Realita může být pouhou halucinací

Anglický neurovědec Anil Seth vysvětluje spojení mezi vnímáním a realitou. Seth věří tomu, že realita v podobě, v jaké ji známe, vychází z aktivity našeho mozku. A pro svou víru má následující vysvětlení.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Realita může být pouhou halucinací.
Realita může být pouhou halucinací. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jak víme, že zažíváme reálný svět? Ve skutečnosti tomu tak nejspíš není. Všechno, co vnímáme, všechno, co zažíváme, je výsledkem toho, jak mozek interpretuje smyslové informace, které do něj vstupují specifickým způsobem. Co je vlastně realita?

„Jsem Anil Seth. Jsem profesorem neurovědy na Univerzitě v Sussexu v Anglii. Mohli byste teď říci, že veškeré naše prožívání je halucinace. Asi je to tak, že kdykoliv se shodneme na tom, co je ve vnějším světě, říkáme tomu realita.

Aby si mozek dokázal interpretovat ony masivní, hlučné a nejednoznačné smyslové informace, jež do něj nepřetržitě proudí, využívá svých předchozích zkušeností o tom, co se děje ve vnějším světě.

Vnímání není jen odrazem toho, co je ve skutečnosti ve světě, nýbrž stále aktivním procesem interpretace. Předpokládáme, že vidíme očima. Ve skutečnosti vidíme mozkem.

Naše oči jsou samozřejmě nezbytné, ale konečná podoba vjemu je mnohem více výsledkem toho, jakým způsobem mozek všechny tyto informace z očí interpretuje, než že by oči byly oním oknem do objektivní vnější reality.

A když je narušena rovnováha mezi tím, jak mozek interpretuje smyslové informace a tím, jaké tyto smyslové informace ve skutečnosti jsou, inu, pak lidé začínají vidět věci, které jiní lidé nevidí. A tomu říkáme halucinace.

Realita je pouze halucinace?

Když se podíváte na mraky a někdy v nich vidíte tváře, je to vlastně druh halucinace. Lidé, kteří vidí věci, jež jiní lidé nevidí – to je zkrátka jen výsledek odlišné rovnováhy mezi jejich předchozím očekáváním a vstupními smyslovými údaji. Dalším aspektem jsou psychedelické drogy. Ty také vedou lidi k neobvyklým zážitkům, kdy vidí věci, které ostatní nevidí.

A opět: neznamená to, že tyto věci skutečně existují. Znamená to jen, že váš mozek pracuje odlišným způsobem, kdy danou smyslovou informaci ovládnou jeho předchozí očekávání.

V mozku člověka na psychedelikách vidíme mnoho věcí. Mozek začne být například obecně trochu méně organizovaný. Normálně různé části mozku vyvíjejí aktivity, jež spolu korelují. Takže uvnitř vidíme současně všechny ty sítě s různými oblastmi aktivity a vidíme také slábnutí této aktivity.

Podoba vizuálních halucinací na psychedelikách závisí spíše na mozku, než na smyslových údajích přicházejících skrze oči a uši. A my teď máme příležitost pokusit se charakterizovat jak přesně a proč se to děje.

Avšak to, co zažíváme jako reálné, je konstruktem našeho mozku. Takže když vnímáme určitou barvu, neznamená to, že taková barva existuje ve vnějším vesmíru, a že ten červený hrnek je skutečně natřený nějakou barvou, která existuje nezávisle na mé mysli a mozku. Nikoliv.

Červená je konstrukt vytvořený mým mozkem za účelem interpretace vizuální informace. To vede k otázce: Je vůbec něco reálné? Existuje vůbec nějaký vnější svět? (zdroj: businessinsider.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Realita může být pouhou halucinací269b - Realita může být pouhou halucinací MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Realita může být pouhou halucinací OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Realita může být pouhou halucinací monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*