Příznaky deprese mohou být velmi nenápadné

Depresí celosvětově trpí až 280 milionů lidí. Toto onemocnění duše se přitom projevuje různými způsoby, z nichž některé jsou velmi nenápadné. Pokud tyto příznaky ponecháte bez povšimnutí a neléčené, deprese se u vás bude ještě více prohlubovat. V jakých případech tedy zpozornět?

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Příznaky deprese mohou být velmi nenápadné.
Příznaky deprese mohou být velmi nenápadné.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Příznaky deprese bývají různé. Máte podezření, že zrovna vy trpíte tímto onemocněním? Jestliže se poznáte v následujících nejčastějších příznacích deprese, začněte jednat a vyhledejte pomoc. Právě včasné zjištění deprese zabrání tomu, aby se u vás toto psychické onemocnění rozvinulo do mnohem závažnějšího stavu.

Nejčastější příznaky deprese

Deprese se u každého člověka projevuje různě. Příznaky deprese jsou mnohdy nenápadné a lidé s nimi bojují v tichosti, někdy však přijímají opravdu drastická opatření, aby ve svém životě našli úlevu.

Právě deprese se projevuje různě z mnoha důvodů. Člověk postižený tímto onemocněním nemusí mít za sebou velké trauma nebo událost, které by poznamenaly jeho život. Deprese může přijít i jen tak. Znalost následujících příznaků deprese vám pomůže zvýšit povědomí o této chorobě. Nebojte se následně obrátit na odbornou pomoc a podporu, která vám pomůže k uzdravení.

Trvale špatná nálada

Mít čas od času špatnou náladu je úplně běžná věc. Pokud vás ale “blbá” nálada pohlcuje a nemění se, ani když vykonáváte oblíbené aktivity, je na čase zpozornět. Jestliže u vás špatná nálada trvá více než 6 až 8 týdnů, může se tento stav řadit mezi příznaky deprese.

Vyhýbání se společnosti a dříve oblíbeným činnostem

Ztratili jste zájem o záliby a koníčky, které jste měli dřív rádi, a žijete svůj každodenní život mnohem pasivněji? Opět může jít o příznaky deprese, které se projevují ztrátou zájmu o dříve běžné aktivity. Vaše záliby vás tak mohou přestat bavit, ztrácíte zájem o sex a také vám nic neříká chodit do společnosti.

Právě lidé s depresí se často vyhýbají sociálním situacím a přetrhávají vazby se svými přáteli a kamarády. Je to dáno i tím, že často ztrácí pozitivní pohled na život a propadají se do pesimismu až beznaděje.

Mezi příznaky deprese patří i velká únava a problémy s koncentrací či pamětí

Deprese se často projevuje také velkou únavou. Dříve běžné úkony se stávají mnohem náročnější nebo trvají mnohem déle. Nejde pouze o běžný úkol v domácnosti nebo vaření, ale také o obsluhu sebe sama, jako je oblékání či osobní hygiena.

Kromě únavy pacienty s depresí sužují také problémy s koncentrací nebo pamětí, kdy se myšlenky a řeč nemocného mohou zdát mnohem pomalejší. Je to často ovlivněné tím, že deprese nadměrně zatěžuje mozek negativními emocemi, negativními myšlenkami i negativními vzpomínkami, kvůli čemuž je mnohem náročnější se soustředit na aktuální úkony.

Ztráta zájmu o sebe sama

S příznaky deprese souvisí rovněž snížená sebepéče. Lidé v depresi si mnohdy přestávají vážit sebe sama nebo jsou velmi apatičtí, kvůli čemuž je pro ně stále těžší postarat se sami o sebe. Kvůli depresi zanedbávají péči o svůj zevnějšek, neřeší ani stravování či spánkovou hygienu.

Další příznaky deprese: Častá podrážděnost a rozzlobenost

Pro pacienty s depresí bývá vyčerpávající bojovat každý den s přívalem emocí. Je pro ně velmi těžké udržet si pozitivní nadhled, protože se mnohdy propadají do negativity. Právě proto se druhým může zdát, že jsou nadměrně podráždění a rozzlobení. Zvlášť ve stresových situacích mohou lidé s depresí extrémně vybouchnout.

S depresí jsou spojeny fyzické bolesti i jiná onemocnění

Lidé bojující s depresí často zároveň trpí také dalšími poruchami duševního zdraví. Jde zejména o úzkost, posttraumatickou stresovou poruchu nebo poruchu v podobě užívání návykových látek. Deprese však ovlivňuje také fyzický stav člověka a často s ní souvisí i nadměrné fyzické bolesti kloubů, končetin nebo zad. Deprese může mít rovněž spojitost se změnou chuti k jídlu, poruchami trávení nebo gastrointestinálními problémy.

Lidé s depresí utíkají k návykovým látkám

Jaké jsou další příznaky deprese? Lidé trpící tímto duševním stavem svou nemoc mnohdy řeší návykovými látkami, kterými si chtějí paradoxně ulevit. Jde nejčastěji o alkohol, který však jejich problémy ještě více prohlubuje.

Doporučujeme proto používat čistě přírodní prostředky, z nichž jako nejsilnější můžeme doporučit polynéskou Kava Kava a indickou Ašvagandu, ideálně užívat obojí dohromady.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*