemožné způsoby, jak se ochladit. Přinášíme pár tipů, jak toho docílit. Některé z nich možná překvapí už jen z důvodu, že se jim z obav z ještě většího tepla obloukem vyhneme. Opak je však pravdou.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS 100 kapslí

posílí ledviny

499 Kč

MODRÝ LEKNÍN

snadnější meditace

349 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

První tip určité znáte – máta. Čaj, ať už teplý nebo studený, ze sušených i čerstvých lístků máty, vás nejen ochladí, ale zároveň udělá dobře i na žaludek a vůbec celkově na trávení. Navíc prospívá alergikům.

Pokud vám máte nejede, zkuste třeba fenykl, který rovněž platí za ochlazující bylinu. Podobně jako máta pomáhá na trávení, zejména ulevuje od plynatosti. Účinky fenyklu jsou ověřené rovněž při léčení onemocnění dýchacích cest. Silný odvar ze semen slouží jako výborné kloktadlo při bolesti v krku, což je dobrý tip pro ty, kteří si uženou nachlazení z klimatizace.

Další bylinkou, která vám pomůže příjemně se ochladit, je chryzantéma. Zároveň sníží bolesti hlavy, které často horké dny doprovázejí. Čaj z této bylinky má navíc antivirové účinky, vysoký obsah vitamínu C, detoxikuje játra, snižuje cholesterol, zmírňuje nemoci oběhového systému. A také vás uklidní, což ocení zejména ti, kterým teplo přináší stres.

Dalším tip je přímo na tělo. Nakrájejte si okurku a dejte ji do lednice. Až přijde krize, vezměte jeden studený plátek a umístěte si přímo doprostřed čela. Kostka ledu samozřejmě může zapůsobit obdobně, ale okurka je proste více cool. Trpkost okurky ke všemu příjemně osvěží vaše víčka.

Další rada možná překvapí, ale v horkém dni je dobré si dát, samozřejmě pokud můžete, kořeněné jídlo. Není náhodou, že lidé v horkých oblastech, například v Mexiku, mají pikantní jídla velmi v oblibě. Zvyšují sice potivost, ale na druhou stranu odpařující se pot tělo zároveň ochlazuje. A kořeněná jídla budí v těle produkci endorfinů, podobně jako při sportu. Takže se vám může klidně stát, že na nějaký hic prostě zapomenete.

Na co nesmíte ovšem zapomenout, že vaši zvířecí miláčci, obzvlášť ti hodně chlupatí, trpí v horku mnohem více než vy. Proto je prosím nenechávejte na sluníčku a už vůbec ne zavřené v autě. Děkujeme.

Parádní den plný živé slunečné energie přeje amber


CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*