Jak zpomalit stárnutí přírodním způsobem

Stárnutí se nevyhne nikdo z nás. Dobré geny jsou jedna věc, tento proces však můžete zpomalit i přírodní cestou. Proti běhu času můžete bojovat hned několika způsoby.

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Jak zpomalit stárnutí přírodním způsobem.
Jak zpomalit stárnutí přírodním způsobem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stárnutí ovlivňuje každého člověka jak po fyzické, tak psychické stránce. Jestliže si chcete udržet mladistvý mozek i tělo do pozdějších let, nespoléhejte se pouze na svou genetickou výbavu. Abyste ve svém případě zpomalili stárnutí a oddálili příchod některých typů onemocnění, zkuste už nyní dodržovat několik zásad, které se týkají zejména zdravého životního stylu.

Stárnutí oddálí zvýšený příjem omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny výrazně brzdí celkový proces stárnutí. Posilují totiž kognitivní funkce, snižují záněty v těle, podílejí se na tvorbě a opravě buněčných membrán a rovněž eliminují negativní dopad stresu na tělo jako celek. Omega-3 mastné kyseliny, které rovněž pozitivně ovlivňují kvalitu vlasů, nehtů a pokožky, najdete zejména v ořeších, semenech, avokádu či olivovém oleji.

Při boji proti stárnutí je důležitý dostatečný pitný režim

Chcete-li co nejvíce snížit projevy stárnutí na své tělo, zaměřte se také na svůj pitný režim. V průběhu dne vypijte ideálně osm sklenic čisté neperlivé vody, což představuje zhruba dva litry tekutin. Díky tomu, že vaše tělo bude dokonale hydratované, budete méně unavení a podpoříte správné fungování svého mozku. Hydratace rovněž pozitivně ovlivní kvalitu vaší pokožky, v důsledku čehož budete stárnout pomaleji a budou se vám méně tvořit vrásky.

Jezte potraviny, které mají anti-aging účinek

Pokud chcete oddálit stárnutí, do svého jídelníčku zahrňte tzv. anti-aging potraviny, bylinky a další přírodní doplňky. Anti-aging potenciál má například bobulové ovoce (zejména borůvky), rajčata, brokolice, dále konopný olej, kokosový olej nebo quinoa.

Pravidelně trénujte svůj mozek

Před stárnutím chraňte také svůj mozek. Právě pomocí pravidelné mentální gymnastiky významně oddálíte příchod Alzheimerovy choroby a demence. V boji proti kognitivnímu stárnutí tak pravidelně čtěte, luštěte křížovky či sudoku, řešte matematické úlohy nebo hrajte složitější společenské hry.

Dopujte se vitaminy řady B

Při boji proti stárnutí se zaměřte rovněž na potraviny, bylinky a přírodní doplňky bohaté na vitaminy řady B. Béčka jsou kriticky důležitá zejména pro fungování mozku, dokáží mimo jiné zpomalovat scvrkávání mozkové hmoty. Vitaminy řady B bojují proti stárnutí i tak, že pozitivně ovlivňují stav pokožky, očí, buněčného metabolismu a také imunitního či nervového systému.

Které potraviny jsou bohaté na vitaminy řady B? Luštěniny, celozrnné výrobky i některé druhy ovoce a zeleniny.

V rámci boje proti stárnutí se zaměřte i na svůj imunitní systém

Při boji proti stárnutí myslete i na svůj imunitní systém. Právě díky silné imunitě bude vaše tělo odolnější vůči nemocem, které se vážou k vyššímu věku. Správné fungování imunitního systému podpoříte například zvýšeným příjmem vitaminu C, který najdete v citrusovém ovoci, camu camu či rakytníku.

Váš imunitní systém posílí také vitamin E, který podobně jako vitamin C funguje jako antioxidant. Vitamin E navíc blahodárně působí na zdraví vlasů, nehtů a pokožky, a zpomaluje tak například tvorbu vrásek. Hlavním zdrojem vitaminu E jsou ořechy a semena.

Důležitý pro imunitní systém je rovněž vitamin D, jehož nejdůležitějším zdrojem je UV sluneční záření. Díky dostatku vitaminu D předejdete také riziku osteoporózy nebo kardiovaskulárních chorob.

V rámci posílení svého imunitního systému se zaměřte i na zdraví svých střev. Jezte potraviny s obsahem probiotických kultur, jako jsou fermentované potraviny. Vaše vyladěná střevní mikroflóra se navíc pozitivně odrazí také na vašem fyzickém vzhledu.

Vzdejte se rafinovaného cukru

Na procesu stárnutí se významně podílí nadměrný příjem bílého cukru. V důsledku konzumace potravin s rafinovaným cukrem dochází ke kolísání cukru v krvi, se kterým souvisí pokles energie a nálady, nedostatečný spánek, vznik diabetu a s ním i dalších chorob nebo rychlejší stárnutí po psychické i fyzické stránce.

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*