Péče o zdraví. Proč řešíme komplikace, až je pozdě?

Péče o zdraví je důležitou součástí šťastného a spokojeného života. Stav našeho zdraví ovlivňuje naše společenské postavení, kariéru, rodinu i vztahy. Proč o něj tedy pečujeme až, když je pozdě? Jak o něj pečovat správně?

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Péče o zdraví. Proč řešíme komplikace, když už je pozdě?
Péče o zdraví. Proč řešíme komplikace, když už je pozdě?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Péče o zdraví je dnes otázka dilematu

Péče o zdraví. Lidé často řeší zdraví na poslední chvíli hlavně z důvodu tlaku okolí, které nás nutí k  popírání sebe sama. Lidé se dnes spíše věnují práci a v hlavě mají zafixovány programy – Musím jít i přes bolest, musím se více snažit, musím trpět, rodina je důležitá, ego je špatné, práce je důležitá.

Lidé doslova trpí psychickým onemocněním, které lze nazvat psychologické popření vlastní bytosti. Tyto programy vedou člověka k tomu, že odmítá chodit pravidelně na preventivní prohlídky a odběry krve. Mají strach z toho, co se mohou dozvědět. Bojí se toho velkého zdravotnického systému, kterému nerozumí. Tím spíše, když i podle oficiální definice Světové zdravotnické organizace lze považovat 70–95 % lidí jako nemocných nebo postižených (vadou, nepohodou).

Dnes je péče o zdraví otázkou těžkého dilematu, jelikož na základní ani střední škole se tomu obecně nikdo nevěnuje. Člověk proto musí vyvinout vlastní zájem i úsilí, aby o své zdraví mohl pečovat. Tedy musí rozebrat a zdemolovat řadu psychických programů, vytvořených moderní společností a to je velmi těžké.

Obecné důvody oddalování zájmu o vlastní zdraví:

  • lidé nechodí k preventivním prohlídkám, z mnoha důvodů, poslední dobou roste počet těch, kteří lékařům přestali důvěřovat
  • lidé se příliš obětují, věnují se práci a vydělávání peněz
  • většina populace absolutně nerozumí jakýmkoliv výsledkům zdravotních testů a jsou z velké části odkázáni na „odborníky“, což zvyšuje nevůli a odpor, protože se mnohdy stává, že ani „odborníci“ výsledkům nerozumím a následně nasazují léky systémem „pokus, omyl“
  • sebezapírající programy snižují schopnost naslouchat vlastnímu tělu. Lidé popírají tělo a ignorují jeho varovné zprávy

Jak správně začít pečovat o své zdraví a naslouchat svému tělu?

V první řadě je naprosto nutné rozvinout své vědomí blokačních programů. Bez tohoto pravidelného uvědomování si a sebe-reflexní analýzy nelze vykonávat jakýkoliv duchovní vývoj, vedoucí k uzdravení.

Naší mysl postupně zaplňujeme ozdravnými myšlenkami typu – se špatným zdravím mi klesá pracovní výkonnost, proto se mu musím věnovat. Věnuji se svému zdraví, protože pro mého partnera/partnerku i děti je prospěšné, když jsem zdravá bytost plná životní energie.

Následně je práce se sebou mnohem snadnější. Doporučuje se pozorovat maličkosti jak na své fyzické, tak i psychické stránce. Samozřejmě zůstáváme v klidu, jsme jen vůči našemu zdraví odpovědnější a nepanikaříme, když něco negativního vypozorujeme.

Vzděláváme se o lidské biologii i psychologii, poznáváme tak sami sebe skrze materiální rovinu. Určitě doporučujeme pravidelně sportovat, pro snížení a vybití stresu. Díky sledování sportovních výkonů a hranic opět poznáváme sami sebe.

Celkově pro lepší naslouchání svému tělu je nutno splnit tyto body:

  • pravidelně si během týdne na sebe děláme čas
  • mentálně se čistíme od škodlivých programů a používáme ozdravné
  • sportujeme
  • vnímáme na sobě změny i v detailech, poznáváme se tak i na hlubší fyzické úrovni
  • meditujeme
  • vzděláváme se o lidské biologii i psychologii

Možná to zní všechno velmi složitě a namáhavě, ale není. Složitě to jenom vypadá, protože každý by chtěl mít perfektní zdraví hned. Avšak správná vlastní péče o zdraví se buduje pomaličku, o to více je celý proces krásnější s lepšími výsledky.

Co si o tom myslíte Vy?

Pevné zdraví za energii života Vám přeje Jakub

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*