Co se děje s tělem, když člověk nemá sex

Pro mnoho lidí je sex tou nejlepší zábavou a relaxací zároveň. Je to činnost, která vás může po těžkém dni v práci vrátit zpět do dobré nálady. Zdá se však, že často zapomínáme na všechny výhody, které nám pravidelný sex přináší.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Co se děje s tělem, když člověk nemá sex
Co se děje s tělem, když člověk nemá sex.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že se jedná o opravdu zdraví prospěšnou činnost, a její nedostatek může někdy mít negativní důsledky. Dáme vám 8 důvodů, proč byste sex měli mít pravidelně. Pokud aktivně sexuálně nežijete, dochází k následujícímu:

Když chybí sex, snadněji a častěji onemocníte

Váš imunitní systém je přímo spojen s vaší sexuální aktivitou. Když nemáte sex po delší dobu, imunitní systém trpí. V důsledku slabého imunitního systému vstupují do vašeho těla snadněji bakterie a jiné škodlivé organismy. To je důvod, proč při nedostatku pravidelného sexu můžete být častěji nachlazeni. Chcete-li si imunitu udržet na vysoké úrovni a zlepšit si zdraví, je dobré mít sex pravidelně.

Sex odbourává stres

Pokud jste sex neměli již delší dobu, budete více ve stresu. Sex je skvělý pro odbourávání stresu. Při sexu vaše tělo produkuje nižší množství stresových hormonů. Není tedy divu, že se po sexu cítíte tak uvolněně, že? Mějte sex a nedovolte, aby úroveň stresu dosáhla kritické úrovně. Stres je pravděpodobně nejčastější příčinou, proč jsou lidé nemocní. Někteří doktoři dokonce říkají, že stres je v současnosti jedním z největších zabijáků na světě.

Problémy s potencí

Pokud sexuálně abstinujete, častěji budete mít problém s erekcí. Ženy pak mají potíže s orgasmem a váš sexuální život je ten tam. To nikdy nedopusťte, zůstaňte na pozoru, mějte pravidelný sex a nikdy nenechte touhu po sexu vymizet. Jedná se o jedno z potěšení, které prostě mít musíte, v sázce je vaše zdraví.

Vliv na sny

Většina lidí, která sex neměla již delší dobu, zaznamenává změněné sny. Špatné sny mohou naznačovat, že trpíte nedostatkem sexu. Můžete také mít necudné sny a s tím spojenou poluci. To vše naznačuje, že je čas, abyste s tím něco udělali. Vaše podvědomí vám říká, co potřebujete. Neignorujte ho!

Časem ztrácíte chuť na sex

Pokud jste sex neměli již delší dobu, vaše tělo reaguje snížením pohlavních hormonů. Jedním z příznaků je menší touha po sexu po delší době abstinence. Dalším příznakem je váš sexuální apetit – bude podivný a jiný než dříve. To vše je způsobeno nedostatkem pohlavních hormonů. Tyto hormony potřebujete a nejlepší způsob, jak si je udržet, je pravidelný sex.

Odcizení od partnera

Nedostatek sexu ve vztahu nikdy nevěstí nic dobrého. Ve skutečnosti to oba partnery od sebe odcizuje. Spánek ve stejné posteli může tuto vzdálenost zmenšit. Spěte spolu co nejvíce, protože jinak byste mohli začít pociťovat vzájemnou nejistotu. A bude stále obtížnější vrátit to zpět. Nikdy nenechte svého partnera, aby se cítil nežádoucí a nechtěný. Tím, že máte sex, se postaráte o potřeby toho druhého a sblížíte se.

Vliv na sebeúctu

Nedostatek sexu může způsobit, že se cítíte méně žádoucí, a to může mít vážný dopad na vaši sebeúctu. Tato absence sexu může vést k pocitům smutku nebo dokonce k depresi.  Všechny tyto věci dohromady mohou mít opravdu špatný vliv na vaše celkové zdraví. Ve skutečnosti byl vliv nedostatku sexu na sebejistotu vědecky prokázán. Kromě toho je také prokázáno, že sex lidem pomáhá překonat depresi. Pokud máte pocit, že jste smutní či trpíte depresí, v danou chvíli je pro vás sex jedním z nejužitečnějších antidepresiv.

Vyšší riziko vzniku rakoviny

Věřte nebo ne, ale dlouhodobá sexuální abstinence vystavuje člověka riziku vzniku rakoviny prostaty. Dochází k tomu z různých důvodů, jako je zvýšená úroveň stresu, deprese, nedostatek hormonů spojených se sexuální abstinencí atd. Pro muže je na druhé straně opravdu dobré, aby čas od času potrubí propláchli. Po sexu se významně snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty.

To je dobrá motivace, abyste na svém sexuálním životě zapracovali, ne? Je to jednoduché: Postarejte se o své tělo a vaše tělo se postará o vás. Sexem dáváte tělu to, co potřebuje, a zlepší se nejen vaše zdraví, ale budete také šťastnější.

Sexuální touhu podle našich vlastních zkušeností zaručeně povzbudí:

Vše v akčním balíčku Milostná vášeň.

originální text: curiousmindmagazine.com

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*