Je ovšem faktem, že v krátkodobém horizontu měli uživatelé konopí horší výsledky, a to až jeden měsíc po konzumaci. U velmi závislých spotřebitelů často trvá jeden měsíc i déle, než se tělo zbaví veškerých pozůstatků THC.
V prosinci roku 2015 Sborník národní akadamie Spojených států uveřejnil výzkum, který studoval rozdíly u dvojčat, což obecně umožňuje vědcům oddělit vrozené dispozice od vlivů výchovy a sociálního prostředí vůbec.
Badatele vedla jedna zásadní otázka: „Pokud by jedno dvojče užívalo konopí a druhé nikoliv, mohlo by to konopné mít nižší IQ?“
Studie zjistila, že konzumenti konopí měli horší výsledky testů, nicméně hlavní příčinou nižšího skóre testů byl jejich sociálně-ekonomický a rodinný status, tedy z jak inteligentního prostředí vůbec dvojčata pocházela a jaký vedla aktuální život.
Když tým testoval, zda se výsledek bude měnit s různými dávkami konopí, jejich studie nic takového nezjistila.
Závěr: Pokud by konopí skutečně způsobovalo špatné výsledky testů, zvyšující se dávky by měly výsledky ještě více zhoršovat. Ale nestalo se tak.
Přesto se obecně častým konzumentům konopí doporučuje užívat mozkové stimulanty, aby mohli podávat optimální mentální výkony, i když zrovna neabstinují. Silné extrakty z Brahmi umějí totiž efektivně vyrovnávat negativní dopady konopí, jako je zhoršení paměti a koncentrace, což se může nežádoucím způsobem projevovat zejména v pracovním nasazení.
Buďte první kdo přidá komentář