Zdravotní výhody konopného esenciálního oleje

Jedny z nejdůležitějších zdraví prospěšných účinků konopného oleje jsou schopnost redukovat stres a úzkost, zlepšovat kvalitu spánku, povzbuzovat chuť k jídlu a optimalizovat zažívání, mírnit bolest, působit preventivně proti některým druhům rakoviny, zlepšovat kardiovaskulární zdraví a chránit pokožku.

eshop energie života nabízí


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

MODRÝ LEKNÍN

snadnější meditace

349 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Konopný esenciální olej je jeden z nejneobvyklejších esenciálních olejů jednoduše proto, z jaké rostliny pochází. Přestože se konopí používalo po celá tisíciletí jako volně rostoucí bylina, jeho pověst coby drogy zkomplikovala v mnoha zemích světa vztahy mezi uživateli konopného oleje a úřady. Konopný esenciální olej je přesto velmi užitečný a mnohými považován za jeden z nejúčinnějších olejů pro úlevu od některých nemocí a příznaků. Konopný esenciální olej je extrahován parní destilací z květů a horních listů rostlin z rodu Cannabis.

Konopný esenciální olej je zelená, vysoce těkavá tekutina, která obsahuje monoterpeny, seskviterpeny a další vysoce účinné organické sloučeniny. Tento esenciální olej je dodáván převážně z Francie a dalších evropských zemí, ale jeho export je do jisté míry omezen výše zmíněnými právními důsledky zdroje, ze kterého je konopný esenciální olej získáván.

KONOPNÉ SEMÍNKO loupané 100g

Kromě rozsáhlého lékařského použití se vyskytuje i v parfémech, mýdlech a svíčkách a také v některých jídlech. Vzhledem k tomu jak je tento olej účinný, stačí jej použít i ve velmi malém množství.

Zdravotní výhody konopného esenciálního oleje

Úzkost a stres: Jedno z nejoblíbenějších a nejznámějších využití konopného esenciálního oleje je pro úlevu od stresu a úzkosti. Přírodní látky obsažené v konopném esenciálním oleji, včetně THC, jsou skvělé pro uvolnění hormonů štěstí a relaxaci mysli, čímž zmírňují stres a navozují pocit klidu a uvolnění.

Potíže se spánkem: Konopný esenciální olej skvěle pomáhá lidem, kteří trpí nespavostí, neustálou úzkostí v nočních hodinách nebo kterým se jen nedostává kvalitního nerušeného spánku. Uvolněním mysli a těla snížíte spotřebu energie a tepovou frekvenci, pročistíte si hlavu a užijete si poklidného spánku.

Zvýšení chuti k jídlu: Je obecně známo, že lidé, kteří konzumují konopí v jiných formách, pociťují zvýšenou chuť k jídlu. Konopný esenciální olej může pomoci regulovat chuť k jídlu a vyvolat hlad a zároveň stimuluje zažívací ústrojí, takže pracuje co možná nejefektivněji. Tím muže pomoci lidem, kteří potřebují nabrat váhu, například po dlouhé nemoci či zranění.

Úleva od bolesti: Konopný esenciální olej je skvělý na úlevu od bolesti a běžně je doporučován lidem se záněty, chronickou bolestí a dokonce i v případech, kdy je nutná nouzová úleva od bolesti. Existuje dobrý důvod, proč se lidé trpící rakovinou obracejí k možnosti užívání konopí, včetně konopného esenciálního oleje, v případech kdy je bolest z chemoterapie nebo nemoci samotné nesnesitelná.

Prevence proti rakovině: I když stále panují pochyby a velká část výzkumů stále probíhá, některé zprávy ukazují, že účinné látky v konopném esenciálním oleji mohou mít preventivní účinky proti vzniku rakoviny a mohou také způsobit zmenšení nádoru, čímž mohou pomoci pacientům porazit tuto zákeřnou nemoc.

Kardiovaskulární zdraví: Těkavé oleje v konopném esenciálním oleji mohou rovněž pomoci vylepšit kardiovaskulární zdraví vyvážením hladiny negativních olejů v těle. Dokáže stimulovat antioxidační procesy, eliminovat nadměrný cholesterol a maximalizovat zdraví kardiovaskulárního systému.

Ochrana pokožky: Účinné látky konopného esenciálního oleje rovněž pomáhají chránit pokožku. Olej lze užívat vnitřně nebo aplikovat na pokožku. Pomáhá tělu zbavovat se odumřelé kůže a podporuje rychlejší tvorbu nové, zdravé kůže. Také pomáhá chránit kůži před vráskami a znaky stárnutí, ekzémy a lupénkou.

Glaukom: Co se zdraví očí týče, byl konopný esenciální olej spojen s redukcí glaukomu a prevencí makulární degenerace. To je důvod, proč s postupem věku lidé stále více užívají tento esenciální olej.

Bolesti hlavy a migrény: Lokální aplikace konopného esenciálního oleje na spánky nebo místa, kde je migréna nebo bolest hlavy nejsilnější, může být účinný způsob úlevy od bolesti. Proto se mnoho lidí obrací právě na konopné přípravky v případech, kdy je migréna nebo bolest hlavy nesnesitelná.

Doporučení na závěr: Pokud současně užíváte léky, poraďte se s lékařem, zda je bezpečné použít i konopný esenciální olej. (zdroj: organicfacts.net)


ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silná imunita

399 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

REISHI prášek 100 g

silná imunita

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*