Fluorid je oficiálně klasifikován jako neurotoxin

Existují bezpečné způsoby jak dodat fluor zubům, pokud trpíte jeho nedostatkem. Jediné jednorázové ošetření gelem, které trvá 15 minut, vám vystačí na celý život. Co je však podle této studie nebezpečné, je chronická expozice. Oproti zmíněnému ošetření je také očividně zbytečné. Jedná se o marketingový plán, který stavěl na neinformovaných výpovědích zubních lékařů a který se vymknul kontrole.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tento přístup je nutné zarazit, lékaři by rovněž měli provádět u dospívajících testy na nedostatek fluoru, i když o ten už se nejspíš zubní lékaři postarali.

energiezivota Banner3 - Fluorid je oficiálně klasifikován jako neurotoxinFluorid byl oficiálně klasifikován jako neurotoxin v nejprestižnějším světovém lékařském časopise

V posledních letech, kdy se z různých zdrojů objevují další důkazy proti této přísadě, roste hnutí za odstranění průmyslového fluoridu sodného ze zásob pitné vody ve světě.

A nyní, nejstarší a nejprestižnější odborný lékařský časopis Lancet oficiálně zařadil fluorid mezi neurotoxiny – do stejné kategorie jako arsen, olovo a rtuť.

Na novinku upozornil autor Stefan Smyle, který citoval zprávu publikovanou Dr. Phillippem Grandjeanem a Philipem J. Landriganem, MD. v The Lancet Neurology, svazek 13, 3. vydání, v březnu 2014. Odkaz na zprávu je uveden níže.

Fluorid klasifikován spolu se rtutí, olovem a dalšími látkami

Zpráva uvádí, že systematická analýza identifikovala pět průmyslových chemikálií jako neurotoxikanty: olovo, methylrtuť, polychlorované bifenyly, arsen a toluen.

Ve shrnutí se dále píše, že nyní bylo identifikováno šest dalších vývojových neurotoxikantů: mangan, fluorid, chlorpyrifos, dichlordifenyltrichloretan, trichlorethylen a polybromované difenylethery. Autoři dodávají, že další neurotoxikanty zůstávají stále neobjevené.

Ve zprávě také připomínají, že poruchy neurologického vývoje, včetně poruchy pozornosti s hyperaktivitou, dyslexie a další kognitivní poruchy, postihují miliony dětí na celém světě; autoři zde mluví o „pandemii vývojové neurotoxicity“.

Pokud jste si někdy všimli varování na obalech zubní pasty, můžete mít představu o tom, jak závažná může být otrava fluoridem, zvláště u dětí, pokud pozřou najednou větší množství.

Vzhledem k tomuto nebezpečí se začalo mnoho rodičů zcela vyhýbat fluoridovaným zubním pastám a volí přírodnější značky nebo si dokonce vyrábějí vlastní pastu kombinováním přísad, jako jsou kokosový olej, prášek z organických listů Neemu (Azadirachta indica), éterické oleje (máta peprná nebo skořice) a další přírodní ingredience.

Autoři ve zprávě v Lancetu navrhují globální preventivní strategii a říkají, že „netestované chemikálie by neměly být považovány za bezpečné pro vývoj mozku a chemikálie, které se již používají, a veškeré nové chemikálie proto musí být na vývojovou neurotoxicitu testovány“.

„Aby mohly být tyto snahy koordinovány a aby mohly být výsledky zkoumání rychleji převedeny do prevence, navrhujeme okamžité vytvoření nového mezinárodního informačního střediska,“ pokračují autoři. (zdroje: disclose.tv thelancet.com naturalsociety.com hsph.harvard.edu fluoridealert.org althealthworks.com)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*