Jak se zbavit stresu a nervozity nejen z práce

Bohužel ne vždy máme práci takovou, která nás baví. Ba co více, ještě nás stresuje. Je těžká, náročná. A také nadřízení nám nic neodpustí. Řešení jsou dvě. Buď si najdeme práci jinou anebo se přizpůsobíme, abychom ji mnohem lépe zvládali. Jak? Dozvíte se v článku.

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Jak se zbavit stresu a nervozity nejen z práce.
Jak se zbavit stresu a nervozity nejen z práce.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tajemství, jak se zbavit stresu, tkví v pozitivním ovlivnění naší mozkové činnosti a snížení negativních vlivů stresu. Stres se objeví tehdy, když máme pocit, že toho máme moc a nemáme možnosti to vše za daných podmínek zvládnout. Většinou se jedná o stres z práce či ze školy, zkoušek, apod.

V tu chvíli nás obklopí černé myšlenky, nervozita, úzkost, nespavost, které nám nepomáhají. Pouze nás vyčerpávají a tím nám znesnadňují stres ve zdraví zvládnout.

Dlouhodobý stres změní způsob našeho fungování a dokáže značně podlomit naše zdraví. Proto je důležité umět se posílit tak, abychom stres dokázali ve zdraví zvládnout.

Především je nutné zvýšit příjem látek, které pomáhají z těla vyloučit volné radikály, a které tělo chrání před oxidačním stresem. Základem je tedy mít dostatek antioxidantů a přijímat látky, které stimulují naše mentální schopnosti.

Je vhodné najít si ale takové zdroje, které nemají vedlejší účinky. Existuje několik přírodních variant, jak své tělo podpořit v mozkové činnosti a odolnosti vůči stresu. A to tak, aniž bychom se museli stát závislí na nějaké účinné látce či být pod vlivem dané látky otupělí. Existují totiž i přírodní způsoby, jak se zbavit stresu.

Jak se zbavit stresu pomocí antioxidantů

Vliv na mozkovou činnost a zároveň silné antioxidační schopnosti má ašvaganda. Jedná se o indickou bylinu, z jejíhož kořene se připravuje prášek, který se tradičně užívá pro zmírnění následků stresu. Její kouzlo tkví v tom, že člověka umí posílit, ale neutlumit. Svým působením zlepšuje paměť, soustředění či schopnost učit se. Proto ji lze skvěle užívat, když máme stres nejen z práce, ale i stres ze školy a zkoušek.

Ašvaganda je tak ideálním způsobem, jak se zbavit stresu. Má i velice příznivý vliv na kvalitu spánku. Napomáhá s podporou energie, vitality a výdrže při svalových činnostech. 1 lžičku prášku denně rozmícháme ve vodě a vypijeme anebo si vezmeme 2 x denně 2 kapsle. Opět je vhodné ji užívat dlouhodobě.  Nemá totiž vedlejší účinky jako léky na stres, úzkost či nervozitu.

Co opravdu pomůže je Brahmi

Dalším balzámem pro naši mozkovou činnost je bylina jménem brahmi. Obsahuje totiž chemické sloučeniny, které dokážou opravit poškozené neurony a tím zlepšuje přenos nervových impulzů. Ze své zkušenosti mohu říci, že již po několikadenním užívání lze zaznamenat zvýšenou odolnost vůči stresu, lepší paměť, rychlost myšlení a řešení úkolů, které nás jinak znervózní a vyvedou z rovnováhy.

Lepší paměť a zvýšenou rychlost reakcí jsem hned poznala při hře pexeso s 4letým synem. Pálilo mi to jako nikdy předtím. Především šlo o to, že soustředění se na hru bylo jednoduché a efektivní. Hra se mi hrála lehčeji než před užíváním Brahmi. Protože předtím jsem byla „rozstřelená“, musela jsem si mnohem více obrázky vtloukat do mozku a soustředit se na jejich zapamatování.

