Jarní detoxikace pro zdravé tělo plné energie

Zima je obdobím bez dostatku slunce, čerstvého ovoce a zeleniny a plná pochmurných a šedých dnů. S jarem se svět probouzí k životu a je načase, abyste své tělo zbavili škodlivých látek. Nevrhejte se do riskantních diet a raději vyzkoušejte lehký a zdravý detox.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Jarní detoxikace pro zdravé tělo plné energie.
Jarní detoxikace pro zdravé tělo plné energie. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Současná doba je plná průmyslově zpracovaných potravin s přebytkem cukru a chemických látek. Hlavním požadavkem v potravinářství se stává trvanlivost, která se ale neobejde mnohdy bez ne zcela prospěšných konzervačních látek. Jarní detoxikace má za cíl zbavit tělo toxinů, které se v něm za minulé dny nebo roky nahromadily. Odstranit pozůstatky, stresu, špatného jídla, nedostatku pohybu a dalších chyb, kterých se dopouštíme.

Při detoxikaci není cílem hladovění, trápení těla nebo odpírání dobrého jídla. Naopak, tělo má získat nový příval energie a vrhnout se do slunečného a teplého období s radostí a svěžestí.

Proč je detoxikace důležitá?

Tělo dokáže toxiny filtrovat, ale někdy je na náš způsob života pomalé a nestíhá odstranit všechny nežádoucí látky. To může vést ke vzniku civilizačních chorob, jako je rakovina, cukrovka nebo jen způsobit lenost, stres a únavu. K praktikování pravidelné detoxikace se přiklánějí i některé odborné studie, které ve své práci zmiňuje student fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě.

Jak škodí toxiny organismu?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Tělo dokáže pracovat jen s látkami přírodního původu. Jakmile se do něj dostane toxin, což je látka syntetického původu, může mít problém s jejím odstraněním. Škodlivé látky do těla ale nepronikají jen při konzumaci potravin. Dostávají se do něj skrze kůži v různých kosmetických přípravcích nebo také dýcháním v nezdravém prostředí.

I když dodržujete pestrý jídelníček a dostatek pohybu, může vaše tělo přijmout nepřirozené látky z ovzduší a jarní detoxikace vám je pomůže odstranit.

Jak by měl detox probíhat?

Jelikož je tělo vybaveno vlastními bojovníky proti toxinům, stačí jen tyto procesy v těle podporovat. Hladovění ani odpírání jídla k ničemu nevede, pokud tyto procesy nejsou ve správné funkci. Játra, ledviny, lymfa, to vše jsou v těle nezbytní pomocníci při filtraci škodlivých látek.

Podporujte tělo bylinnými čaji, které pomáhají játrům ve filtraci. Kyselost z těla dostanete pomocí mladého ječmene nebo chlorellou a spirulinou. Pro ty, kteří chtějí vzít celou proceduru do detailu jsou v nabídce balíčky s kombinací několika prospěšných látek, které tělo zbaví všech zbytečných odpadních látek.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*