Pevný zadek a stehna během jednoho měsíce

Pevnější stehna a hýždě jsou snem snad každé ženy. Aby byly tyto problémové partie dokonalejší, musíte pro to něco udělat. Základem je změna jídelníčku a pravidelné cvičení. Svá stehna a zadek však zpevníte a vytvarujete také přírodní cestou, a to už během jednoho měsíce.

REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč


Pevný zadek a stehna během jednoho měsíce.
Pevný zadek a stehna během jednoho měsíce. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jak mít pevný zadek a stehna bez celulitidy řeší snad každá žena. Jde totiž o problémové partie, jejichž nedokonalosti jsou viditelné zejména v plavkách, ale i v přiléhavém oblečení. Povadlé hýždě a celulitida na stehnech přitom nejsou problémem pouze žen s nadváhou, trápí také velmi štíhlé ženy.

Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte následující tipy na zpevnění a zformování hýždí a stehen. Viditelných úspěchů dosáhnete už během jednoho měsíce.

Posilovací cviky na pevný zadek a hýždě

Zformovat a vytvarovat zadek a hýždě vám pomohou zejména některá posilovací cvičení. Svou spodní část těla ideálně procvičujte každý druhý den. Stehna a zadek přitom můžete posilovat pomocí vlastní váhy, ale také prostřednictvím činek.

Které posilovací cviky jsou pro pevný zadek a stehna ty nejúčinnější? Přinášíme jejich základní přehled.

Široký dřep

Stoupněte si do vzpřímené pozice a rozkročte nohy zhruba metr od sebe. Špičky přitom musí směřovat ven. Poté jděte do podřepu, zadkem se snažte přiblížit co nejvíce podložce. V této pozici pár sekund setrvejte. Poté se vraťte do vzpřímeného postoje. Opakujte 15krát po 3 sériích.

Výpady

Postavte se vzpřímeně. Pravou nohou poté vykročte hodně dopředu a posuňte se svým tělem směrem k podložce. Stehno vykročené pravé  nohy se musí dostat do vodorovné polohy. Koleno levé nohy budete mít mírně nad podložkou. Setrvejte v této pozici pár sekund a pak se vraťte do vzpřímeného postoje. Při cvičení výpadů pravidelně střídejte obě dvě nohy. Opakujte 20krát po 3 sériích.

Zanožování

Zanožování je jedním z nejlepších cviků na pevný zadek a stehna, proto v našem výčtu nesmí rozhodně chybět. Klekněte si na zem na všechny čtyři. S výdechem zvedněte směrem vzhůru pravou nohu, kterou mějte ohnutou v koleni. V této poloze, během které zatnete hýžďové a stehenní svaly, setrvejte několik sekund, poté svou nohu vraťte do původní pozice. Při zanožování pravidelně střídejte obě své nohy. Opakujte 30krát po 3 sériích.

Na pevný zadek je důležité stravování i pitný režim

Když si nasadíte tvrdou dietu, rozhodně se nezbavíte celulitidy, ani nedosáhnete vytoužených pevných křivek. Základem je jíst ve vyvážených porcích ve stravovacím okně dlouhém maximálně osm hodin. Abyste mohla modelovat svůj zadek a stehna, váš jídelníček by měl být bohatý nejen na ovoce a zeleninu obsahující vitamíny a minerály.

Pevný zadek a stehna vám přinese zejména strava bohatá na bílkoviny. Zahrnovat by je měl proto váš každý denní chod. Zaměřte se na obiloviny, luštěniny i sójové výrobky. Do vašeho jídelníčku dále zařaďte potraviny obsahující L-arginin, což je aminokyselina se schopností zpevňovat tělo. Najdete ji například v  zeleném hrášku, obilovinách, arašídech, lískových oříšcích, sezamových a dýňových semínkách nebo čokoládě.

Abyste zformovala a zpevnila zadek a stehna a rovněž minimalizovala projevy celulitidy, začněte dodržovat i správný pitný režim. Denně vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Do svého pitného režimu můžete zařadit také zelený čaj. Vyhněte se ovšem pití kávy, černého čaje a alkoholu.

Změňte svůj životní styl: Pevný zadek bude na dosah

Jestli se chcete pustit do boje s celulitidou a udělat něco i pro zpevnění hýždí a stehen, kromě pravidelného cvičení a úpravy jídelníčku a pitného režimu byste měla celkově změnit svůj životní styl.

  • Vaší postavě škodí nedostatek pohybu. Každý den choďte alespoň na půlhodinovou procházku. Vhodný je pro vás také běh nebo jízda na kole.
  • Snažte se být v psychické pohodě. Vyhýbejte se stresovým situacím. Pokud jste ve stresu, do krevního oběhu se vám totiž vyplavuje hormon kortizol, který podporuje ukládání tukových buněk v problémových partiích.
  • Přestaňte kouřit a zapomeňte také na pití alkoholu.

Zpevnění hýždí a stehen pomocí bylinek

Svým hýždím a stehnům dopřejte rovněž speciální bylinnou péči. Pomocí bylinek totiž pokožku problémových partií nejen vyživíte, ale také napomůžete jejímu zpevnění. Na hýždě a stehna patří nejen hydratační krém, abyste tyto partie zpevnila a zmírnila na nich projevy celulitidy, pravidelně je masírujte a prokrvujte. Na pevný zadek a stehna platí zejména tyto bylinky a přírodní přípravky.

  • Rozmarýn lékařský – Dopřejte si koupel v lázni s příměsí této bylinky, Rozmarýn má prokrvující účinek, zmírňuje také celulitidu.
  • Skořice a kokosový olej – Z kokosového oleje a mleté skořice si vytvořte kašičku, kterou na svá stehna a hýždě použijte jako peeling. Své problémové partie tak jemně promasírujte, čímž podpoříte jejich prokrvení a také spalování tuků.
  • Guarana – Pravidelným užíváním guarany, která obsahuje kofein, theofylin a theobromin, zhubnete a také zmírníte celulitidu. Výborným spalovačem tuků je rovněž L-carnitin.
  • Káva a kokosový olej – Ke zpevnění hýždí a stehen vám pomůže také směs z mleté kávy a kokosového oleje. Kofein obsažený v kávě dokáže navíc minimalizovat projevy celulitidy a rovněž spaluje tuky.
  • Marocký jíl – Dvakrát týdně svým stehnům a hýždím dopřejte masku z marockého jílu, který vaši pokožku zregeneruje a vyživí. Kůži na stehnech a hýždích ovšem také vypne a zpevní.
  • Přírodní produkty na detoxikaci – Aby byly vaše hýždě a stehna dokonalé, užívejte pravidelně přírodní prudkty určené na detoxikaci lymfatického systému.
REKLAMA

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*