Betaglukany: Proč se bez nich neobejdeme

Betaglukany jsou přirozeně se vyskytující látky v potravinách, jako je oves či ječmen, kvasnice a mnoho druhů hub. Svou povahou se umí rychle vstřebat a efektivně aktivovat naši imunitu, kdykoliv to potřebujeme.

REKLAMA

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Betaglukany. Proč se bez nich neobejdeme a jak je správně doplňovat.
Betaglukany. Proč se bez nich neobejdeme a jak je správně doplňovat.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Betaglukany jsou molekuly složené z jednoduchých sacharidů, které dokáží rychle a efektivně nastartovat naši imunitu. Umí totiž značně zrychlit tvorbu imunitních buněk. Imunitní systém a obnova jeho buněk totiž jinak probíhá stále stejnou rychlostí.

Už za 2 hodiny po snědení dokáže betaglukan působit. Je to především díky tomu, že se štěpí a účinkuje již ve střevě.

Rozštěpený je pak zachytáván receptory makrofágů ve střevní stěně a díky této interakci se makrofágy aktivují a jsou schopné zničit vše, co v organismu nemá být.

Betaglukany zvyšují odolnost nejen vůči bakteriím a virům

Betaglukany, díky svému způsobu působení, přirozeně zvyšují odolnost organismu a jeho obranu. Zvyšují odolnost nejen vůči bakteriím, virům, parazitům a plísním, ale i vůči chemickým látkám a všem druhům záření.

Betaglukany lze užít při jakékoliv vyšší zátěži, kdy dochází k vyčerpání buněk imunitního systému. Ať už díky patogenům nebo díky fyzickému či psychickému stresu.

Taktéž betaglukany by měli užívat starší lidé. S narůstajícím věkem se totiž výkonnost imunitního systému snižuje.

Proto je pak člověk náchylnější na onemocnění. Dále je lze využít při potřebě ochrany před jakýmkoliv druhem záření. Mohou je užívat i děti.

Především je oceníme při oslabené imunitě, při léčbě infekcí a nachlazení. Své místo mají i při léčbě onkologických chorob.

Při výběru betaglukanu je potřeba dbát především na jeho čistotu

Betaglukan lze získat z řady potravin. Díky používání kvasinek druhu Saccharomyces cerevisiae při pečení chleba či výrobě piva, jsou nám právě ony nejvíce blízké. Hodnotné jsou však i betaglukany izolované z hub jako je shitake či reishi.

Více však než na zdroji záleží na čistotě betaglukanu. Jedině dostatečně čistý betaglukan může totiž v těle správně účinkovat.

Pokud má betaglukan na sobě navázané nečistoty, tak ho tělo nedokáže dostatečně rozštěpit. On sám se pak nedokáže navázat na makrofágy, a tak je z těla vyloučen bez účinku.

Účinnost betaglukanu přímo závisí na jeho čistotě. A proto betaglukan přijímaný jen z potravy nemusí být tak účinný, jako konzumace čistého betaglukanu v doplňcích stravy.

Vždy si ale vybírejte produkty, které mají uvedenou čistotu minimálně 80% a více. Čistota betaglukanu je u kvalitních produktů navíc doložitelná certifikátem.

Pokud máme kvalitní betaglukany, tak si musíme pohlídat už jen správné dávkování. Pro prevenci lze užívat 5 mg na kilogram hmotnosti.

Při onemocnění se doporučuje užívat 20 mg na kilogram hmotnosti a více. Jeho účinek ještě zvýšíme tím, že budeme betaglukan užívat spolu s vitamínem C.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*