Plánovat si sex? Rozhodně ano, radí odborníci

Plánovat si sex? Možná vám připadá, že to není romantické, ale není to úplně pravda. Ve skutečnosti to může sexuální život pěkně nakopnout.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Plánovat si sex? Rozhodně ano, radí odborníci.
Plánovat si sex? Rozhodně ano, radí odborníci. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dělá to tak moderátorka pořadu Dobré ráno, Británie Kate Garraway, která o sobě prozradila, že se rozhodla plánovat si sex s pomocí diáře. Podle odborníků na sex přišla na něco zajímavého.

Ve své knize The Joy of Big Knickers z roku 2017 se Garraway podělila o zkušenost, kdy s manželem podstoupili 14 denní sexuální výzvu, při které si každý den po dobu dvou týdnů plánovali sex v diáři.

„Když už jste ve vztahu dlouho, spontánnost fyzické stránky sexu se může vytratit,“ řekla Garraway listu The Sun. „Takže mě napadlo si sex plánovat, přinutit se k němu každý den a učinit z něj nejdůležitější položku v diáři.“

Plánovat si sex může být dobrodružné

Dobře, ale může plánovaný sex okořenit sexuální radovánky? Holly Richmond, PhD, sexuální terapeutka z New Yorku vysvětluje časopisu Health, že něco takového může skutečně sex obohatit a učinit jej dobrodružnějším.

„Svým pacientům plánování sexu doporučuji stále,“ říká Richmond. „Pokud ke mně nějaký pár přijde a říká mi, že nemají tolik sexu, kolik by chtěli, řeknu jim, že zaručený a nejlepší způsob, jak se dostat znovu do sedla, je plánovat si sex. A dobře vím, že to nezní romanticky, ale účelem je vybudovat zvyk a rutinu a učinit ze sexuality normu.

Richmond svým klientům říká, že plánování sexu je skvělé krátkodobé řešení. I když namísto 14 dní po sobě obvykle radí párům, aby začaly s realističtějšími cíli. Tedy třikrát až čtyřikrát týdně.

Myslíte, že tak často sex nezvládnete? Richmond říká, že rychlovky jsou také skvělé, pokud pak aspoň jednou týdně zvládnete hodinové milování.

„14 dní sexu může být skvělá výzva, ale hlavním důvodem plánovat si sex je rozvoj partnerství a chvilek, na které se můžete těšit,“ říká Richmond. Doporučuji se těmto aktivitám věnovat v různých časech, pak mohou působit jako novinka a ne jako povinnost.“

Richmond říká, že nápad s „výzvou“ může být zábavný a pomoci zpestřit život párům, které sice mají sexu dostatek, ale i tak chtějí zkusit něco nového.

Vymaňte se tedy z moci svého diáře. Plánování sexu stojí za zkoušku. (zdroj: health.com)

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*