Aspartam je stejný jed jako bílý cukr

Podle aktuální vědecké studie bezkalorické náhražky cukru, jako je například aspartam (E951) v coca-cole, mohou změnit způsob, jakým tělo zpracovává tuk. A pravděpodobně tak způsobují cukrovku a obezitu úplně stejným způsobem jako bílý cukr.

eshop energie života nabízí


KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

datlový sirup eco new - Aspartam je stejný jed jako bílý cukrPřestože se proces, jakým tělo zpracovává umělá sladidla, se velmi liší od metabolismu skutečného cukru, negativní výsledky konzumace „falešného“ cukru vyjdou téměř na stejno.

Umělá sladidla mohou probouzet hlad, což pro nás znamená stimul opět se najíst. Podle vědců je to tím, že prázdné kalorie dráždí neurální dráhy, které nám říkají, abychom obrazně natankovali, když máme přece hlad.

Vědci již po mnoho let mají podezření, že umělá sladidla mohou stimulovat naše chutě a přimět nás jíst ještě více. Aktuální výzkum provedený na potkanech ale naznačuje, že to není zdaleka vše, co bychom o aspartamu měli vědět.

Sladidla aspartam a acesulfam K – nacházející se v produktech Equal, NutraSweet, Sunett a Sweet One – zcela mění způsob, jakým tělo zpracovává tuky a energii. U potkanů to dokonce vedlo ke svalové poruše v důsledku skutečnosti, že nekalorická sladidla neposkytují žádnou výživu.

Změny v potkaních tělech postupně vedly k rozvoji cukrovky a obezity. Zdá se, že podobné mechanismy by mohly nastat i v případě, když umělá sladidla konzumují lidé. K jasným závěrům je však nutno ještě provést další výzkumy.

Biomedicínský inženýr Brian Hoffmann, který ve společném oddělení biomedicínského inženýrství na lékařské fakultě ve Wisconsinu a na univerzitě v Marquette zkoumá účinky sladidel, představil výsledky výše zmiňované studie na konferenci Experimentální biologie 2018. (zdroj: sciencedaily.com)


KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*