Brahmi opravdu efektivně posiluje paměť, koncentraci a duševní výkonnost. Tím je skvělým prostředkem, jak se zbavit stresu. Pomáhá na stres z jakékoliv práce, aby nás zbytečně nevyčerpával.

Opět se jedná o silný antioxidant, který pomáhá zneškodňovat volné radikály v těle.  Přispívá také k normální funkci žlučníku, který se ozve, když budeme potlačovat náš vztek.  Brahmi stačí užívat 2 tobolky 2 x denně.

Příjem antioxidantů posílíme také například užíváním šťávy z jeřábu, z rakytníku, prášku z camu-camu či maqui berry, které jsou nejúčinnějšími přírodními antioxidanty. Lehce se užívají a výrazně pomáhají čelit dnešní uspěchané době ve zdraví a vitalitě.

Co na stres z našich bylinek

S problémem, jak se zbavit stresu, nám účinně mohou pomoci i naše bylinky. Efektivní je užívat je ve směsích, ať už ve formě čaje, tinktury či sirupu. Pokud si tedy budeme chtít na stres a pocity únavy, úzkosti vybrat nějaké bylinky, tak vybírejme především následující:

  • dobromysl přirozeně uvolňuje a zlepšuje náladu
  • máta podpoří relaxaci a trávení
  • lípa snižuje stres
  • kozlík a meduňka podpoří kvalitu spánku
  • třezalka a levandule má vliv na duševní zdraví, snižuje stres
  • hloh pomůže při kolísavém krevním tlaku, na mozek a paměť

Když zažíváme stres a úzkost, nervozitu, tak nám k rychlému užití může pomoci i sirup z bylinek – anti stress. Pomáhá v situacích, kdy pracujeme s lidmi či samostatně a jsme pod velkým tlakem, co se týče rychlosti a kvality odvedené práce.

Sirup antistress nám pomůže, jak se zbavit stresu, a díky své kombinaci přináší pocit uvolnění a lepšího usínání. Pomáhá nám s koncentrací a udržením si vnitřního klidu a rovnováhy. Účinky se dostavují při pravidelném užívání. Tento koncentrát je navíc mezi uživateli velice oblíbený.

Monoatomické prvky v boji proti stresu

Dostatek tělotvorných prvků a vitálních látek pomáhá zvýšit odolnost vůči stresu, který naše tělo jinak vyčerpává a urychluje jeho stárnutí. Změna pohledu na náš život a životní situaci je možnost, jak se zbavit stresu. Zlepšením našich kognitivních funkcí můžeme  snížit tlak stresu a zvýšit si sebevědomí, že danou situaci zvládneme. V tomto všem nám může značně pomoci tzv. monoatomické zlato.

Monoatomické zlato je skvělou variantou, jak se zbavit stresu. Pomáhá totiž zvýšit úroveň naší fyzické a duševní energie. Posiluje náš vnitřní klid a harmonii. Díky tomuto mentálnímu i fyzickému posílení má výrazné účinky proti stárnutí a na stres z práce, ze školy, apod.

Monoatomické zlato umí prohloubit naše vědomí a tím zvyšuje schopnost adekvátní reakce na danou situaci bez zbytečného psychického a fyzického vyčerpání. Pomáhá rozvíjet vhled a mentální schopnosti, a je tak možností, jak se zbavit stresu a napětí.

Nejjednodušeji ho lze užívat jako součást přirozené stravy. Avšak vzhledem k vysokému znečištění životního prostředí a vyčerpání půdy se v přirozené stravě již téměř nevyskytuje. Proto je efektivnější užívat monoatomické zlato ve formě kapek.

Účinky pocítíte již od prvního dne užívání. A vyplatí se ho užívat zároveň s monoatomickou platinou, která účinek monoatomického zlata podpoří a posílí.

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč


1 Comment

  1. Dobrý den, rád bych. moc bych rád tomu uvěřil… Už mne stres delší dobou ubíjí. Byť se mu snažím vzdorovat, tak stejně má tak nějak, ,,stres“, navrch… 🙁 Přeji pěkné klidné dny, všem lidem, dobré, vůle, Petr.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*