Co nám říká barva ušního mazu o zdraví?

Tělní tekutiny nejsou zrovna častým tématem rozhovorů. Stejně tak ušní maz. Faktem ale je, že tato lepkavá látka je pro naše tělo skutečně velmi důležitá a může nám hodně říci o našem zdraví. I když to možná působí nechutně, při dalším čištění uší byste se měli blíže podívat na to, co z vašich uší vyšlo.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ušní maz není jen špinavým nánosem. Ve skutečnosti jej tělo tvoří, aby zabránilo pronikání bakterií a nečistot do zvukovodu. Takže naopak, maz udržuje naše uši čisté, zdravé a funkční. Svým složením je kombinací mastných kyselin s dlouhým řetězcem, skvalenu a alkoholu.

Při čištění buďte ale velmi opatrní, abyste si nepoškodili bubínek. A nyní už k možným barvám ušního mazu.

Žlutý, mokrý a lepkavý

Toto je nejběžnější typ mazu dospělých. Vlhká, lepivá struktura pomáhá udržovat zvukový kanál od vysychání a svědění.

Šedý

Šedý ušný maz může vypadat nezvykle, ale pokud jej vidíte na bavlněném tampónu, není třeba se ničeho obávat. Šedá barva je výsledkem procesu přírodního čištění ucha. Pokud je však maz suchý a křehký, přičemž vás ucho svědí, mohlo by to být příznakem ekzému a bylo by vhodné navštívit ORL specialistu.

Bledě žlutá

Tato barva je u dětí nejběžnější. Děti mají tendenci produkovat mnohem více mazu než dospělí, ale jak stárneme, produkce postupně klesá.

Tmavý a lepkavý

Ušní maz, který je tmavší než normálně, naznačuje, že se více potíte. Čím tmavší je barva mazu, tím se zvyšuje pravděpodobnost, že váš pot bude silně cítit. Navzdory tomu je to příznakem zdraví.

Hustý, tmavý

Úzkost a stres mohou způsobit, že naše tělo produkuje více ušního mazu. Těžké pocení může také vést ke zvýšení ušního mazu, který může zablokovat zvukový kanál a způsobit dočasné poškození sluchu. Pokud zjistíte, že ušní maz je hustý a tmavý, měli byste uši čistit častěji, ale především se snažit snížit stres ve vašem životě. Třeba za pomoci přírodních prostředků jako je Kava Kava.

Suchý, bílý, šupinatý

Jedná se o zcela normální a zdravý typ ušního mazu. Lidé, kteří produkují tento druh mazu, se mnohem méně potí.

Černý nebo tmavě hnědý

Tmavě hnědý nebo dokonce černý maz může vypadat docela děsivě. Ale dobrou zprávou je, že není čeho obávat. Tmavá barva může být pouze výsledkem nadprodukce mazu vlivem stresu. .Může to rovněž znamenat, že maz se nacházel v uchu po delší dobu. Když se dostane na vzduch, může právě vlivem kyslíku změnit svou barvu na tmavší.

Mokrý a vytékající

Pokud maz vytéká z uší ve větším množství a obsahuje hnis nebo krev, je to jistým znakem perforovaného bubeníku. V takovém případě okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc ORL specialisty.

Jak je vidět, ušní maz se vyskytuje ve velmi pestré paletě barev. Většina z nich je naprosto zdravá, i když to nevypadá. Je však dobré si stále jeho barvu kontrolovat, abyste mohli včas případně identifikovat problém a vypořádat se s ním dříve, než začne být vážný.

zdroj: womandailytips.com

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*