Pyramida může soustřeďovat elektromagnetickou energii

Egypt je zemí obklopenou mýty, legendami a nevysvětlitelnými věcmi. Pyramidy v náhorní plošině Gízy nejsou výjimkou. Navzdory stovkám let studia vědci stále zcela neumějí vysvětlit, proč a jakým způsobem staří Egypťané, pokud to byli oni, pyramidy vybudovali.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Pyramida může soustřeďovat elektromagnetickou energii.
Pyramida může soustřeďovat elektromagnetickou energii. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Velká pyramida v Gíze je opředena legendami a mýty a bohužel máme jen málo vědecky spolehlivých informací o samotné její struktuře a fyzikálních vlastnostech.

Víme, že byla postavena před několika tisíci lety a že to byl projekt jako žádný jiný. Chufevova nebo Cheopsova pyramida, jak se jí také říká, je nejstarší ze tří pyramid pyramidového komplexu v Gíze.

REKLAMA
ungit pyramida - Pyramida může soustřeďovat elektromagnetickou energii

Mainstreemoví vědci jsou (navzdory nedostatku přesných a spolehlivých informací) přesvědčeni, že tato stavba byla postavena jako hrobka v průběhu 20 let a dokončena někde kolem roku 2560 před naším letopočtem.

Pyramida byla zpočátku vysoká 146,5 metru a byla nejvyšší člověkem vybudovanou stavbou na světě po více než 3800 let.

Po celou dobu své existence vzbuzovala obdiv každého, kdo ji spatřil.

Lidé ji obdivují už po tisíciletí a to je také jedním z důvodů, proč byla velká pyramida v průběhu historie předmětem tolika zkoumání.

Poslední studii, která způsobila nemalé pozdvižení, vedli vědci z univerzity ITMO (Rusko) a Laserového centra v Hannoveru (Německo).

S použitím metod teoretické fyziky vědci zjišťovali elektromagnetickou odezvu Velké pyramidy na rádiové vlny.

Zjistili, že Velká pyramida může soustředit elektromagnetickou energii a vytvořili model rezonantní elektromagnetické odezvy pyramidy.

Jak vysvětluje web Science Alert, “elektromagnetické záření, jež zahrnuje viditelné světlo, rádiové vlny a mikrovlny, vyzařuje vlny oscilujících elektrických a magnetických polí a jsme jím neustále obklopeni.”

S využitím výpočtů vědci předvedli, že v rezonantním stavu byla Velká pyramida schopná koncentrovat elektromagnetickou energii uvnitř svých komor, ale také pod svou základnou, kde se nachází nedokončená komora.

K výsledkům vědci dospěli pomocí numerického modelování a analytických fyzikálních metod.

Pyramida soustřeďuje elektromagnetickou energii

Vědci vytvořili model pyramidy a její elektromagnetické odezvy. Propočítali průřez absorpce, takže pak byli schopní odhadnout, jakým způsobem Velká pyramida energii rozptyluje nebo vstřebává.

S využitím multipólové analýzy byli vědci schopni potvrdit, že pole rozptylu se koncentrují uvnitř komor pyramidy a pod její základnou.

“Aplikace moderních fyzikálních metod a přístupů ke zkoumání vlastností pyramid je důležitá a produktivní,” vysvětlují vědci ve své práci.

Study Pyramid 1024x407 - Pyramida může soustřeďovat elektromagnetickou energii
Šíření elektromagnetických vln uvnitř Cheopsovy pyramidy při různých délkách rádiových vln (od 200 do 400 m). Černý trojúhelník je poloha tzv. královské komory.

“Umožní nám nové objevy a poskytne nové informace, které zažehnou další zájem o pyramidy.”

“Egyptské pyramidy vždy přitahovaly velkou pozornost. My vědci se o ně také zajímáme, tak jsme se rozhodli podívat se na Velkou pyramidu jako na částici, která rezonančně rozptyluje rádiové vlny.

“Předpokládáme například, že uvnitř nejsou žádné neznámé dutiny. A že stavební materiál s vlastnostmi běžného vápence je rovnoměrně rozprostřen vně i uvnitř pyramidy. S těmito předpoklady jsme získali zajímavé výsledky, které mohou mít důležité praktické využití,” říká doktor věd Andrej Evljukin, vedoucí vědec a koordinátor výzkumu.

Navzdory tomuto objevu mainstreamoví vědci tvrdí, že je velmi nepravděpodobné, aby starověcí Egypťané věděli o elektromagnetických vlastnostech pyramid. Naznačují, že se jedná o zajímavý důsledek umístění pyramidy. (zdroj: curiosmos.com)

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*