Panický atak: Zbavte se ho přírodním způsobem

Bolest na hrudi, ztížené dýchání, strach a bezmoc. Všechny tyto příznak mohou pociťovat jedinci, kteří zažili panický záchvat. Objevuje se při úzkostných stavech, ale někdy i bez příčiny. Může překvapit i vyděsit, a to na krátký čas, někdy i opakovaně.

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč


Panický atak: Zbavte se ho přírodním způsobem.
Panický atak: Zbavte se ho přírodním způsobem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Panický atak je charakteristický pro panickou poruchu a přichází nečekaně a náhle. Postiženého může náležitě vyděsit a mnoho lidí si ho často vysvětluje jako nějakou vážnou nemoc. Odborníci se většinou shodují v příčině poruchy. Viní zejména genetiku a přikládají jí výraznou důležitost.

Genetika a další příčiny panického ataku

Podrobně rozebírá příčiny ve své práci také studentka Masarykovy univerzity. V její práci lze nalézt odkazy na základní literaturu, která se věnuje detailně aspektům panické poruchy a tvrdí, že je hlavní příčina v genetice. Zmiňuje však také, že panický atak může přijít i jako reakce na depresi, stres nebo po traumatickém zážitku. V životě může potkat i vás a je vhodné vědět, co je zač a být na něj připravený, případně se věnovat prevenci.

Přírodními produkty proti úzkosti

Jelikož přichází panický atak v souvislosti se stresem, úzkostí nebo strachem, je příhodné tyto pocity co nejvíce odbourat. To je možné pomocí léků, ale dlouhodobě hlavně díky zdravé výživě a vhodnými doplňky stravy. Přírodní produkty mohou nabídnout efektivní pomoc, pokud jsou brány pravidelně.

Na panický atak funguje magnesium, které snižuje stres

Výborným pomocníkem je v boji se stresem a únavou hořčík. Jeho nedostatek se může projevit u sportovců, ale i u mladých dívek, které berou hormonální antikoncepci. Jeho nedostatek se může projevovat různě. Buď způsobuje křeče nebo například zvýšenou citlivost a špatnou odolnost vůči stresu. Strach, úzkost a stres mohou někdy s jeho doplněním odeznít.

Když se cítíte vyčerpaní

Snad nejúčinnějším přírodním prostředkem proti stresu na světě je indická ašvaganda. Jedinečná je v tom, že vás uklidní, ale zároveň i nabudí.

Blahodárně působí na nervy také kozlík lékařský. Pokud se cítíte zatěžkáni hromadou úkolů a povinností nebo máte náročnou práci či celý životní styl, vsaďte na jeho složení. Obsažené látky pomáhají odbourávat stres, zlepšovat spánek a uklidňovat podráždění. Jakmile se zbavíte těchto příčin, může se návrat panického ataku zpomalit nebo úplně zmizet.

Byliny proti stresu a únavě

Často jsou účinné také různé kombinace bylin. Jedná se například o mix meduňky, kozlíku a levandule, které jsou známé pro své zklidňující účinky a blahodárný vliv na psychické zdraví. Opustí vás únava, úzkost, nechuť do různých aktivit, a naopak získáte energii a dobrou náladu.

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*