Koktejl proti bolesti kloubů, nohou a páteře

U starších dospělých je bohužel běžná bolest zad, kolen nohou a kotníků. Obzvláště to platí pro lidi, kteří stráví většinu svého dne sedavým způsobem nebo žijí neaktivním životním stylem. V jednom národním průzkumu třetina dotázaných dospělých zaznamenala bolest kloubů v průběhu posledních 30 dnů. Příčin bolesti kloubů může být mnoho: osteoartritida, revmatoidní artritida, bursitida, dna, vyvrtnutí a další zranění.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolesti zad většinou časem samy vymizí. V závislosti na léčbě pocítí úlevu přibližně 50 % pacientů v průběhu dvou týdnů a okolo 90 % v průběhu tří měsíců. Pro lidi s chronickou bolestí zad však může být obtížné sedět, ležet nebo dokonce stát a vést tal běžný život. Bolest nohou je většinou zapříčiněna obvyklou zátěží, přetížením nebo zraněními kloubů, kostí či svalů, vazů, šlach a dalších měkkých tkání. energiezivota Banner3 - Koktejl proti bolesti kloubů, nohou a páteře Některé druhy bolesti nohou mohou vycházet z problémy spodní části páteře. Příčinou bolesti nohou však mohou být také potíže oběhové soustavy. Abyste se mohli bolesti zbavit přírodní cestou, přinášíme recept na unikátní koktejl – smoothie.

Ingredience

 • 1 pomeranč
 • 2 hrníčky ananasu
 • 2 stonky celeru
 • 2 hrušky
 • 1 citron
 • 3 cm čerstvého zázvorového kořene
 • 5 cm čerstvého kořene kurkumy
 • špetka pepře
 • půl lžičky kokosového oleje

Instrukce

 • Oloupejte citrony a pomeranč a oškrábejte zázvor a kurkumu.
 • Očistěte a nakrájejte ananas a hrušky.
 • Vložte ingredience do mixéru a mixujte na vysoký výkon.
 • Toto smoothie si vychutnejte nejraději ihned nebo skladujte v uzavřené sklenici po dobu 3-5 dnů.

Použití mixéru zaručí, že vláknina zůstane ve šťávě. Pokud byste použili odšťavňovač, vláknina by se odfiltrovala jako odpad. Několik studií zjistilo, že lidé, jejichž jídelníček je bohatý na vlákninu, mají nižší hladinu C-reaktivního proteinu (CRP) v krvi. CRP je markerem zánětu, který je spojován s chorobami jako je revmatoidní artritida (RA), srdeční onemocnění a diabetes.

Účinky jednotlivých ingrediencí

Ananas

Bromelain, aktivní složka ananasu, zmírňuje zánět spojený s artritidou a je účinný při úlevě od bolesti kloubů.

Existují důkazy o tom, že enzymy jako bromelain mají analgetický a protizánětlivý účinek srovnatelný s nesteroidními antiflogistiky.

Pomeranč

Obvyklou příčinou bolestí nohou bývají také svalové křeče. Ty se často vyskytují při přetěžování svalů nebo nízké hladině draslíku a vápníku.

Výzkumy ukázaly, že vyvážený přísun vitamínu C pomáhá předcházet zánětlivé artritidě a udržuje klouby s osteoartritidou v kondici.

Celer

Celer je bohatý na vitamin K. Nedostatek tohoto vitamínu může vyústit v nedostatečnou mineralizaci chrupavek a kloubů. Nízké hladiny vitamínu K v plazmě zvyšují výskyt projevů osteoartritidy v rukou a kolenou.

Hruška

Vitamín C v hruškách snižuje riziko zánětlivé a revmatoidní artritidy.

Citron

Citron také obsahuje vitamin C a vitamin E. Tyto vitamíny jsou účinnými a nepostradatelnými antioxidanty.

Zázvor

Nejaktivnější složka zázvoru známá jako gingerol, má schopnost likvidovat prostaglandiny, lipidy zodpovědné za spouštění bolesti.

Kurkuma

V roce 2009 publikoval časopis Journal of Alternative Complementary Medicine (Žurnál alternativní doplňkové medicíny) studii, v níž se ukázalo, že aktivní složky kurkumy tlumí bolest a zlepšují funkci kolenní osteoartritidy stejně jako ibuprofen.

Navíc bylo ve studii z roku 2006 zjištěno, že extrakt kurkumy obsahující kurkuminoid velmi účinně potlačuje zánět a periartikulární kloubní poškození.

Pokud i po konzumaci této šťávy nadále cítíte bolest a ztuhlost, věnujte čas hlubokému dýchání a relaxaci. Jestliže trpíte osteoartritidou, další stres může posílit bolest, kterou cítíte v ostatních kloubech. Od bolesti kloubů může pomoci také cílené cvičení.

zdroj: www.dailyhealthpost.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*