Co jsou tzv. chytré drogy a proč je máme užívat

Chytré drogy jsou stimulanty, díky kterým si lidé vylepšují mentální funkce. Existují chytré drogy volně prodejné v lékárnách. Jedná se však často o uměle vytvořené látky. Máme však i přírodní chytré drogy (byliny), které mají pro nás stejně hodnotný účinek.

eshop energie života nabízí


SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Co jsou tzv. chytré drogy a proč je máme užívat.
Co jsou tzv. chytré drogy a proč je máme užívat. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Chytré drogy pomáhají zvýšit naši energii a zlepšit funkce našeho mozku. Pomáhají tedy i s výživou nervových buněk, podporují regeneraci, optimalizují výkonnost neuronů a často pomáhají i se spalováním tuků jako bohatého zdroje energie.

Chytré drogy umí zlepšit práci mozku a zpomalují jeho stárnutí. Mají vliv na naši psychickou pohodu a zvyšují celkovou výkonnost. Chytré drogy nepatří mezi návykové látky. Svým působením nemají vedlejší účinky. Slouží především k dočasné rychlé a účinné stimulaci našeho těla.

Chytré drogy máme i ve stravě

Mezi chytré drogy se řadí i řada látek, které se přirozeně vyskytují v naší stravě. Jedná se například o vitamíny skupiny B. Ty se totiž podílí na správné funkci mozku a nervové soustavy, a proto je důležité je pravidelně doplňovat. Obzvláště vitamín B6, který tělo nedokáže efektivně skladovat. Najdeme ho například v kvasnicích, obilovinách, v mnohé zelenině nebo třeba vejcích.

Další látkou je l-karnitin, jehož skvělým zdrojem jsou batáty. L-karnitin pomáhá s efektivním spalováním tuků. Tělo tak může najednou získat dostatek energie i pro zvýšenou mozkovou činnost. Využít tukové zásoby nám pomáhá i další chytrá droga jménem lecitin.

Svým působením podporuje lecitin funkce mozku, a to především paměť, podobně jako ginkgo biloba. Lecitin je často dostupný i jako doplněk stravy v kombinaci s dalšími přírodními chytrými drogami jako je třeba guarana.

Guarana je chytrou přírodní drogou na prvním místě

Guarana je hnědý prášek, který se získává z dřevnaté liány paulinie nápojné. A to konkrétně z jejích semen. Tento prášek se pak užívá ve formě čaje, přidává se do teplého mléka s cukrem, přidává se do povzbuzujících tablet či se ve formě extraktu může i šňupat.  Lze však přímo užívat i semínka, která se rozžvýkají v ústech. Účinné látky se tak do těla dostanou rychleji.

Povzbuzující látkou guarany je guaranin, který se skládá z kofeinu, theofylinu a theobrominu. Nejvíce se však mluví o kofeinu. Avšak účinky guarany nelze srovnávat s účinky kofeinu z kávy. Kofein z guarany se uvolňuje postupně. Její účinek je tedy delší než u kávy.

Káva umí člověka rychle nabudit, ale dochází pak rychle i k propadu. Guarana nastupuje pozvolna.  Káva navíc díky pražení obsahuje karcinogenní látky, které u guarany nenajdeme. Guarana nepůsobí na člověka tak, že by měl nadměrně zrychlený srdeční tep a snesou ji i lidé s citlivějším žaludkem.

GUARANA 100 kapslí

Guarana umí člověka příjemně nabudit, zlepšit jeho paměť, koncentraci a posílit nervy. Může způsobit i snížení chuti k jídlu a tím pomoci spalovat tuky, které nám dodají další energii. O guaraně se ví, že napomáhá i zvýšené výkonnosti svalů, snižuje mentální stres a zlepšuje duševní pohodu. Guaranu lze kombinovat nejen s lecitinem, ale i s dalšími chytrými drogami jako je například cola nitida. Díky skvělým stimulačním účinkům obou těchto látek můžeme tělo efektivně nabudit na hodně dlouhou dobu.

Brahmi vám přetaktuje mozek

Další chytrou drogou je například indická bylina Brahmi, která obsahuje tzv. bacopasidy. Díky těmto sloučeninám je mozek schopen vytvořit nové neuronové cesty, takže vaše mentální funkce jdou značně nahoru. Z mozku 1.0 provedete upgrade na verzi 2.0 s tím, že další aktualizace mohou následovat.

Pokud dáme šanci Brahmi, přetaktujeme svůj mozek na vyšší výkon, můžeme tak snadněji předcházet neurodegenerativním onemocněním v pozdějším věku.

Mezi hlavní účinky rostliny Brahmi patří:

  • zlepšuje intelekt, vědomí a psychické aktivity
  • snižuje úzkost, neklid
  • zvyšuje syntézu proteinů a aktivitu v mozkových buňkách
  • zklidňuje mysl a podporuje relaxaci
  • snižuje projevy Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby
  • zlepšuje paměť, mentální jasnost a dlouhou životnost
  • zlepšuje výkon řeči a představivosti
  • používá se i jako mírné antidepresivum

Darina


L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

HERCAMPURI

vyčistí játra

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*