Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

THC neboli tetrahydrocannabinol je nejznámější složka konopí. Známá je především díky své schopnosti způsobovat opojení z užívání marihuany. Vzhledem k tomu, že mnoho zdravotních odborníků považuje stav opojení za stinnou stránku, představuje THC také největší kontroverzi obklopující lékařské využití této rostliny. Zatímco si složky jako cannabidiol (CBD) začaly získávat přízeň, protože nejsou psychoaktivní, desetiletí výzkumu odhalila množství zdravotních přínosů, které jsou jedinečné pro THC. Přinášíme seznam sedmi z nich.

eshop energie života nabízí


ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

1. Úleva od bolesti

Jedním z nejběžnějších využití lékařské marihuany úleva od bolesti. A jak se ukazuje, THC je složka marihuany odpovědná za její analgetický účinek. Studie prokázaly, že THC aktivuje dráhy centrálního nervového systému, které brání signálům bolesti dostat se do mozku. Rovněž se ukázalo, že konopí je obzvlášť účinné proti neuropatické bolesti nebo bolesti spojené s nervovou soustavou.

2. Posttraumatická stresová porucha

Posttraumatická stresová porucha (PTSP) je dalším častým důvodem k užívání lékařské marihuany. Zajímavé je, že opojení z THC se také spojuje s dočasným oslabením paměti. Ačkoliv tento fakt může pro některé uživatele marihuany vypadat jako nevýhoda, pro ty, kteří se nemohou zbavit bolestných vzpomínek, jako jsou například pacienti trpící PTSP, představuje oslabení paměti účinnou léčbu. Nedávné studie potvrdily, že orálně podávané THC může pomoci ulevit od mnoha symptomů spojených s PTSP včetně záblesků vzpomínek, nervozity a nočních můr.

KONOPNÉ SEMÍNKO loupané 100g

3. Nevolnost a zvracení

THC je dostupné ve formě tablet k léčbě nevolnosti a zvracení u pacientů s rakovinou od 80. let. Marinol, tableta obsahující syntetické THC, byla prvním lékem založeným na THC a schváleným pro tyto účely FDA. Od té doby byly vyvinuty také další léky ve formě tablet, které se předepisují pacientům podstupujícím chemoterapii, včetně léku Cesamet.

4. Stimulant chuti na jídlo

151002thc model02 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THCKromě schopnosti potlačovat nevolnost je THC známé jako silný stimulant chuti na jídlo a to jak u zdravých, tak u nemocných subjektů. Marinol a Cesamet se proto pravidelně předepisují k nabuzení chuti k jídlu pacientům s rakovinou a syndromem chřadnutí spojeným s HIV.

Mnoho studií prováděných s Marinolem naznačuje, že THC může také stimulovat nárůst hmotnosti u anorektických pacientů.

5. Astma

Léčba astmatu není typickým využitím lékařské marihuany. Ale jak se ukazuje, schopnost THC zlepšit dýchání u astmatiků je podpořena výzkumy už ze 70. let. Pokusy dokázaly, že kouření marihuany může pomoci zklidnit astmatické záchvaty. Vědci proto zkoušeli, bohužel zatím neúspěšně, vyvinout inhalátor, který by dopravil THC do organismu. Zatímco od myšlenky inhalátoru THC byla zcela upuštěno, některé řekněme moderní vaporizéry mohou představovat řešení.

6. Glaukom (zelený zákal)

Dalším přínosem THC, který byl objeven již záhy, je jeho schopnost ulevit očnímu tlaku u pacientů s glaukomem.

Podobně poté, co studie ze 70. let dokázaly, že kouření marihuany může redukovat symptomy pacientů s glaukomem, zkoušeli vědci (a znovu neuspěli) vyvinout způsob, jak dostat THC do očních kapek. Tato myšlenka se ukázala být příliš komplikované vzhledem k faktu, že THC není rozpustné ve vodě.


619554246215f3a4cde80781e360ef67 0 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

aa2cb5b7dc354103051e3f8933fd5b1e 0 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč

0f5e06acf9104adefcb840a2faf8303a 0 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč

01fbbebb32fd3f664d39be0cd0579021 0 - Sedm dokázaných zdravotních přínosů THC

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč


A zatímco pacienti s glaukomem stále spoléhají na lékařskou marihuanu, The American Glaucoma Society zastává názor, že její efekt je příliš krátký (3-4 hodiny), než aby se dala považovat za použitelnou léčebnou možnost.

7. Spánek

Mnozí jsou si vědomi schopnosti marihuany přivodit spánek a vědci potvrzují, že za tento efekt nese z velké části zodpovědnost právě THC. Pokusy prováděné v 70. letech dokazují, že orální podávání THC urychluje nástup spánku jak u zdravých jedinců, tak u insomniaků.

Novější studie pak naznačují, že THC může zlepšit také dýchání během spánku a snížit jeho přerušování u jedinců trpících poruchou známou jako spánková apnoe. Výzkumníci nyní pracují na léku založeném na THC, který by tyto obtíže mírnil.

překlad: Honzoid

zdroj: http://www.leafscience.com

 

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

ZLATÉ KAPKY 50 ml

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*