10 důvodů, proč se milovat každý den

Milování není jen o tělesné rozkoši. Mnoho vědeckých studií na toto téma prokázalo řadu zdravotních přínosů, a to jak po fyzické, tak po duševní stránce. Každá studie, které se zúčastnili naprosto zdraví jedinci, měla jednoznačný závěr: milování nejméně třikrát týdně činí člověka zdravějším, mladším a dlouhověkým.

REKLAMA

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mae West navrhuje: „Sex je emoce v pohybu.“ S tím nelze než souhlasit. Zdravotní výhody jsou očividné, přesto všechno jsou terčem silného podceňování. Milování jen z pohledu rozmnožování či manželských povinností nás přitom ochuzuje o kvanta léčivé energie, která je schopna lidské tělo aktivovat na zcela jinou úroveň.

Sexuálně aktivní jedinci vyzařují zdravé sebevědomí, protože se stále cítí žádoucími a atraktivními. A nejde jen o tělesný pocit. Minimálně za tím stojí deset dalších důvodů, posuďte sami.

1) Snížení stresu

Pokud se milujeme s někým, s kým jsme v mentálně-emocionálním spojení, dochází během aktu k uvolnění stresu. Při pohlavním styku se totiž vyplavuje dopamin, endorfiny a oxytocin, tedy hormony štěstí a pohody.

2) Zábavné cvičení

Milování je skvělým tělesným cvičením. Zvyšuje srdeční frekvenci, prohlubuje dýchání a pomáhá spalovat kalorie.

3) Zvýšení imunity

Studenti, kteří se milují několikrát týdně, mají mnohem vyšší produkci protilátek a tím i lepší imunitní systém než ti, kteří se nemilují. Sexuální styk totiž uvolňuje antigeny jako imunoglobulin A, který silným obráncem proti běžnému nachlazení nebo chřipce.

4) Snížení krevního tlaku

Jakákoli fyzická intimita pomáhá snižovat hladinu krevního tlaku.

5) Zdravé srdce

Poměrně známá je skutečnost, že sexuální aktivita zvyšuje srdeční frekvenci a pomáhá spalovat kalorie, což udržuje srdce zdravé. Studie provedená v Výzkumném ústavu Nové Anglie to více než potvrdila – muži, kteří mají pravidelný sex, se vystavují o 45% nižší pravděpodobnosti vývoje kardiovaskulárních onemocnění.

6) Úleva od bolesti

Sex je daleko lepší než hromada pilulek. Pacienti s artritidou, kteří měli pravidelný sex, trpěli mnohem méně bolestí než ti, kteří milostně abstinovali.

7) Pomáhá udržovat pravidelný cyklus

Nepravidelný menstruační cyklus má co do činění se stresem, a proto sex může být tou nejlepší odpovědí, jak vrátit vše do normálu.

8) Posiluje tělo

Pomáhá formovat silnější pánevní svaly, gluteus maximus, svaly na pažích a nohou v závislosti na náročnosti milostných poloh.

9) Snižuje riziko rakoviny

To se týká především mužů, kterým pravidelný sex pomáhá udržovat zdravou prostatu. Pokud nemají pravidelný sex, měli by podle harvardských vědců alespoň 21krát do měsíce masturbova.

10) Lepší spánek

Vzhledem k tomu, že sex je zároveň fyzickým cvičením, uklidňuje tělo, které pak lépe usíná. Rovněž mužská ejakulace způsobuje letargii, což je důvodem, proč jsou muži po sexu velmi ospalí. Může za to hormon prolaktin, který se uvolňuje po orgasmu. Samozřejmě to platí jen v případě, kdy orgasmus jde ven a nikoliv dovnitř, což je ale téma na zcela jiný článek.

Ať už tak či onak, podle Woodyho Allena je sex je tím nejšťastnějším, co můžeme mít, aniž bychom se smáli, což lze jen potvrdit. Jdete na to? (inspirace: inspire2day.com)

georg

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*